Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się z opinią, że 75 mg wenflaksyny o spowolnionym uwalnianiu działa dużo mocniej i jest porównywalne do 100-150mg zwyczajnej-bez takowego uwalniania.

Czy ktoś kompetentny móglby to potwierdzić badź zaprzeczyć? To była opinia farmacuety ale jak wiadomo nie każdy farmaceuta jest kompetentny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choruję na depresję endogenną biorę venlectine w maksymalnej dawce a dalej nie mam energii i napędu do działania.Co waszym zdaniem by pomogło?Jaki lek dodatkowo.To już 4 miesiące jak biorę venlectine

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diosmektyt, nie chce mi się wierzyć w ww. opinię. Ja biorę 225mg o spowolnionym uwalnianiu i jedyne na co mam ochotę to poleżeć i pogapić się w sufit.

To tylko potwierdza moją tezę o całkowitej przypadkowości działań poszczególnych SSRI na dane osoby, każdy inaczej reaguje ;). Do tego wyleczone osoby mogą już nie pisać na forum, co je teraz wyleczyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choruję na depresję endogenną biorę venlectine w maksymalnej dawce a dalej nie mam energii i napędu do działania.Co waszym zdaniem by pomogło?Jaki lek dodatkowo.To już 4 miesiące jak biorę venlectine

 

Hmmm, a to nie ty czasem leczylas poprzedni nawrot Efectinem i Lerivonem? Moze pora wrocic do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wujekEgonDaCiKlapsa, w Twoje opinie nie wierzę za bardzo, bo Ty co nowy zestaw weźmiesz, to od razu euforia.

Nie. To nie nowy zestaw, bo już brałem ten lek i nie potrzebuję wkręcenia. A takiej remisji nie miałem od kilku lat.

Ale rozumiem Cię. Wkurwiająco się czyta, że ktoś bierze ten sam lek i przeciwieństwie do Ciebie, z pozytywnymi rezultatami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 5 miesięcy biorę efectin niestety w aptece nie było i dostałam zamiennik Symfaxin ER. Czy mogę mieć od tego leku znowu skutki uboczne: zamazane widzenie, nudności i ból głowy?Bardzo proszę o odpowiedz!p.s. najbardziej martwi mnie to zamazane widzenie

 

ja nie widziałam różnicy w zamiennikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! :D

 

Szukam porady odnośnie velafaxu. Biore go w najmniejszej dawce, tzn 37,5mg przed snem od osmiu miesiecy. Przepisalam mi go moja Pani psychiatra ze wzgledu na leki, nerwice natrectw i ogolne spadek dobrego samopoczucia. Niestety pomijajac czesta sennosc, cierpie jeszcze (oczywiscie od velafaxu) na zaparcia i przytylam ok 7 kilo, od czasu jak zaczelam go brac. Zwiekszyl mi sie apetyt i pomimo tego,ze czesto cwicze (fitness, basen) to waga nadal idzie w gore, co zaczyna mnie wpedzac w kolejny dol. Po konsultacji z lekarka mam zaczac pomalu zmniejszac dawke velafaxu do 0,5 tab przed sanem a rano zaczac brac escitalopram actavis i po jakims czasie, jesli oczywiscie sie dobrze sprawdzi :D zostac tylko przy EA.

Velafax troche mi pomogl, do tego chodze (juz poraz trzeci w moim 28-letnim zyciu) na terapie do psychoterapeuty. Widze poprawe, ale tak naprawde to chcialabym odtawic juz leki i zaczac zyc tak jak kiedys, bo kiedys bylam bardzo szczesliwa dziewczyna, ktorej jedynym problemem bylo w co sie ubrac zeby ladnie wygladac :mrgreen:

Probowalam przestac brac velafax, ale niestety czulam sie fatalnie, tzn: pocenie sie, zawroty glowy, napady placzu itp...

Wracaja do sedna tego mojego posta, to chodzi mi o to czy ktos tez zmienial velafax na to co ja, czyli escitalopram, czy mozna przestac tyc po welafaksynie i czy w ogole bede mogla bez niej kiedys normalnie funkcjonowac?

Kazda odp jest mile widziana :D

Pozdrawiam. mala28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×