Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY


mysia

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za odpowiedzi , mam dzisiaj masakre objawy sie powiekszyly caly czas czuje coraz bardziej mrowienie w nogach i rekach do tego spalem 8 h i czuje sie zmeczony kurde siedze na tym necie i na kazdej stronie moje objawy pasuja do tego stwardnienia rozsianego o 12 odbieram cala morfologie krwi a o 13 ide prywatnie do neurologa strasznie sie boje jego diagnozy masakra pewnie wysle mnie na badanie i na diagznoze znowu bede z 2 tygodnie czekal obiecalem dziewczynie ze jak nic nie bedzie to spowrotem wracam do psychologa i odlanczam intenet a jak badania wyjda zle to nie wiem co zrobie masakra pozdrawiam

 

-- 28 lut 2012, 09:04 --

 

Do NextMati a masz moze tak ze jednoczesnie zcierpniete rece i nogi i to przez dluzszy okres czasu bez przerwy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy i chciałbym podzielić się swoją historią. Mam 28 lal, dobrą pracę, żonę i 2 - letnią piękną córeczkę. Przez 12 lat grałem praktycznie zawodowo w koszykówkę (do czasu kiedy wysiadło mi kolano). Od dłuższego czasu straszne dziwne rzeczy dzieją się z moim ciałem i chyba z "głową" również. Chciałbym podzielić się z wami swoimi objawami i poprosić o radę. Co to może być? Czy wykonać jeszcze badania?

Zacznę od objawów somatycznych:

1.Uczucie ciągłego zmęczenia, czasami nie mam siły podnieść się z łóżka, tak jakbym nie czół nóg

2. Straszne bóle głowy, przeważnie przy skroniach, czasami na czole i czubku głowy

3. Piekielne duszności, mimo leków na astmę duszności nie przechodzą

4. Zmiany rytmu serca, przeważnie serce bije wolno, czasami tak, że czuję w całym ciele, jest to strasznie nieprzyjemne uczucie

5. Zaburzenia widzenia, wrażliwość na światło itp.

6. Bóle brzucha, wszystkich rodzajów, od ciągłych do kłucia w różnych miejscach, ciągłe bekanie, biegunki ipt.

7. Strasznie oblewają mnie poty, uczucia gorąca są straszne, mam przy tym wypieki na twarzy, czuję się tak jakby ktoś przyłożył mi żelazko do polików. Czasami natomiast jest mi nagle strasznie zimno, przy czym w twarz gorąco.

8. Nieznośne bóle kręgosłupa - odcinek piersiowy najczęściej.

9. Uczucie jakbym miał zasłabnąć, drętwienie i drżenie rąk, drgająca powieka, brak jakby czucia w nogach itp.

NA PEWNO Znalazło dużo więcej.

 

Objawy ze strony psychologicznej tak myślę:

1. Lęk przed śmiercią, chorobą nowotworową i innymi poważnymi schorzeniami

2. Problem z wypowiadaniem się i zebraniem myśli

3. Ciągłe zamartwiania się

 

Co zbadałem? Było tego trochę:

Morfologia OK, trochę wysoka hemoglobina - ponad 17, OB - 2, Mocz OK, cukier w normie, THS - w normie, Podwyższony cholesterol - 220. Trójglicerydy OK. EKG w ostnim czasie z 5 razy, trochę niski puls około 55, ale poza tym OK. Gastroskopia - dgn. refluksowe zapalenie przełyku z nadżerkami, przekrwiona błona śluzowa żołądka. Jakiś czas temu miałem kolonoskopię (3-lata temu) - dgn. Jelito spastyczne - IBS, Miałem też bronchoskpię - dgn - lekka astma, w ubiegłym roku miałem USG serca i też było OK. USG jamy brzusznej zmian nie wykazało. Kilka lat temu miałem Tomograf głowy w związku z bólami głowy i zawrotami, ale wynik był OK.

około 2 miesięcy temu poszedłem do psychiatry dostałem sentagram, brałem miesiąc, ale było jeszcze gorzej, zmieniłem lekarza, dostałem jakiś lek na literę x i sedam, początkowo było ciut lepiej (mogłem jakoś w miarę normalnie funkcjonować), ale teraz jest kuźwa znów niedobrze. leki biorę już blisko 3 tygodnie.

