Skocz do zawartości
Nerwica.com

A ja to chyba mam zespół maniakalno-depresyjny, aczkolwiek..


czekola_dda

Rekomendowane odpowiedzi

kurde ludzie pomóżcie :) sama nie wiem co mam robić. już nie chodzi o to, czy mam depresję, czy zmd (patrz temat), czy schizofrenię (też to niegdyś u mnie "stwierdzono") ale o to, że mam potwornie pogmatwane życie, a co najlepsze, komplikuję je sobie sama jeszcze bardziej każdego dnia.

 

rozpoczynam swój temat teraz i tutaj, choć może powinnam raczej w dziale dda? nie wiem. nie miejcie mi za złe :P

na chwilę obecną (od kilku tygodni) mam strasznego doła... kiedyś nie potrafiłam wywnioskować skąd to się bierze. nachodziło mnie i tyle. tkwiło, tkwiło, aż wreszcie przestawało - choć duża w tym moja zasługa; jestem uparta jak osioł i walczę sama z sobą dopóki mi starcza sił. no właśnie. dopóki. w tym momencie normalnie ręce mi opadają. teraz wiem dlaczego tak jest. problemy rodzinne, ograniczenia społeczne, gospodarcze, kłopoty finansowe, złe odżywianie i mało ruchu :)

 

ale poważnie. mam wrażenie, że znalazłam się na kompletnym dnie, że już nic a nic mi się w życiu nie uda, że już niczego dobrego nie osiągnę (nawet spośród prozaicznych "małych sukcesów" dnia codziennego). jak pomyślę, że wkrótce muszę znów położyć się spać, a potem nazajutrz wstać, to zaczyna mnie mdlić. reasumując, mam ochotę się zabić ALE co najlepsze, podchodzę to tej myśli bardzo spokojnie i logicznie. nie czuję smutku, rozpaczy, strachu. ba! nie jest mi żal nawet przyjaciół czy rodziny (choć te dwa pojęcia są bardzo umowne). wydaje mi się, że to stosunkowo logiczne rozwiązanie i może przynieść może nawet nie tyle korzyści, co po prostu jakąś zmianę (w rzeczy samej nie wiem co mnie czeka po śmierci).

 

teraz prozaiczne pytanie: macie też tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekola_dda, mielismy, i miewamy, coz...po 1) diagnoza wlasciwa jest podstawa do leczenia, moze masz mieszane zaburzenia/choroby. Po 2) czy chodzisz na terapie? po 3) co lekarz Ci proponuje, jakie leczenie? po 4) sie nastaw ze raz jest ok, a pozniej zle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×