Skocz do zawartości
Nerwica.com

PERAZYNA (Perazin, Pernazinum)


Gość

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      12
    • Zaszkodziła
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc. Czy po leku perazin spóźniał Wam się kobitki okres?? Biorę pierwszy miesiąc i już dwa dni spóźnia mi się okres. Czy Wy też miałyście tak na początku???

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olus042, Może tak się zdarzyć, bo perazyna wpływa na poziom prolaktyny.

 

Perazynka nie dla Mada. Mam po niej duszności/bezdech/zaburzenia wydolności oddechowej. Jak się "trochę" napiłem %% myślałem, że się uduszę (depresja ośrodka oddechowego?). Oprócz tego akatyzji dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dosyć sporo. Ja biorę perazynę doraźnie w dawce nieprzekraczającej obecnie 75 mg i tyle mi wystarcza. Taka dawka ułatwia mi zaśnięcie. Mimo że perazyna to dosyć słaby lek, to zapewne podawana w dużych dawkach może wywołać wiele skutków ubocznych. Dlatego zawsze trzymam się najmniejszej skutecznej dawki :P Nieprzyjemne duszności miałem po odstawieniu Chlorprothixenu, ale wtedy brałem jeszcze Sertagen, więc nie jestem do końca pewien, który lek był za to odpowiedzialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonna sama odstawic ten lek, bo widzę, że tyję ! Lekarka powiedziała, że po takiej dawce (100mg) nie będę tyć, a jednak, bo przecież to nie wina wenlafaksyny! Nie jem teraz dużo, a jestem jak bańka !

Macie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neuroleptyki nie są anabolikami, które powodują zwiększenia masy ciała. Zwiększone łaknienie to jeden z efektów ubocznych w wielu lekach psychiatrycznych. Leki takie mogą również przyczynić się do zmniejszenia aktywności fizycznej, co samo w sobie lub w połączeniu ze spożywaniem pokarmów w większej ilości niż dotychczas może, ale nie musi doprowadzić do zwiększenia masy ciała. Dodatkowe kilogramy nie biorą się z powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od neuroleptyków tyle się, ponieważ spowalniają metabolizm, jedynie po olanzapinie miałam większy apetyt, a po pozostałych jadłam normalnie, a kilogramy przybywały. Chociaż też nie po wszystkich neuroleptykach się tyje, bo po zeldoxie mam normalną wagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam , że wielu z was chodzi do państwowej przychodni , gdzie lekarz hurtem przepisuje perazynę , bo jest lekiem refundowanym i podobno działa na większość pacjentów i na wszystkie sychiczne przypadłości .To błąd , perazin jest lekiem ostatniego ratunku , gdzie żadne inne nie dają porządanych efektów .Perazyna ma multum skutków ubocznych , tycie to tylko jeden z nich . Obecnie jest bardzo duzo leków o minimalnych skutkach ubocznych a dobrym działaniu .Kwestia dobrania leku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×