Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli sie zdecydujesz to pierwsze dni na lekach nie należą do najprzyjemniejszych, jednak po poru tygodniach nie będziesz żałował tej decyzji gdy nie będzie ataków, albo będą one bardzo słabe. Ja żałuje dwóch rzeczy związanych z lekami... że je rzuciłem a wcześniej że będąc pod ich wpływem piłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja napadów lęków ostatnio nie miewam. Jedyne co mi zostało to napięcie i tak jakby lęk, ale nie taki jak atak, tak jakby problemy z oddychaniem, tzn niekontrolowane ruchy przepony, zawroty głowy i straszne zmęczenie połączone z brakiem apetytu. Myślę, że dałbym radę bez leków, ale z drugiej strony nie chcę się wkopać w jeszcze większe bagno i tutaj mój dylemat. A Ty bierzesz jeszcze jakieś leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wróciłem przed wczoraj do brania; aktualnie biore Rexetin i Zolpic na noc. Ja mam problemy głównie z gardłem, ciągła gula i strach, o to czy mi czasem nie zatka dróg oddechowych. Też myślałem że dam, ale u mnie to się pogłębiało z dnia nadzień, teraz już bym rady nie dał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałam się tutaj bo nie wiem co robić :/

Mam nerwice od 10 lat nieleczoną, objawy to okropne duszności, uczucie że zemdleje, uderzenia gorąca, przyspieszone tętno, derealizacja i inne różniaste ale najgorsze to uczucie że zaraz zwariuje. Byłam dwa tygodnie temu u psychiatry, chcialam żeby mi wypisal jakieś leki bo nie mogę nawet normalnie pracować z tymi objawami.

Stwierdził że mam agorafobię

Przepisał mi

nexpram 10 mg i w razie silnego ataku afobam 0,25

Zastanawiam się nad jednym, przeczytałam że nexpram to lek na silną depresję a przecież ja żadnej depresji nie mam :? nie wiem po co ja mam brać lek na depresję:/ W dodatku przeczytałam że ten lek może spowodowac powrót najsilniejszych lęków i strasznie się tego boję. Długo walczyłam żeby swoje lęki jakośc ogarnąć poukładać tak żeby dały mi w miarę normalnie funkcjonować, choć oczywiście wielu rzeczy nadal nie mogę normalnie zrobić, dlatego boje się powrotu tak silnych lęków jak kiedyś :/

Już mogę jeżdzić sama pociągami a kiedyś to było nie do przeskoczenia, jest cięzko ale daje rady a teraz gdyby mi znowu wszystko wróciło do takiego stanu jak kiedyś i gdybym nawet z domu samochodem nie mogła wyjechać to bym się załamała i naprawdę wpadła w depresję.

Strasznie się boje eksperymentować z tym lekiem, teraz u mnie z lękami jest w miarę ok i nie chce tego spieprzyć tymi lekami a z drugiej strony chce zacząć w końcu normalnie żyć i pracować, kurcze nie wiem co robić :?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie martw się. nerwicę leczy się przede wszystkim antydepresantami. to działa.

nie ma reguły czy antydepresanty z początku nasilą lęki. u mnie nic takiego nie miało miejsca i b. szybko zadziałały. życzę szybkiego uwolnienia. jest szansa, że po 10 latach poczujesz wolność, zobaczysz jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz :)

Ja po prostu nie wierzę że ten nexpram mi pomoże po prostu dla mnie to niewyobrażalne żeby po tylu latach te lęki przeszły a z drugiej strony nie chce nimi popsuć tego co już w miarę opanowałam. A gdyby np. poprzednie lęki po tym leku wróciły to czy po odstawieniu by mi te lęki minęły czy one już po tym leku tak trwały ? :zonk:

Strasznie panikuje ale jutro planuję wziąć pierwszą tabletkę i troszkę się obawiam, tym bardziej że mam dużo nauki na studiach, piszę prace magisterską i nie mogę sobie pozwolić na jakieś silne lęki :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały sęk w tym, że nie należy leków odstawiać gwałtownie, jedynie pod kontrolą lekarza.

