Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowa.

Czy ktoś wie dlaczego w żadnej aptece nie można dostać Venlabaxu 75? Podobno nie ma go na hurtowniach. Od czego to zależy?

byc może wycofany ten odpowiednik, ale jest przecież wiele innych

ja biore efevelon

 

-- 15 mar 2012, 00:35 --

 

hej:) biore efevelon od okolo miesiaca. na poczatku minimum 35,5/doba potem 75 a teraz 150. dopiero przy dawce 75 odczulam skutki uboczne tj. mdlosci moczoped(czy jakos tam) jadlowstret bol glowy potliwosc pogorszenie widzenia. jednak wiekszosc z tych objawow zniknela po 2 dniach. zostalo tylko pogorszenie widzenia i zmniejszenie apetytu i problemy ze snem, to wszystko da sie przebolec.

 

martwie sie jednak tym pogorszeniem wzroku, teraz przy dawce 150 widze jeszcze gorzej niz przy 75. a martwi mnie konkretnie to czy mi tak to juz nie zopstanie??:( bo jesli z chwila zaprzestania brania leku wzrok wraca do normy to jestem w stanie to przecierpiec ze wzgledu na to iz lek mi bardzo pomaga(zaburzenia odrzywiania)

czy ktos moze wie jak to jest z tym wzrokiem czy to mi tak bron Boze nie zostanie?????????

pozdrawiam:)

 

ja biorę od roku, jest dobrze, ostatnie miesiące na dawce 300 mg / dużo ale pomogło. Teraz na 150 mg , mam efevelon kosztuje 15 zł niecałe , też miałam jadłowstręt, pogorszenie widzenia na tej większej dawce,a le ogólnie pomaga i najważniejsze o i potliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj nowa.

Czy ktoś wie dlaczego w żadnej aptece nie można dostać Venlabaxu 75? Podobno nie ma go na hurtowniach. Od czego to zależy?

 

W aptekach internetowych też nie można zamówić Venlabaxu, wyświetla się "produkt niedostępny". Kiedyś była taka sytuacja, że Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z rynku jedną serię Sertagenu 50, bo nie spełniała kryteriów. Może w tym wypadku jest tak samo.

 

Jednymi z najtańszych odpowiedników są Venlafaxine Bluefish, Oriven i Faxigen XL. W aptece możesz poprosić o zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wzięłam pierwszą tabletkę sertraliny i czuję się okropnie. Mój organizm domaga się effectinu, mam mega prądy w głowie. Czy ktoś wie ile czasu potrwa zanim nie bede odczuwała braku wenli?

No trochę to potrwa. A jak schodziłaś?

Ja jeśli zamieniałam na inny to okolo 2 tyg. na mniejszej dawce przeplatając z nowym.

Natomiast jak schodziłam zupełnie z efectinu nie biorąc nic nowego to nawet 2 miesiące schodziłam, bo inaczej po ścianach chodziłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SR (slow release), XL (extra long), ER/XR (extended release) - wydłużony czas uwalniania zawartego w nich leku, aby zagwarantować stałe stężenie przez dłuższy czas.

CR (controlled release), MR (modified release) - dostarczanie leku do miejsca, w którym wchłanianie jest największe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest Velafax bez przedłużonego uwalniania.

 

SR (slow release), XL (extra long), ER/XR (extended release) - wydłużony czas uwalniania zawartego w nich leku, aby zagwarantować stałe stężenie przez dłuższy czas.

CR (controlled release), MR (modified release) - dostarczanie leku do miejsca, w którym wchłanianie jest największe.

To wiem. Nie zrozumiałem o co chodzi ladywind.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio niezłe jazdy jak zamiast efevelonu kupiłem sobie efectin po dłuższej przerwie. Przez pierwsze 2-3 dni czułem się jak na jakimś totalnym odlocie, rozsadzało mnie od środka. Chciałem nawet wyrzucić to opakowanie efectinu i biec po receptę na efevelon, ale po kilku dniach przeszło i już było normalnie. Ale było to straszne, jak przez te pare dni byłem cały ponapinany i jakiś oderwany od wcześniejszego "normalnego" stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×