Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Brałam Xetonar trochę ponad miesiąc i sama go sobie odstawiłam bez konsultacji z lekarzem. Od po prostu ostre cięcie. Nie miałam żadnych przykrych objawów odstawiennych, a w trakcie brania jedynym problemem było okropne ziewanie. Teraz nie biorę jakieś 2 tygodnie i czuję się rewelacyjnie, o wiele lepiej niż wtedy gdy byłam "zdrowa".

Powodzenia w terapiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszlam z seroxatu na paxtin z przyczyn ekonomicznych i jest to dla mnie tak samo dobry lek (pewnie dlatego ze to w sumie to samo no ale niewazne). wazne ze dzialal... no wlasnie, zrobilam sie mniej placzliwa i lekliwa, za to zaczelam miec nagle niepohamowane ataki agresji, na czym cierpieli wszyscy w moim otoczeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialam uzyskac troche wiecej informacji na temat tego zamiennika slynnego seroxatu. roznica cenowa jest kolosalna, ale chcialam porownac sklad i o dziwo nieznalazlam w necie skladu tego specyfiku, moze to jakas propaganda farmaceutyczna??? :D jesli ktos z was moglby "wkleic ulotke xetanoru, to bylabym bardzo wdzieczna

pozdrawiam

lidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki arku ;) wlasnie dzisiaj bylam u lekarza i co dziwne moja lekarka (fakt, ze to jeszcze mloda kobitka), zrobila oczy na ten lek, gdy jej zaproponowalam ten zamiennik :lol:

spojzala w indeks lekow i przyznala mi racje, wiec mi go przepisala, ale niestety odwiedzilam 6 aptek i nigdzie go niedostalam, odbieram go jutro na zamowienie.

gdzies napisali, ze kosztuje niewiele ponag 5 PLN, ale z tego co sie dowiedzialam, to nieprawda , bo kosztuje ok 18 zl,

ppowiedz mi areczku ile ty za niego placisz i czy tez miales takie problemy z kupnem, ja mysle osobiscie, ze apteki niezachetnie zamawiaja tansze odpowiedniki, to samo jest w kwestii zomirenu, zamiennika xanaksu, dostaje go tylko w jednej aptece, na 5 w mojej dzielnicy, roznica cenowa tez kolosalna, xanaks ok 40zl a zomiren o,5 mg 8 zl

pozdrawiam serdecznie

lidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialam uzyskac troche wiecej informacji na temat tego zamiennika slynnego seroxatu. roznica cenowa jest kolosalna, ale chcialam porownac sklad i o dziwo nieznalazlam w necie skladu tego specyfiku, moze to jakas propaganda farmaceutyczna??? :D jesli ktos z was moglby "wkleic ulotke xetanoru, to bylabym bardzo wdzieczna

pozdrawiam

lidia

 

Witaj,

 

ulotki nie wkleję ale zacytuję-

skład:1 tabl. zawiera jako substancję czynną 20 lub 30 mg paroksetyny w postaci wodorochlorku oraz substancje pomocnicze:

stearynian magnezu,karboksymetyloskrobia sodowa,mannitol,celuloza mikrokrystaliczna, Eudragit E100, Opadry ABM white:alkohol poliwinylowy częściowo hydrolizowany, dwutlenek tytanu E171, talk,lecytyna sojowa E322,guma ksantan E415.

Guma hehhe ;)

 

Xetanor biorę od ok. 1,5 miesiąca. Wcześniej brałam Rexetin w takiej samej dawce. Po zamianie na xetanor nie odczułam żadnej wyraźnej różnicy. A różnica w cenie jednak jest istotna - ok.32-35 zł na opakowaniu.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:15 pm ]

ps. różnicy w składzie naprawdę nie musi być.

 

Nieraz różnica w cenie wynika jedynie z producenta leku lub kraju produkcji.

Mnie zamianę Rexetinu na Xetanor zaproponował sam lekarz (na próbę) zapewniając że ten lek nie ustępuje rexetinowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy ;) dzisiaj biore pierwsza tabletke, zaplacilam 18, 60zl za 20 mg. 30 tabletek

ewika, dzieki za pomoc, bo troszke bylam nieufna co do tego leku, , ale pewnie tak jak zawsze panikuje :lol:

jesli chodzi o rexetin, to bierze go moja siostra i tez sobie go chwali, ale tez narzeka na cene, wiec powiem jej zeby zapytala lekarza o xenatorgeo co mi wzoraj aptekarka powiedziala, to duzo osob jest nim zainteresowanych.

pozdrawiam serdecznie

lidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy ;) dzisiaj biore pierwsza tabletke, zaplacilam 18, 60zl za 20 mg. 30 tabletek

ewika, dzieki za pomoc, bo troszke bylam nieufna co do tego leku, , ale pewnie tak jak zawsze panikuje :lol:

jesli chodzi o rexetin, to bierze go moja siostra i tez sobie go chwali, ale tez narzeka na cene, wiec powiem jej zeby zapytala lekarza o xenatorgeo co mi wzoraj aptekarka powiedziala, to duzo osob jest nim zainteresowanych.

pozdrawiam serdecznie

lidia

 

Hej,

 

18,60 za jedno opakowanie 20 mg?? jakoś dużo zapłaciłaś - może lekarz nie zaznaczył Ci przewlekłej choroby??

ja za 3 opakowania 20 mg (czyli 90 tabl) zapłaciłam jakieś 16 zł.

