Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam fioła na punkcie zwierząt !!!


Gość toya75

Rekomendowane odpowiedzi

Do moje gromadki ( już i tak licznej ) dołączył York , wyczekany, wymarzony przez starszą córcię. Dla zainteresowanych: jeśli ktoś potrzebuje przelać niewyżyte uczucia macierzyńskie, polecam tą rasę. No poprostu to mały dzidziuś( o temperamencie diabełka jak to terier ), którego nosimy , chusiamy, bawimy. przebieramy ubranka, a ona jest w niebo wzięta :roll:;) Co za pies :shock: no boki zrywać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gusia, przepiękne stworzenie! I jak tu się nie zachwycać!!!

Twoja kicia bardzo przypomina moją. Moja kicia jest wyjątkowa. Nie lubi być fotografowana. Tak jak ja. Nie piszę "tak jak jej pani" bo to raczej ona jest moją panią :D Do tego jest równie świrnięta jak ja. Świetnie się rozumiemy.

Znalazłam ją w skarpecie zawiązanej do patyka i zanurzonej w nurcie rzeki. Była taka maleńka że mogłam ją zamknąć w dłoni. Zabrałam ją do domu. Moi współlokatorzy nie lubią kotów. Ale jak ją im pokazałam to aż kwiczeli z zachwytu.

Niestety, trzeba było ją wykastrować (nawet nie wiem jak to się fachowo nazywa i nie chcę wiedzieć) i chyba zrobili to za wcześnie, tzn. była za mała i trochę jej po tym odbiło ale dlatego jest taka wyjątkowa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kicia jest wyjątkowa. Nie lubi być fotografowana.

moja też wyjątkowa, ale ona z kolei uwielbia być fotografowana. Jak tylko widzi aparat to leci.

bethi - wzruszają mnie takie historie. :cry: uratowałaś to maleństwo - teraz pewnie jest Ci wdzięczna. Moja nie jest po takich przejściach a też jest mi wdzięczna że ją wzięłam do domu. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bethi :* a historia Twojego kociaka bardzo mnie poruszyła.

Powiem tak ,koty są świetne,(pieski również) ale wlasnie ,posłuchajcie ,ja swojego męża prosiłam o kota 8 lat ,NIE,NIE,NIE-bo koty głupie itp..dziś nieoddałby jej za żadne skarby..

Koty są indywidualistami ale ile wnoszą fajnego w nasze emocje ,a samo mruczenie jak uspokaja ;)

Ech,ta moja to w zasadzie zachowuje sie ja pies...

To nic że zniszczyła meble po 3 dniach ;)

Trudno ..

Pozdrawiam kocie i psie mamy i tatusiów.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agaploproszę bardzo: myślę, że spokojnie może sam zostać jeśli będzie przyzwyczajany od szczeniaczka. Jednak musisz wziąć pod uwagę, że jest to terier, a więc ma swój charakterek :lol: Wszędzi go pełno a i w domu mamy już sporo strat :roll: A tak poza tym jest fajnym psiakiem, strasznym pieszczochem i potrafi odwzajemnić uczucia ;) Myślę, że w necie znajdziesz hodowle, które na swoich stronach podaja dużo praktycznych informacji na temat tej rasy.

 

Ps. Ta rasa wymaga sporej pielęgnacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś psa i teraz bardzo bym chciał mieć . Niestety nie mogę. Ale myśle o sprawieniu sobie chociaż kota. Czy to dobry pomysł?

Myslę ,że to sympatyczne zwierzaki i chyba dobrze działają na samopoczucie.

Co sądzicie o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba dobrze działają na samopoczucie.

Co sądzicie o tym?

