Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

wujekEgonDaCiKlapsa, uogolnilem ze thc.Wszak zielsko mnie zalatwilo :-/a ja pozniej tego kolezke co mi to sprzedal..ale nie placzemy nad rozlanym mlekiem ttlko staramy sie wyrwa z zelaznego uscisku nerwicy lekowej z ZOK :-) wracajac do tematu dzisiaj 3 dzien na franku i jakoby lepiej troszku...

 

-- 16 lut 2012, 08:31 --

 

Adamo1, tak zle?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dopadla mnie godzine temu pieprzona derealizacja czyli oderwanie od ciala i rzeczywistosxi..atak trwal jakies 50 sek.akurat obslugiwalem klienta w firmie :-)takze wesolo mialem ale.klient sie nie zorientowal odwrocilem wzrok zamknalem oczy i przeszlo.udalem ze.mam bol migrenowy..:-) teraz sie smieje ale nie byli wesolo:-)i od 5 dni nie bralem benzo a po ataku zarzucilem 1mg..ehh.Derealizacja to nic innego jak nasz zawor bezpieczenstwa w momencie zbyt nasilonego stresu organizmm go otwiera i wpadamy w blada przestrzen..a juz czulem ze anafranil zaczyna dzialac pozytywnie chociaz biore go zaledwie 5 dni..ale napiecie nerwowe zrobilo swoje..

 

-- 21 lut 2012, 12:15 --

 

koledzy i kolezanki jak tam.postepy w leczeniu?ja 8 dzien juz lykam i juz efekty uboczne kniejsze i samopoczucie lepsze o jakies 15-20 % .od jutra zwiekszam dawke wg zalecen lekarza wskakuje na 150 mg.takze juz bedzie dawka terapeutyczna.bede bral 1 na noc i jedna z rana.obexnie biore 37,5 rano i 75 na noc.pzdr wszystkim zagubionym w chorobie glowy do gory bdzie dobrze:-)) aha od dzisiaj ruszam z psychoterapia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chesteroo, Po jakiś 8 miesiącach przestał działać. Nie biorę od kilku miesięcy. Nadpotliwość nie do zniesienia, była jednym z głównych powodów, dla którego darowałem sobie ten lek.

 

I jak samopoczucie po odstawieniu Anafranilu? Bierzesz jakiś inny antydepresant czy funkcjonujesz dalej bez antydepresanta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Bąbelki!

 

Ja biorę Anafranil SR75 już rok z maleńką przerwą. Jedynymi skutkami ubocznymi są:

- zaparcia

- rzadko spotykany orgazm, ale libido jest w miarę ok (szczególnie w porównaniu z okresem brania Seronilu - prozak - kiedy seks dla mnie nie istniał, fantastyczny środek antykoncepcyjny :-P )

 

Jak na razie nie wyobrażam sobie życia bez Anafranilu, więc nie dajcie się zwieść skutkom ubocznym i nieprzyjemnym doznaniom w pierwszych tygodniach zażywania! Warto to przetrwać! Wiem, co piszę - przerwałam na niecałe 3 miesiące i było nie do zniesienia, rlly.

 

A teraz tak - zawitałam tutaj ponownie, żeby dać otuchę tym borykającym się z zaparciami. Anafranil+Seronil to jest po prostu powolne morederstwo - no bo jak inaczej nazwać wypróżnianie się 4-5 razy w miesiącu?

Co pomogło:

- błonnik, błonnik i jeszcze raz błonnik plus jogurty śliwkowe z muesli i siemię lniane.

 

Co zawiera tenże boski składnik? Można kupić czysty błonnik o smaku jabłkowym z firmy Kruger (w każdym Carrefourze w sekcji zdrowej żywności za około 10zł) - jego sypiemy do jogurtów, płatków śniadaniowych itd. Poza tym sprawdzajcie czy to, co kupujecie, zawiera błonnik pokarmowy - np. zamiast Prince Polo wybierzcie jakiś Corny albo coś podobnego, co ma błonnik. Wszystko co zawiera ziarenka jest jak najbardziej wskazane. Siemię lniane leży w sekcji: makarony, ryże, kasze.

Muesli - około 4zł w Biedronce w pudełku, jest pycha, suszone banany, papaja, kokos, rodzynki, jabłka. Do tego Muslim - jogurt śliwkowy z muesli - niecała złotówka. (Nie dajcie się zwieść - w supermarketach oszukują ile wlezie. Biedronki co prawda nie zaskakują asortymentem, ale żarcie jest świeże, smaczne, tanie i najczęściej zdrowsze.)

Może efektu nie ma z dnia na dzień, ale po około 2 tygodniach wszystko powoli zacznie wracać do normy.

Trzymam kciuki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

claudu_su, ja dzisiaj 12 dzien na anafranilu..jeszcze nie dziaka musze lykac zomiren 0,5 mg..mam nadzieje ze niedlugo zaskoczy..po jakim czasie zadziala jeszcze tydzien,dwa??.....

 

-- 25 lut 2012, 10:31 --

 

Kur...ryczec mi sie chce.......somebody help me.....

 

-- 25 lut 2012, 10:43 --

 

Ona boi sie stanac ze mna twarza w twarz..ukrywa sie w glebi...zjada mnie od srodka..jak ja wyrwac z mej duszy..jakies sugestie,porady..??