 

A siostra może też niech spróbuje xetanor - ja nie zauważylam różnicy w działaniu, a różnicę w portfelu zdecydowanie tak. :smile:

 

pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to bierze sie rano do godz.10, bo moga byc pozniej problemy ze spaniem. A zaczales od 10 mg , bo tak powinno sie zaczynac i dopiero powoli zwiekszac.Ja odstawiam juz zostalo mi kilka tabletek - nie mam zadnych objawow ubocznych.Odstawianie u mnie trwa juz 5 miesiac.Ale juz teraz bedzie definitywny koniec z lekami. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na początku brałam rexetin właśnie przed snem - zgodnie z zaleceniem lekarza. Ze względu na efekty uboczne np. nudności.

Nie miałam raczej problemów ze snem.

Natomiast nie mogłam brać więcj niż 20 mg dziennie bo mnie zaczynało "nosić". jak wzięłam na wieczór jeszcze pół tabletki to faktycznie trudno mi się było "zatrzymać".

 

Potem brałam tablektę zwykle w środku dnia, tak na obiad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabardzo przezywacie, nie na kazdego tak samo działa. ja mialem ciezki epizod jeden jak zaczynalem brac a drugi niedawno bo odstawiam. bralem po 20mg 40mg i probowalem kila dni 60mg efekt!? taki sam tylko na poczatku sie troche fazuje i w czasie odstawiania podczas brania nic nie czółem czasem spiacy byłem i niechciało mi sie nic robić,ale zejscie jest jeszcze gorsze jak zaczynanie, w moim wypadku. bo kazdy inaczej moze reagować, ma takie prawo. dziwne jest jeszcze to,ze bralem zeby sie wyleczyc z nerwicy,nerwica mi sie załagodziła troszke, a łapie mnie deprecha. moze przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie seroxat podziałał brardzo dobrze :D Nerwica poszła sobie w las ( oczywiscie przy odpowiedniej psychoterapi ) tzn. stala sie "obojetna". Lek dzialal lagodnie, zazywalem 3 miesiace. Przez pierwszy tydzien zazywania mialem nudnosci i silne bole glowy, ale potem zupelnie ustapilo. Przy odstawieniu bardzo wolno schodzilem z pelnej dawki leku czyli 20 mg - 10 mg - 5mg. Takze mialem objawy odstawienia - cos jak drgawki w glowie. Trzymalo 2 tygodnie i popuscilo.

Polecam seroxat bo czyni cuda 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewika, pytalam w kilku, wszedzie to samo.........sama juz niewiem co o tym myslec, a swoją droga biore ponad 2 tyg i jest ok, a balam sie troche tej zmiany z seroxatu, ale juz wiecej przeplacac niemam zamiaru. oczywiscie popytam jeszcze jak to jest z tymi cenami, ale tak czy siak to i tak taniej niz seroxat, a w dzialaniu jak narazie niewidze roznicy.

pozdrawiam serdecznie

lidka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Xetanor już przez ponad tydzień. Na samym początku czułam się dobrze, zero dolegliwości, tylko myśli samobójcze znacznie się nasiliły ( ale nie wiem czy to jest spowodowane paroxetyną). Teraz nie biorę już drugi dzień, lekarz kazał mi odstawić lek na kilka dni kiedy będę miała efekty uboczne. Czuję się zmęczona, potrafię spać po 12 godzin, nie mogę jest bo ciągle jest mi niedobrze ( schudłam już 3 kg), suchość w ustach, czasami bół żołądka i głowy. Zamierzam wziąć koleją dawkę w poniedziałek, zobaczę jak się będę czuła. Czy to normalne na początku? Czy objawy miną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja brałam seroxat i bardzo mi pomógł,przedtem nie mogłam wstać z łóżka,zrobić sama kroku,opuszczenie mieszkania kończyło się mdleniem,nie chciałam jeść,nie wiem dlaczego lekarz najpierw powiedzial mi że muszę brać leki a potem nie pozwolil mi ich brać więcej niż miesiąc,pomogły bardzo,wszystkie objawy ustąpiły,niestety po miesiącu nie miałam leku,troche mnie telepało jak odstawiałam go,ale warto naprawdę,szkoda że nie wiedziałam,że można go brać dłużej bo pewnie dzisiaj bym już nie była chora a tak choroba wróciła po pół roku (po stracie chłopaka)a ja już nie miałam siły na psychiatrę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×