 

Czy powinienem zrobić jeszcze jakieś badania? Co sądzicie? Proszę o pomoc:) Może testy na tężyczkę?

 

Będę ogromnie wdzięczny za odpowiedzi, bo już mam tego dosyć. Cały czas mam przekonanie, że to nie nerwica, ale coś innego, w końcu biorę leki, a one i tak nie pomagają.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MJ27 jesli chodzi o objawy somatyczne to z tych przez ciebie wymienionych mam badz mialam: 1,2,4,6,7,8 i 9, z objawow psychicznych 1 (jestem hipochondrykiem) i 3. Przeszlam juz terapie i jakos funkcjonuje, ale calkiem dobrze nie jest.

Co do lekow to na rezultaty trzeba jeszcze troche poczekac.

 

Zrobiles duzo badan, wiec wydaje mi sie, ze trzeba dac sie przekonac do tej nerwicy ;) Oczywiscie mozesz niektore badania powtorzyc, jesli cie to jakos uspokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MJ27 Wymienione przez Ciebie objawy oczywiście pasują do nerwicy. Pytanie o jej podłoże? Czy aby na pewno w życiu ci się układa? Czy wszystko jest różowe? Może gdzieś w przeszłości czają się złe duchy?

Jeśli chodzi o badania - tężyczka to wymysł tego forum. Naprawdę rzadko się ją diagnozuje. Zrobiłbym jeszcze badanie zawartości minerałów oraz hormony dokładniej zbadał: kortyzol, ft3, ft4, testosteron oraz kreatyninę i mocznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MJ27, to na pewno nerwica, skoro tyle badań robiłeś. Jesteś zdrowy fizycznie. I odradzam robić kolejne badania. Psychiatra, do której uczęszczam oraz psycholożka, u której mam terapię absolutnie zabraniają mi robić jakiekolwiek badania. Oczywiście zanim się u nich zacząłem leczyć wykonałem EKG, ECHO, morfologie i TSH. Oczywiście wszystkie wyniki miałem wzorcowe. A teraz powiem Ci czemu zabraniają mi robić badania, albowiem są one zachowaniami zabezpieczającymi. Powoduję chwilowe ukojenie. Następnie niestety uderzenie nerwicy jest znacznie mocniejszy, przynajmniej w moim przypadku. I teraz, po dwóch miesiącach leczenia zauważam, że mają rację. Przykładowo: jednym z zachowań zabezpieczających, które mi towarzyszyło było ciągle mierzenie tętna. Dostałem wytyczne, że mam zaprzestać tejże działalności. Po dwóch dnia bez mierzenia pulsu czułem się znacznie lepiej, bo uświadomiłem sobie, ze przecież to nic nie daje tylko się nakręcam. Po każdym mierzeniu miałem mocniejsze ataki paniki. Kiedy powiedziałem psychiatrze, że myślę o założeniu Holtera to omal mnie nie zabiła krzykiem :D. Teraz jestem jej wdzięczny, bo do głowy by mi teraz nie przyszło aby wykonać to badanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

