Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)


shadow_no

Rekomendowane odpowiedzi

slow motion, wiedza teoretyczna zawsze może się przydać..kto wie, może już niedługo będzie Ci potrzebna :D:D:?:

W ogóle w kontaktach międzyludzkich potrzebne jest wzajemne zrozumienie, a przynajmniej próby zrozumienia innych, spoglądanie troszkę dalej, nie tylko skupianie się na swoich problemach....warto o tym pamiętać. To do nas wraca...w sposób naturalny, niewymuszony. Znam to z własnego doświadczenia.

Oczywiście o sobie też zapominać nie wolno :nono::nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw, a mnie się wydaję, że mam zbyt duzo empatii. Wszystkich rozumiem, wszystkim chcę pomóc, a przez to odwracam uwagę na swoim problemie. Innym doradzam, pomagam nawet dość skutecznie, a sobie nie jestem w stanie.

 

Pytanie: Czy zbytnia empatia może być złą cechą?

 

-- 12 mar 2012, 15:02 --

 

"Badania asymetrii moszny u mężczyzn i przedstawiających ich rzeźb, ocena powierzchni słoni indyjskich oraz urządzenie do tłumaczenia psich warknięć to niektóre z osiągnięć naukowych nagrodzonych tegorocznym Ig Noblem" imponujące :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow motion, zgadzam się z Bellatrix. Sama nie raz doświadczyłam bolesnych rozczarowań...naprawdę bolało mnie okrutnie, szczególne, gdy pochodziły od Rodziny /Siostra, Brat/, ale i znajomi tez potrafią zranić strasznie. Jakież było zdziwienie, gdy ja, zawsze wspierająca, pomagająca, zmieniłam podejście, złapałam dystans do spraw dotyczących innych. Wiedziałam, że nie mam wyjścia, moje emocje zaczęły ograniczać moje funkcjonowanie, trzeba było coś z tym zrobić...wykonałam ogromną pracę nad sobą i ...jakoś świat się nie zawalił :mhm::mhm:

 

Umiar...umiar we wszystkim i wiara w siebie...to podstawa :!::!:

 

Ach...i jeszcze przekonanie, że nie wszyscy musza nas kochać i nie wszystkim musimy się podobać, to ważne :!::!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirabeleee, u mnie taka przyjemna nuda.

W łóżku leże i ruszać mi się nie chcę, a dziś impreza...80 urodziny babci.

jasaw, masz rację, ja również pracuję nad sobą, ale przekonałam się, że i również twarda i asertywna jestem, więc tak całkiem źle ze mną w tej kwestii nie jest.

 

Vett, cześć chcę Cię zjeść :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×