niewyobrażalne, żeby leki minęły? to spróbuj. jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że poczujesz się świetnie, niż gorzej. tak jak pisałem, w moim przypadku początek leczenia to były stany trochę dziwne, trochę zabawne ale baaaardzo skutecznie zwalczyło NL. powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki przeciwdepresyjne stosuje się w terapii wielu schorzeń: w depresji, w zaburzeniach lękowych (nerwicowych), w fobii społecznej, w zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym (nerwica natręctw), w zespole Aspergera, w zespole stresu pourazowego (PTSD), w zaburzeniach odżywiania (bulimia), w przewlekłych stanach bólowych, w leczeniu przedwczesnego wytrysku.

 

Escitalopram czyli Nexpram stosuje się oprócz depresji, w leczeniu zaburzeń lękowych, zespołu lęku napadowego bez lub z agorafobią, zespołu lęku społecznego (fobii społecznej) i w zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo mało na temat tego leku znalazłam w internecie, praktycznie nikogo kto by go zażywał, nawet dziś byłam w kilku aptekach i nigdzie go nie było dopiero w jednej dali radę go zamówić na jutro.

Gdyby ktoś go brał to mogłabym chociaż poczytać jak mniej więcej reaguje się na ten lek a tu praktycznie żadnych informacji... a same skutki uboczne w ulotce mnie trochę przerażają.

Cowboy no ja się chyba kwalifikuje do koniecznych :mhm: oby coś dał i nie pogorszył tego co już jest.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba wiedzieć gdzie szukać. ;) Nexpram to nazwa handlowa preparatu zawierającego jako substancję aktywną escitalopram. Lek ten występuje pod innymi nazwami: Lexapro, Lenuxin, Depralin, Mozarin, Pramatis, Escitil, Elicea.

 

Tu art na wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Escitalopram

Temat na naszym forum: escitalopram-lexapro-lenuxin-depralin-mozarin-escitil-elicea-t19594.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Po prostu mój psychiatra zaznaczył na recepcie "nie zamieniać" no i wszystkie farmaceutki stwierdziły że skoro nie zamieniać no to musi być konkretnie nexpram a nie żaden inny zamiennik więc widocznie są pomiędzy nimi jakieś różnice w składzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnic w składzie. Tzn. leki generyczne/odtwórcze mogą zawierać inne substancje pomocnicze, wypełnienie, otoczkę, ale pod warunkiem, że nie zmieniają właściwości leku i nie mają wpływu na jego skuteczność.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lek_generyczny

 

A co do "nie wydawać zamienników" to tutaj jest temat na naszym forum: nie-wydawa-zamiennikow-nowa-moda-na-receptach-t34740.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się dziś właśnie zastanawiałam i podejrzewałam że mój doktorek może dostawać pieniądze za przepisywanie konkretnego leku i może stąd ta adnotacja nie zamieniać. Smutne to że lekarz przy wypisywaniu leku ma na uwadzę kase a nie dobro pacjenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie ja brałem escitalopram (Lenuxin, Mozarin), ale akurat nie na lęki. W dawce 5mg b. polepszył mi nastrój, w dawce 10mg wyrównał, w dawkach 20-30mg/dobę zaleczył natręctwa, ale kosztem apatii, anhedonii, wewnętrznej pustki i znużenia. 20-30mg to dla mnie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lek na depresję spowodował obniżenie nastroju :?

Ciekawi mnie tylko czy jak zaczne się źle po nim czuć to czy mogę go po prostu odstawić po tygodniu czy dwóch, czy muszę jechać znowu do psychiatry który będzie schodził z dawki albo zamieni na coś innego z następną adnotacją NZ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co napisał powyżej Mad_Scientist to szczera prawda. dobry lek dostałaś - bardzo skuteczny, popularny (choć pod innymi nazwami -escitalopram, znajdziesz na forum). tylko brać i zaczynać czuć się lepiej. gdyby cokolwiek się działo - nie odstawiać samemu, skontaktować się z lekarzem. powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×