George,

rzadko, ja mma kolezankę , która ma zdiagnozowaną tężyczke a wczęsniej nie miał zadnych objawów a u niej zaczęło sie bardzo ostro wstała rano zaczęła szykować sie do pracy weszła do wanny i dostała nagłego paralizu jakiegos całego ciał ledwo wyszła z wanny doczolgala sie do swojego pokoju i padła na łozko ,ale nie przzechodziło to mowi ostatkiem sił doczołagała sie do pokoju rodziców i padła im na łuzko, była cął odrętwiała tak, z emowic nie mogła nawet jak sie pytali co jej jest , przyjechało pogotowie ,wzieli ją do szpitala, porobili badannia i wyszła tęzyczka ostra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z samego rana, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wczoraj wieczorem byłem u psychiatry i po raz kolejny Pani doktor starała się mnie utwierdzić w przekonaniu, że to nerwica, a cały czas ciężko mi w to uwierzyć, mam cały czas brać tabletki i uczestniczyć w terapii. Jeśli chodzi o tężyczkę to jeśli już ją mam to raczej utajoną bo aż takich paraliżów nie mam. Dziś rano po przebudzeniu od razu ciężko mi się oddychało, a ból głowy to miałem taki (i mam cały czas) że mało co mi głowy nie rozsadzi. Dziwne jest to, że leki nie pomagają, nawet psychiatra powiedział, że już powinna być poprawa. Mój problem jest taki, że nie potrafię skoncentrować myśli na czymś innym niż choroba, niż moje somatyczne. Co mi radzicie? Ktoś ma jakiś sposób na wyłączenie tych ciągłych złych myśli? Wydaje mi się, że cały czas jestem w zamkniętym kole:( Wczoraj poszedłem nawet do okulisty, okazało się, że mam lekka wadę i zapalenie spojówek, ale okulistka powiedziała, że te bóle głowy to nie od tego. Teraz jak piszę na klawiaturze to cały czas drżą mi ręce, tak jakby to kolejny objaw. Zapomniałem, jeszcze o jednej kwestii, mianowicie, mam stwierdzony przez dentystę bruksizm. Może to też objaw nerwicy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się się dziś z artykułem gdzie było napisane ze..."Nerwica prowadzi często do zaburzeń kontaktów, trudności adaptacyjnych, zdarza się, że utrudnia - a nawet uniemożliwia - naukę i pracę. Lęk jest objawem podstawowym, ale zwykle występują również napięcia psychiczne: uczucie stałego znużenia, poczucie mniejszej wartości, nadmierna pobudliwość nerwowa, obniżenie nastroju, szybkie wyczerpywanie się, nadwrażliwość na bodźce zewnętrzne. Często pojawiają się zaburzenia snu, subiektywne poczucie osłabienia pamięci" Czytając to, widzę to w większości u siebie... mam dopiero 25 lat chciałbym się jeszcze pouczyć, częściej uśmiechać, nie czuć się ciągle zmęczonym :zzz: , nie spąć po 12 h w innym przypadku chodzę jak mumia:D porażka, nerwowy też jestem także nie jest dobrze, teraz moje pytanie lepiej iść do do psychologa czy do psychiatry- który może lepiej pomóc tak mi teraz przyszło na myśl... czy moją codzienną czkawkę też mogę mieć dzięki nerwicy ? jakieś problemy sercowe... Pozdrawiam :uklon:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bruksizm jest związany z zaburzeniami w obrębie psychiki.

 

-- 01 mar 2012, 14:02 --

 

George,

rzadko, ja mma kolezankę , która ma zdiagnozowaną tężyczke a wczęsniej nie miał zadnych objawów a u niej zaczęło sie bardzo ostro wstała rano zaczęła szykować sie do pracy weszła do wanny i dostała nagłego paralizu jakiegos całego ciał ledwo wyszła z wanny doczolgala sie do swojego pokoju i padła na łozko ,ale nie przzechodziło to mowi ostatkiem sił doczołagała sie do pokoju rodziców i padła im na łuzko, była cął odrętwiała tak, z emowic nie mogła nawet jak sie pytali co jej jest , przyjechało pogotowie ,wzieli ją do szpitala, porobili badannia i wyszła tęzyczka ostra

 

Czego dowodzi Twoja wypowiedź? Niczego! Ilu z tego forum ją ma? Nie siej paniki! :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, george, zrobiłem badania, okazalo się że testoseron mam znaczaco ponizej normy. Norma to 280 - 800 a ja mam 119!!! Również wapń zjonizowany jest zły, norma to 0,93 - 1,13 a ja mam 1,19. O czym to moze swiadczyc? Gdzie mam sie udac

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, dziś mam wizytę, zobaczymy co powie.