Bardzo dobrze. Nazywa się to kototerapią ;)

 

Kochany kot wyczuwa choroby, a także złe stany psychiczne i wtedy sam kładzie się koło człowieka i działa na niego swoją kocią energią. Myślę, że kontakt z każdym żywym stworzeniem dobrze wpływa na nasz nastrój, a psychiatra, która leczy moją mamę mówi, że chętnie przepisywałaby koty na receptę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heliush niezastanawiaj się tylko przygarnij kotka ;)

Koty są świetne ,fakt że to indywidualiści ,chodzą własnymi drogami,nie przybiegnie zawsze wtedy kiedy tego pragniesz, ale do tego da się przyzwyczaic ,napewno nie będzie dnia kiedy sam ot. poprostu przyjdzie domagac się pieszczot.

Rzeczywiście koty wyczuwają gdy człowiekowi coś dolega ,nie po sobie to powiem ale kumpeli matka choruje na serce,poważnie kot nigdzie indziej nie położy się ,na kolanach np...tylko własnie na klatce piersiowej ,no ,coś w tym jest ;)

Moja znowu ma dziwny zwyczaj pilnowania mnie przy kąpieli ,czasem mnie to wkurza ,no ale tak ma ,śmieję się że może obawia się że zasłabnę itp..bo tylko do mnie się "dobija" :?

No, generalnie ja polecam ;)

 

Myślę że więcej przeczytasz w Off-topicu "mam fioła na punkcie zwierząt" ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koty, kotki, koteczki... Nie kazdy kotek taki miły ;) Ja miałam 3 koteczki z czego kazdy ma swój "charakterek" - niezalezny od sposobu traktowania :) Dachowce są wdzieczne i chyba tylko takiego bym nabyła.... Rasowy kot norweski lesny prawie oślepił swego pana........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są obowiąki zwiazane z kotem? Szczepienia odżywki . No i podpowiedzcie mi jaką rase mam wziąć. Mówia żebym wziął europejska rasę , bo nie choruje. To prawda?

Wszystkie chorują i o zdrowie każdego kota trzeba dbać, chociaż "zwykłe" koty są trochę mniej kłopotliwe.

 

A że koty też mogą mieć problemy emocjonalne to inna sprawa, chociaż uważam, że przeciętny kot to balsam dla duszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Helius , moja kocica czysto europejska jest ;)

Obowiązki? czyszczenie kuwety raz dziennie :?

Wydatki:żwir ok 12-14 PLN ,karma ( no nasza akurat kit ket w saszetkach) i chipsy (tzn sucha karma) ;) ....woda ,czasem coś surowego ale niekoniecznie.

 

Nie szczepię ,nie cuduję, ponieważ kot niewychodzi na zewnątrz.

U kota musisz liczyc się z kastracją ,u kotki ze sterylizacją ale również niekoniecznie.

Jeśli Cię to interesuje to wiem tylko tyle że kastracja jest droższa.

Aaa,no i mocz kota...hmm,nieładnie pachnie i ciężko się go pozbyc( zapachu) ;) (mowa o kocie, nie o kocicy).

To chyba tyle...a szereg info znajdziesz napewno w necie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szperam teraz w necie i szukam info o kotach . Sporo tego. Okazuje się ,że na Allegro można nabyc kociaka. Jak macie jeszcze jakieś rady dla poczatkującego hodowcy kota , to dajcie znać ,żebym czegoś waznego nie pominął . Ja na przykład wogóle nie wiedziałem ,że koty sikają w domu. Myślałem ,że jak psy się załatwiają na zewnątrz. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład wogóle nie wiedziałem ,że koty sikają w domu. Myślałem ,że jak psy się załatwiają na zewnątrz. :mrgreen:

To zależy czy mieszkasz w bloku/kamienicy czy masz domek z ogródkiem, czy też mieszkanie na parterze. Jeżeli nie mieszkasz w środku miasta, to kot może sobie spokojnie wychodzić, chociaż nawet wtedy większość preferuje kuwetę w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotek bedzie mieszkał w domku z ogródkiem ,ale kupie mu jednak kuwetę , bo nie zawsze dom jest otwarty. Boję się tylko o sąsiedzkie koty ,żeby nie doszł o do spotkania , bo one teraz do nas przychodzą . Czy muszę chronic kota przed innymi zanim go nie zaszczepię ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×