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Słoneczko,

a jaką masz dawkę i ile razy dziennie? Ja przez pierwsze dwa tygodnie w sumie nie wiedziałam co się ze mną dzieje, ale coś się działo i to było najważniejsze. Początki nie są łatwe, ale - proch to proch, nie żadne placebo, jakaś dawka/jakiś lek w końcu zadziałać musi. Trochę pomaga bezmyślne śpiewanie pod nosem piosenek, które znasz na pamięć. Gdybyś potrzebował pojęczeć albo w ogóle z kimś pogadać, to zaraz wysyłam na pirv moje gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem. Juz nie daje sobie rady. Mam zdiagnozowana nerwice i zaburzenia osobowosci. Lekarz powiedzial mi i przepisal anafranil. Biore polowke rano i cala wieczorem sr75. Mam straszny problem z alkoholem , praktycznie od nowego roku dziennie pije po iles piw. Nie potrafie przestac. W wakacje przezylem straszne zalamanie... Dziewczyna ktora kochalem wyjechala i zostawila mnie. Leczylem sie wtedy na nerwice ale bylem na etapie odstawiania lekow. ZAczolem uciekac w alkohol. I tak sie uzaleznilem ze nie umie wytrzymac kilku dni bez piwa. Wiem ze to glupie ale taka jest prawda. Jak pije kilka dni pod rzad , mam straszliwa depresje , nie umie sie na niczym skupic , nigdzie wyjsc , nie widze sensu zycia. Mam lęki. To wtedy zaczynam brac lek. Biore ta dawke leku 2 dni , jest nieco lepiej , ale po 1-2 dniach kiedy nie czuje tak strasznych objawow , poprostu z nudow zalamania pije. Co mam zrobic zeby sie wyleczyc ? Nie miec depresji , lękow, tego uczucia ze niewyobrazam sobie zycia bez tamtej dziewczyny? Caly czas o niej mysle , mam taki zal juz tyle czasu :( Mam prawie 19 lat , nie mam szkoly skonczonej bo rzucilem 2 lata temu. Co mam zrobic ? Prosze o podpowiedz kogos :(...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

claudu_su, przyjmuje na noc 150 mg a rano 37,5 mg, i do tego rano 50 mg asertinu..mam nadzieje ze w drugim tygodniu zaskoczy..bo troszku ciezko tak do 15 jest najgorzej czyli godziny pracy Hooligan123, smaruj do szpitala na dzienny oddzial..ja prawdopodobnie zaczynam wakacje 8 tygodniowe od kwietnia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anek72, witaj w klubie anafranilowcow :- )Jesli chodzi o zwiekszenie :roll: masy ciala to poprostu musisz sie pilnowac bo nasz tytulowy bohater potrafi

Zwiekszyc laknienie i tez troszke spowolnic metabolizm :smile:

 

-- 04 mar 2012, 10:54 --

 

Od jutra Dzienny Oddzial Zaburzen Nerwicowych turnusik 8 tygodniowy ;-) trzymajcie kciuki pzdr i zdrowka zycze!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy antydepach nie potrafię płakać,więc zmniejszyłam dawkę Anafranilu ze 150 na 75 choć lekarka nie była za bardzo za tym.No i lekarka miała rację,po kilku dniach zmniejszonej dawki nastrój spadł diametralnie,a z płaczu i tak nici.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, placz pomaga nam wyrzucic z siebie zle emocje takze naprawde warto :~) Laima, skonczylem 3 tydzien na anafranilu i waga ani drgnela.pije z 6 szklanek meliski dziennie takze przypuszczam ze topie swoj glod..pzdr

 

-- 04 mar 2012, 21:12 --

 

Polecam- laskowski.-swiat nie wierzy lzom :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę to gówno od jakiegoś tygodnia. Lekarka powiedziała, że lek należy wprowadzać stopniowo malutkimi dawkami i wtedy nic nie będzie się działo, myliła się. Miałem wprowadzać w następujący sposób:

3 dni - pół tabletki (1 tabletka 10mg, czyli połówka to 5mg) na noc

następne 3 dni - pół tabletki rano i na noc

następne 3 dni - pół tabletki rano, cała na wieczór

potem 1 rano i 1 wieczorem aż do następnej wizyty. Dzisiaj mam już wziąć pół rano i całą na wieczór, mimo tego, że są to minimalne dawki mam pogorszenie stanu. Natrętne myśli dużo bardziej się nasiliły, wróciły lęki, które wcześniej sulpiryd w miarę załagodził. Ponad to nie mogę normalnie spać, budzę się rano tak o 5 - 6 i ciężko mi dalej zasnąć, ponad to sny są dziwaczne i sen nienormalny... O intymnych sprawach takich jak np. masturbacja (trochę wstydliwy temat) mogę zapomnieć, po tym leku osiągnięcie orgazmu jest prawie niemożliwe... Żałuje, że zacząłem to brać, gdybym mógł cofnąć czas nie tknąłbym tego leku. W środę pójdę do swojej lekarki rodzinnej (bo do psychiatry mam dopiero na 17.03) jak powie, że mam odstawić to natychmiast odstawiam. Sam nie chcę tego robić, bo w ulotce jest napisane, że nagłe odstawienie może powodować wymioty, nudności, bóle brzucha itp więc nie będę ryzykował. Ogólnie lek robi złe wrażenie i odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anafranil jest dobrym lekiem. Mi pomógł bardzo, szkoda tylko, że na krótko.

Czasem niestety nie ma wyjścia i trzeba zacisnąć zęby, godząc się z efektami ubocznymi.

Nie polecałbym na pierwszy rzut. Ale gdy SSRI i wenlafaksyna się nie sprawdza, warto sięgnąć po ten lek.

 

-- 05 mar 2012, 16:18 --

 

Laima, Ale Ty powinnaś przytyć. Facetów, figura ala aushwitz, tylko odstrasza. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×