Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

To znowu ja :) Biorę zoloft 16 dzień. Efekty uboczne jakich doświadczyłem do tej pory to suchość w ustach, nadmierna potliwość, afty, myśli samobójcze, zwiększona agresja, problemy ze snem(budzenie się około 3-4 w nocy). Przy czym nie wszystko może być efektem leku np. myśli samobójcze lub afty. Na dzień dzisiejszy jedynym efektem ubocznym jest zwiększona potliwość, wszystko inne ustąpiło. Dzisiaj samopoczucie dobre. Nie ma zmuły. Potrafię się skoncentrować. Jestem "bardziej na tak". Pozdrawiam i do następnego. Jakoś za tydzień się odezwę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja biorę 15 dni i czasem mam takie ciśnienie, że cały robię się czerwony jednocześnie mając uderzenia gorąca, aż parzę. To jedyny ze skutków ubocznych który czasem doznaje, nie wspominając o nasilonych lękach bo to standard niestety. Ale wspomagam się benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ponagle swoje pytanie. Czy komus sertralina ( stimuloton ) pomogła na derealizacje??? Biore ponad 2 tygodnie 25mg i jak na razie nic nie czuję. Może nawet trochę gorzej. I tak by the way, czy sertralina może hamować działanie leków np: na przeziębienie??? Tak się złożyło, żepodaczas brania sertraliny złapało mnie poważne przeziębienie i tak mnie trzyma mimo brania gripexów, sreksów itp... Ale najważniejsze to jestem ciekawy, czy lek komuś pomógł na dd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę odstawiać Asentrę i chciałabym spytać osób, które mają w tym jakieś doświadczenie, czego mogę się spodziewać? Czy na 100% nastąpi pogorszenie nastroju? Zanim zaczęłam brać tabletki, okaleczałam się i miałam myśli samobójcze. Czy w okresie odstawiania te skłonności mogą powrócić? Czy są jakieś sprawdzone "domowe sposoby" na poprawienie samopoczucia podczas odstawiania, nie wiem jakieś ziółka, herbatki, olejki aromatyczne itp? Czy jeśli przy odstawianiu zacznę czuć się gorzej, to będzie to znaczyło, że ten stan będzie się już utrzymywał, czy może być tak, że przez jakiś czas będzie gorzej, a później lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wszystko pod kontrolą lekarza :)

Miałam co prawda brać miesiąc dłużej, ale w związku z tym, że mam zaplanowaną wycieczkę, na której nie chciałabym martwić się tym, że muszę wziąć tabletkę itd., powiedziałam o tym lekarce i stwierdziła, że na początku kwietnia mogę zacząć odstawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×