Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie


Gość Miau

Rekomendowane odpowiedzi

witam napewno powinienes sie zglosic do lekarza z tym...wiem ze nie wolno lekcewarzyc takich objawow...moze jest to zwiazane z nerwica to prawdopodobnie zdrowy jestes jak byk i nic sie nie stanie :) nie nakrecja sie wiem po sobie... zawsze mialem wzorowe cisnienie ale jak raz mi pomiar wyszedl za wysoki nakrecilem sie i teraz caly czas sie stresuje tym i ani razu nie mialem prawidlowego...chyba ze po zastosowaniu lekow na uspokojenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Takie cisnienie juz chyba neka mnie od paru lat. Nieraz objawia sie to strasznym waleniem serca i niepokojem, ze cos sie stanie. Mialem USG serca jakis rok temu, wyszlo ok. Czy to wyklucza nadcisnienie?

 

Nie potrafie tak normlanie fukncjonowac. Z tymi lękami, waleniem serca, bolami, kolataniem. Do tego to cisnienie- czasem dochodzi do 170. Naprawde sie martwie. Jestem niski i nie mam nadwagi, zdecydowanie nie powinienem miec tak wysokiego cisnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duskfall, tez mysle, ze 170 to za wysokie, ale ciekawi mnie czy masz tak ciągle, cz to sa tuylko skoki, w okreslnych sytuacjach np gdy sie denerwujesz. pozatym powinienes sie z tm zglosc do lekarza, mozna zwalac tysiace objawow na nerwice, ale zadnych niepowinnismy lekcewarzyc, dopuki jasno nam lekarz niepowie, ze jest ok a objawy są powodem nerwicy.

a ze czujesz niepokoj w momencie kiedy masz tkie cisnienie, wali ci serce, kolacze, ja mialam tak samo, no bo jak tu sie nie bac w takiej sytuacji. bierzesz jakies leki na nerwice? bo ja tez mialam wysokie, a gdy zaczelam stosowac seroxat, to cisnienie mi spadlo wraz z tętnem i mam teraz chyba za niskie.

pozrawiam serdcznie

lidka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie

 

Nie lecze sie juz na nerwice. Kiedys probowlaem chwilowo, ale w skutkach nie bylo to dobre. Jedyne co biore to hydroxyzyna doraznie kiedy czuje silny lęk, ze cos sie wydarzy. Czasem pomaga czasem nie, ale nie jest to taki efekt jaki oczekuje. To sprawia, ze od razu chce mi sie spac, a lęk prawie w ogole nie ustepuje. Doskonale rozumiem slowa 'jak tu sie nie bac'

 

Nerwice juz wyleczylem w pewnym stopniu, ale mam depresje, z ktora z kolei nie daje sobie rady kiedy sie pojawia, ale z drugiej strony pozostala hipochondria czy tam nadcisnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czego sie masz spodziewac?, zyjesz w ciaglym stresie, nerwach, do tego depresja + jakies inne problemy typu dom praca, kasa itp, niestety, powstaje mieszanka wybuchowa, nasze cialo musi to jakos odreagowac, ale upieram sie zebys to nadcisnienie skonsultowal jednak z lekarzem

pozdrawiam i zycze duzo sily

lidka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, ratujcie...

 

wkrete cisnieniowa mam juz od dawna, ale to co sie dzis talo zalamalo mnie. bylem u lekarza pracy, wiadomo stres, pobieranie krwi.. w koncu pomiar, ktorego obawialem sie juz dwa dni wczesniej , ze wyjdzie zle, wiec wkrecony bylem na maxa. wynik 180/110 !!! lekarz sie zadziwil, powiedzal, ze to bardzo zle. jutro mam dalsze porady (chca mi zgodnie z procedura dac holtera, USG brzucha itp...) w domu mierze sobie cisnienie dosc czesto przyznam... aparat z opaska na reke, elektroniczny. wychodzi mi czesto spore, jak 150/90, ale zazwyczaj mam mniejsze. to sie nic nie ma do 180/110 ... boje sie jak cholera, ze mam raka nerek albo wykorkuje na ulicy na udar. jestem zalamany....

napisze cos pocieszajacego, albo chociaz prawdziwego

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stupor,na nic nie wykorkujesz,zapewniam cię.To jest całkowicie naturalne te wybryki ciśnieniowe.Jeśli będziesz się nakręcał,że wykorkujesz,że masz raka itd,to ciśnienie nadal będzie ci wariować.Weź sobie coś na wyciszenie-jakieś ziołowe chociażby leki i dużo odpoczywaj,śpij.Dobrze by ci zrobiły też niewyczerpujace spacery na świeżym powietrzu.spokojnie,wszystko w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z tym cisnieniem przepisano mi captopril bo wczesniej myslałem ze mam nadcisnienie zrobiłem badania krwi moczu wszystko było w normie.

Pózniej przepisano mi afobam i czułem sie jak nowo narodzony, cisnienie w normie.

Teraz jem persen i czasem mam tak ze wystarcza mi 2 tabletki na dobe i jest ok, ale dzis miałem atak strasznie sie czułem najgorszy ten niepokój i napad lęku. Ale pod ręką mam afobam 1/2 z 025mg pomaga.

Ja zaobserwowałem u siebie poprawę ale dzis mnie szokło ten atak.

No nic zobaczymy jutro.

Wczesniej brałem 1 lub 1/2 afobamu na dobe.