Pozdrawiam

 

-- 02 mar 2012, 20:17 --

 

Witam, byłem u internisty ze specjalnoscią w kardiologii, wystraszyl się po tym jak powiedziałem o swoich objawach. Zrobił mi nawet USG, ale zmian nie wyskazło, powiedział, ze mam niskie tetno i musze zrobic próbe wysiłkową, a w związku z testorenem skierował mnie do endykrynologa. Kurcze co to moze byc? Kardiolog powiedział, że to nie są typowe objawy nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od kilku lat mam problem ze swoim samopoczuciem, nieraz czuje sie tak zle ze podejrzewam jakas ciezka chorobe. Przewaznie kiedy wstaje rano to juz czuje sie zmeczony. Ale nieraz jest tak ze wstane i czuje sie dobrze przez kilka godzin. Kolo poludnia przewaznie zaczynaja dziac sie dziwne objawy : mam takie wrazenie jakby moja glowa byla gdzies pod woda - czuje sie dziwnie, mam przewaznie wypieki na twarzy, czuje jak bije mi serce - czasami mocniej, czasami slabiej, kiedy chodze mam czasami takie wrazenie jakbym zbaczal z kursu, czesto pekaja mi usta, mam takie wrazenie jakbym mial goraczke, mam bardzo podkrazone oczy, w bialkach widac duzo zylek. Ogolnie czuje sie tak jak po jakis lekach albo narkotykach, bardzo zle. Badania krwi wychodza idealne, robilem przeswietelnie zatok, badanie tarczycy. Nie wiem co mi jest. Kiedy poszedlem kiedys do lekarza i powiedzialem ze kreci mi sie w glowie to powiedzial ze duzo ludzi tak ma i mam isc do psychologa. W mojej rodzinie jest osoba chora na SM, czasami czuje sie tak ze nie wiem czy tez tego nie mam.

PS.

Mam bardzo duze problemy ze spaniem, czasami spie normalnie po 7 - 8 godzin a czasami co godzine w nocy sie budze, a np. po 5 czy 6 godzinie to juz czuje ze w ogole nie zasne.

Dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz SM jest cieżkie do stwierdzenia, ja z tego co pamiętam to SM zaczyna sie od tego ze końcówki nerwów przestają funkcjonować na całym ciele dlatego czuje sie mrowienie i takie jakby czasami ciarki jak przy grypie, na powierzchni skóry, SM to choroba autoimulogiczna, czyli organizm sam siebie atakuje, ale więcej Ci nie powiem , dowiedz sie czy są jakieś badania wykrywajace SM i je zrób jeśli takowe istnieją jeśli Cie to męczy, ale prawdopodobnie to jednak nerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja mam tak czesto, moze nie dokładnie tak, ale bywa jestem padnieta , i to taka bez sił jakby z waty cął byłam zrobiona, nie mam siły reki podnieść a iz kojarzeniem mam wtedy problemy, fakty jakoś do mnie docierają z opóźnieniem często tak troche rece mi drża , nie szczególnie mocno,ąle zdarza sie albo biceps, więc obowiązkowo stwardnienie rozsiane albo przy drżeniu powieki co mi sie zdarza równiez zaliczam parkinsona od czasu do czaasu, dodatkowo kiedys często robiłoo mnie sie ciemno przed oczami i nawet mnie tak jakby zawirowywało, ze prawie mozna powiedzieć jakbym miał zemdleć , co do zawrotów głowy to mma częścij niz bóle głowy od dzieciństwa i takie kołowanie coś ala jakby mnie ktoś sie wiertłem wkrecał w głowę tylko ze nie boli a bardziej to czuć , miałam tak bardzo długo juz jak miałam 8 i9 lat, lekarzez rodzicami, badania w oncu jakieś tabletki i przeszło ,ale przyczyyny nie znaleźli, dodatkowoczesto w sytuacjach stresowych mnie jest niedobrze to wiadomo rak jelita grubego, żoładka, trzustka i nawet wymiotuję np. na egzaminach w szkole kiedyś,

czestowracam myślami do tych bóli nie bóli głowy 2,3 klasa podstawówki i sie zastanawiam czy to nerwica i chyba tak , w sumie to ja mma takie objawy całe zycie więc jestem przyzwyczajona, jakby mnie to dopadło nagle w wieku 20 iluś taqm lat moze byłby szok ,ze tak sobie funkcjonuje bezlękowo, beztresowo całe zycie i nagle bach , to moze to budzić przerażenie a tak to mnie to jakoś leci :?;) , chociaz stres jest z tymi rakami od liceum mam no i zycie utrudnia, ostatnio mma mrowienie takie po wierzchu ciał ,a,le to jest jedenn skutek uboczny SSRI wiec ja stawiam tym razem na skutek uboczny SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano po przebudzeniu od razu ciężko mi się oddychało, a ból głowy to miałem taki (i mam cały czas) że mało co mi głowy nie rozsadz

