Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam serdecznie


kona

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś już byłam częścią nieistniejącego już forum podobnym do tego, a że robi się ostatnio coraz gorzej, postanowiłam napisać na tym.

Mam na imię Zuza, mam 20 lat i studiuje na 2 roku lingwistyki stosowanej w Poznaniu. Z depresją męczę się od ok 9. lat. Coraz częściej zdarzają mi się napady paranoi i histerii, praktycznie nie jestem już w stanie wstać z łóżka. Potrafię przespać cały dzień i całą noc a i tak jestem wyczerpana. Kiedy nie śpię- piję. Kiedy nie piję- palę. Na razie to jedyna forma autodestrukcji na jaką mogłam się zdobyć, mimo dość bogatej historii samookaleczenia. Głównym powodem, dla którego tu piszę jest to, że nie mam kompletnie z kim porozmawiać. Mam nadzieję że chociaż tutaj ktoś mnie zrozumie. :)

Pozdrawiam,

z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialam gdzie, więc piszę tu. właśnie miałam atak histerii. matka posprzątała i poprzestawiała mi rzeczy w pokoju na co ja zareagowałam jak zawsze... zaczęłam płakać, zrzucać rzeczy z mebli bo nie pamiętam gdzie dokładnie stały wcześniej, a przecież nie mogą stać nie na swoim miejscu. już przeszło, ale jestem wykończona. wypaliłam papierosa i teraz leże na łóżku w samym centrum jednego wielkiego bałaganu. jestem zmęczona. i nie mogę spać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poszłam do psychiatry. Koleżanka mnie zmusiła. Zatargała mnie do ośrodka, umówiła mnie na najbliższy termin (okazało się, że tego samego dnia), zapłaciła za moją wizytę i poczekała przy drzwiach aż nie wyjdę z gabinetu. :)

Okazało się że jednak nie mam ani nerwicy, ani depresji. Babka stwierdziła że mam fobię społeczną ze stanami depresyjnymi. Zapisała mi trittico CR i rexetin. Dzisiaj 2 dzień na lekach. Na razie dwoi mi się przed oczami i mam lekkie nudności, zobaczę jak będzie jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudności i nieostre widzenie to dość częste skutki uboczne na początku leczenia tymi lekami, trzeba je przeczekać.

 

Tak, wiem. Psychiatra mi mówiła jak może być na początku. Nie myślałam tylko, że aż tak dziwnie. Dzisiaj prawie zasnełam na stojąco na korytarzu na uczelni. Strasznie ogłupiała jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na czas rozpoczęcia stosowania leków powinnaś sobie zrobic parę dni wolnego, najlepiej, żeby ktoś był z Tobą? Nie jestem lekrzem, ale mi pani psychiatra mi poleciła takie rozwiązanie :)

 

I jej, lingwistyka stosowana w Poznaniu :) Jak się będziesz lepiej czuła, to mogę zadać parę pytań o studia? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj :)

zazdroszczę koleżanki.

 

Sama sobie zazdroszcze :)

 

Może na czas rozpoczęcia stosowania leków powinnaś sobie zrobic parę dni wolnego, najlepiej, żeby ktoś był z Tobą? Nie jestem lekrzem, ale mi pani psychiatra mi poleciła takie rozwiązanie :)

 

I jej, lingwistyka stosowana w Poznaniu :) Jak się będziesz lepiej czuła, to mogę zadać parę pytań o studia? :)

 

Nie ma tragedii, dzisiaj mam ostatni dzień zajęć w tym tygodniu, później weekend. Myślę, że po 4,5 godzinach zajęć poza śpiochem nic mi nie będzie. W/w koleżanka jest z innej grupy, ale zawsze na przerwach czy na zajeciach, jakie mamy razem, jest obok w razie czego. W chwilach ataków kazała do siebie pisać albo dzwonić, nawet zaoferowała odbieranie mnie z przystanku. Tak więc mogę czuć się bezpiecznie. Na razie nikt więcej nie wie że coś mi jest, i chyba wolałabym, żeby tak zostało.

 

Co do pytań, nie ma problemu :) Jeśli chcesz o coś zapytać, napisz na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×