Ostatnio nie licząc dzisiejszego dnia brałem afo tydzien temu::

Wydaje mi sie ze powoli wychodze z tego bagna:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobili mi holtera (calodobowy pomiar cisnienia) i wyszlo, ze caly dzien mam na zmiane normalne cisnienie i skoko do 160/100. w domu 120/80, rozmowa z kims 160/100 i tak na zmiane. tylko w nocy mam ... 90/50 ;-) kardiolog powiedziala, ze to nerwica i dala beta-bloker na ataki. czuje sie przybity... mlody jestem a juz leki i ogolnie zly stan.

 

lekarz powiedziala, ze takie stany cisnienie + wysokie puls powoduja niedotlenienie serca i to zle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadcisnienie tetnicze to w sumie przykra dolegliwosc, uzalamy sie nad soba, boimy sie go, nawet panicznie, ale czy znacie jakas przyjemna chorobe...bo ja nie, ....musimy chyba sie pogodzic, choc to bardzo trudne, ze chorujemy, ale tak naprawde to ciezko znalezc zdrowego czlowieka w tych czasach, kazdy na cos choruje, i to naprawde na straszne chorobska. Takze glowy do gory. jakos to bedzie, wiem ze teraz sama siebie pocieszam, ale wlasnie taki mialam zamiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego znerwicowanego oczywiście od paru lat męża pojawiło się "coś nowego" czyli właśnie nadciśnienie.Jego ojciec ma więc niby mój mąż też mógłby mieć,ale...ma nerwicę!I oczywiście wmawia sobie że to jest nadciśnienie,nikomu nie da przegadać.

Mnie zastanawia inna rzecz-po wypiciu 1-2 piw ciśnienie ma normalne!!!

I jak dojść do tego czy to rzeczywiście nadciśnienie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mialam jakis atak,tylko nie

wiem czy nerwicy czy cisnienia.Nagle straszny balon w

glowie,napiecie,nawet nie bol ale jakis taki zawrot z tylu lba i takie

zawroty ze nie moglam wstac,cisnienie po zmierzeniu 149/99 ale nie wiem

czy to z nerwow czy wlasnie byl to skok cisnienia,musialam sie polozyc

to w lozku znowu dretwienie lewej nogi,walenie serca,w takich chwilach

zawsze jestem juz pewna:mam udar,wylew.Rano znowu jakas glowa napieta,obolala mimo ze spalam dobrze,koszmar,czy ja mam pasc na wylew :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica podnosi cisnienie...W tej chorobie kazdy chwilowy stres powoduje skoki cisnienia, nawet male zdenerwowanie. Nie nalezy wtedy cisnienia mierzyc. Trzeba siasc, odczekac troszke, uspokoic sie.

Podwyzszone cisnienie mozna rozpoznac bo bólu z tyłu głowy oraz po szumach w uszach. Przy niskim cisnieniu boli przód głowy. Wczoraj na TVN style był program "Grynt to zdrowie" i tam własnie dużo mówiono o ciśnieniu. Np ananas bardzo podnosi ciśnienie.

 

Ja mam rożne ciśnienie, czasem jak wstane rano mam 130/85 a czasem 120/78. Wieczorem mam wyższe , nwet do 138/94.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razei co to jest ze stale mi niedobrze,mam glowe jak balon,zawroty i co najgorsze to cisnienie jak zmierze zawsze wielkie,czasem az nie moge stac z lozka i jezyk mi sie placze:(Nie wiem,czy wiazac to z nerwica lekowa.Sa dni,ze miewam cisnienie normlanie a nawet niskie.Ostatnio robilam badania krwi,lekarz powiedzial ze wszystki jak u niemowlaka,oprocz cholesterolu (239).Juz nie wiem.,co mi jest,skad te okropne stany,do tego ten lek przed wylewem i udarem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniczko, mam dokładnie takie same objawy jak ty. Weszłam dzisiaj na forum aby opisać moje objawy nie tyle związane z ciśnieniem krwi (to jest raczej normalne lub nieco niskie ale mieści się w granicach) ale ciśnieniem w głowie. Co to za licho? Mam uderzenia jakby mi ktoś pełno powietrza nagle wpuścił pod czachę i miałaby się zaraz rozerwać (uczucie mam jakby mi wszystkie żyły miały popękać) a do tego niemal równocześnie albo czuję, że zbliża się mega zawrót głowy albo szumi mi okropnie w uszach aż niemal nie słyszę na ucho i tracę równowagę w tym momencie. Zadręczam się, że w takiej chwili dostanę wylewu albo że to pęka tętniak i już mój koniec. Jak to pokonać i co powoduje takie reakcje? Dodam, że powyższe objawy nie wiążą się z sytuacjami stresowymi (po prostu nagle coś takiego sie pojawia) aczkolwiek zauważyłam wpływ pogody na to "ciśnienie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dabrowka,no nie-mam identycznie i tez oczywiscie w najmniej oczekiwanym momencie,nigdy w stresie (?).Do tego dochodzi jakas wewnetrzna trzesawka i pulsowanie calej glowy,wlasnie jakby mialo ja rozsadzic,plus astronomiczne zawroty glowy i koniecznosc polozenia sie,ale jdenak w takich chwilach,nie wiem czy z nerwow czy od cisnienia,cisnienie mam mega ogromne czyli okolo 160/170 pierwsze a drugie tez stowka albo powyzej:(Strasznie sie tego boje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniczko,ale przede wszystkim weź się za obniżanie cholesterolu,zbyt wysoki potrafi być powodem wielu poważnych chorób.Czy lekarz dał ci jakieś rady z tym związane?

 

I weź się za leczenie histerii,bo to główny powód twoich problemów-zdrowotnych i życiowych.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×