A jak wygląda Twój ból głowy .Może to co Ci pomoże wyjaśnić problem . http://www.punktzdrowia.pl/choroby-i-dolegliwosci/bole-glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie! od 3 miesiecy mecza mnie zrywy miesni,zrywanie podczas zasypiania.zryw reki,nogi,głowy,miesni na czole .dziwne uczucie w głowie do tego robi mi sie zimno(mam dreszcze całego ciała)zaczeło sie to dokładnie podczas przeziebienia mojego synkla które przerodziło sie w zapalenie płuc.tak strasznie sie stresowałam zrywałam w nocy ,ponirewaz przez tydzien miał goraczke.nie uwierzycie ale od tamtej pory nie moge dojsc do siebie! zadreczam meza moja mame! ale nie mam sił! 2 razy wyladowałam na pogotowiu.myslałam ze to padaczka,skórcze serca.dygotanie miesni w nodze na plecach w brzuchu !szkoda pisac! :roll: prywatne badania,wizyty u specjalistów!wydałam kupe kasy! zapomniałam napisac ze od 10 lat mam wypadanie płatka zastawki mitralnej ale zazywałam magnez nic wiecej.trafiłam do bardzo fajnej pani neurolog która skierowała mnie na badanie eeg wraz z ekg z zapisem video fajne badanie które duzo wyjasniło w moim przypadku.okazało sie ze mam.....arytmie i od tego to wszystko! mysle ze to wszystko tak sie skumulowało ze szkoda pisac! podskakuja mi miesnie w dzien i w nocy mam nogi czasami jak z waty.....wszystko mnie wkurza! co sie okazuje po 2 tabletkach aspargimum pomału ustąpiło dygotanie serca i mrowienie ,takie mieszanie w mostku ,troszke sie uspokoiłam..ale zrywy nadal są mniejsze powiedziałabym płytsze!zazywam aspargin i magnez od 5 dni .widze ze do tego mam uczucie lęku .to chyba nerwica!mam juz dosc czytania i wyszukiwania w internecie podobnych objawó! to wszystko wpływa na moje nastawienie do swiata!szok! potrafie szukac w internecie godzinami róznych informacji które jednym razem mnie podbuduja a nastepnym sprawiaja ze serce zaczyna mocniej bic i od nowa sie nakrecam! koniec! od dzisiaj postanowiłam wziac sie w garsc! wyszłam na swieze powietrze,zamiatałam , sprzatałam koło domu.chciałam sie poruszac wyrzucic z siebie to wszystko! i koniec z internetem zamykam komputer i zyje pełnia zycia!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem u lekarza rodzinnego po poradę, od razu nastraszył nie gruczalkiem przysadki (w zwiazku z bardzo niskim testosteronem), teraz czekam na wizytę u endokrynologa. Zrobiłem jescze kilka badań, m.in wapń całkowity, który też jest powyżej normy, mam 10,27 norma to: (8,40 - 10,20). Czyli zarówno wapń zjonizowany jak i całkowity są powyżej normy, delikatnie al są. czekam jescze na wyniki kilku hormonów. Co myślicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niski testosteron może być przyczyną Twoich bólów głowy i chronicznego zmęczenia

drętwienie kończyn może świadczyć o dyskopatii - tutaj musiałbyś zrobić rtg kręgosłupa - ortopeda. poty nocne - infekcja? za wysoka temperatura powietrza? problemy z krążeniem?

reszta wydaje mi się typowo nerwicowa, ale lekarzem nie jestem.

które kończyny Ci drętwieją, w jakich sytuacjach? jak to przebiega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×