Skocz do zawartości
Nerwica.com

Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F


mała defetystka

Rekomendowane odpowiedzi

Sama czy z czyjąś pomocą do tego doszłaś?

A czy diagnoza wystawiona przez F7 bedzie na papierze dla mnie?

 

na szczęście trafiłam w inne miejsce (tzn do innego szpitala) i tam uzyskałam sporo pomocy, reszta to samozaparcie, leki i praca nad sobą (niestety jeszcze nie do końca, ale mogę powiedzieć, że bpd już raczej za mną)

 

jeśli chodzi o diagnozy to każdy szpital przy wypisie wręcza kartę, na której widnieje diagnoza, więc na pewno w 7f też tak jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kangurekkk, tak dostniesz wypis bez względu na to czy cie przyjmą czy nie i na tym wypisie będzie diagnoza tzn. nazwa zaburzenia i przypisany do niej odpowiedni numerek :D

 

-- 06 mar 2012, 18:50 --

 

sardyna, faktycznie na szczęście bo niestety na 7f to psychoterapia "dla ubogich" czyli tzw. porządny kop w tyłek i albo się wyzbierasz albo nie. Ale widać coś im tam świtać zaczęło w głowie, że mogą niektórym szkodzić tymi swoimi metodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Jestem już po 1 konsultacji, do mnie na szczęście nie zadzwonili żeby przesunąć termin ;)

 

Takie info dla wszystkich, mianowicie dowiedziałam się dziś od dziewczyny z forum, którą spotkałam na konsultacjach i dziękuje jej bardzo za to, że można prosić o dwie konsultacje w ciągu jednego dnia.

I faktycznie, mam termin 2 i 3 konsultacji w jednym dniu, o godzinie 10 i 13 :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

dają diagnozę przy wypisie - to norma, a jeśli mnie przyjęli i będę w maju to jakąś diagnozę wstępną mi przyślą czy dopiero przy wypisie?

Ważne o tyle, że nie mieszkam tam gdzie jestem zameldowana a nie chce żeby ktoś to czytał - więc wolę się przygotować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alicja_sacro, informacje o laczonych konsultacjach byly na forum pisane nie jednokrotnie, jeden przyklad:

 

zakręcona Tytuł: Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F Napisane: 07 lut 2012, 00:12

 

Pytania, generalnie zaleza od motywacji jaka podasz. Od pierwszej do drugiej rozmowy mija ok.2-3 tyg. Jesli mieszkasz daleko od Kr-owa mozesz poprosic by 2-ga i 3-cia rozmowa odbyla sie w jednym terminie.

 

jak tam wrazenia po konsultacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabi, nie, jeśli cię przyjęli w ramach normalnych 4 konsultacji (kiedy dojeżdzałś) to ci nie przyślą. Wstepną diagnozę dają (chyba) tylko tym którzy byli na pobycie diagnostycznym. A tak to przy wypisie wszyscy dostają już ostateczną diagnozę wypisaną na Karcie Informacyjnej Leczenia Szpitalnego

 

-- 06 mar 2012, 22:27 --

 

owieczny, to nieźle cię potraktowali :mrgreen: maskara!

 

-- 06 mar 2012, 22:39 --

 

Ogólnie to coś namieszałam bo wcześniej napisałam Kangurkowi, że bez względu na to czy przyjmują czy nie dają diagnozę na piśmie, ale z moich wspomnień wynika że dają tym z pobytu diagnostycznego i wszystkim przy wyjściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, hej. Jestem po 2 i 3 konsultacji. Były dzisiaj jeszcze dwie osoby na pierwszą wizytę (pozdrawiam alicja_sacro ;)). Ogólnie to zrąbałam rozmowę. Wyszłam na przypadkową dziewczynkę z ulicy, bez wglądu i pełną oporów :? Potrzeba tu cudu, żeby mnie przyjęli. Moja ostatnia nadzieja w lekarzu, z którym rozmawiałam za pierwszym razem :-| Dużo pytali o relacje z rodzicami, zwłaszcza z matką, doświadczenia damsko-męskie, moczenie nocne, na które cierpiałam jako dziecko. Plus jest taki, że dowiedziałam się, iż po pewnym starym urazie głowy miałam wstrząśnienie mózgu, które nie zostało zdiagnozowane w swoim czasie. Nic więcej się w zasadzie nie działo. Pozdrawiam i 3mam kciuki za ubiegających się o przyjęcie na Oddział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kangurekkk, dostaniesz taki kod który się skanuje fonem. i każdemu lekarzowi będziesz ten kod dawać.. jakie durne pytanie wgl :roll:

 

Durne jak się nie wie o co pytam. Pytanie dotyczyło diagnozy w przypadku nie przejścia kwalifikacji czy wtedy jest na papierku.

Nie bulwersuj sie głupimi pytaniami forum jest po to żeby pytać :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalipso55, No!!!gdybym się w końcu nie odezwała to rozmowy by w ogóle nie było.

Oni tam uważają, że samo ich istnienie i przybycie na rozmowę równa się zainteresowaniu pacjentem. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Na szczęście nie wszyscy terapeuci na tym świecie występują w roli niemej ściany :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 2 konsultacji, nie wiem co mam myslec pełno pytań bardziej dotyczacych mojego otoczenia niz mnie. i 3 konsultacja w poniedziałek czyli za 5 dni. ciekaw jestem czego sie spodziewac po rozmowie 3 jak wyglada. coraz bardziej sie boje w czasie tych konsutlacji. dzis zaczepiła mnie tez pani ordynator pytac czy sie juz umowilem czy czekam. to było dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jakas taka czarną ktora byla przy pierwszej rozmowie z orydynatorka. raczej nie chcial bym wpadac jej w oko :P miala obraczke:P jak wyglada rozmowa z psychoterapeuta ogolnie oco wogole chodzi mogli by to ciagiem zrobic.

 

-- 07 mar 2012, 14:45 --

 

i ja ogolnie to na tym zyciorycie za duzo gadałem. chcaiłem chyba ja zagadać szczegolnie jak sie pojawialy tematy seksualnosci.

ale szczerze mam wrazenie ze takie szybkie terminy daja zeby sie mnie pozbyc szybko bo ja zbyt trudny jestem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owieczny, eee tam zaraz trudny...kto wie,moze zdali sobie sprawe, ze odlegle terminy jednej rozmowy do drugiej sa silnie stresujace. Jak dla mnie to lepiej, ze skrocono okres oczekiwania na rozmowy. Istnieje mozliwosc polaczenia 1+2 rozmowy,nalezy o to poprosic po pierwszej konsultacji.

Wydaje mi sie, ze dobrze swiadczy o Tobie otwarciebe sie przed psychologiem i mowienia o sobie na rozne tematy(bez barier). Moze to zostac odebrane jako dobra podstawa do rozpoczecia terapii min. grupowej, wgladowej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak moje wrażenia ? Hm... Dziwne, ale bardzo pozytywne. Miałam pierwszą rozmowę z Panią Ordynator i przysłuchiwała się Nam Pani Psycholog, młoda, czarne włosy. Pani Ordynator zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, była bardzo miła, ciepła, uśmiechała się :) Konsultacja podobno nie trwała długo ok 10 min, choć ja czułam że opowiadam o sobie wieczność...

Teraz przede mną 2 i 3 i już na szczęście spokojniej do tego podchodzę. A czy zostanę przyjęta? Cóż, to się okaże. Staram się nie nastawiać na żadną z możliwości, po prostu spokój i harmonia ;) Pozdrawiam Serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alicja_sacro, cudownie się to czyta. Może ich tam wreszcie duch św. oświecił i zaczęli się inaczej z pacjentami komunikować, albo ty jesteś zdrowszy przypadkiem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×