Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Tramadol jest inhibitorem zwrotnego wychwytu noradrenaliny ,uwalnia serotonine,jest agonistą NMDA i opioidowym,antagonistą 5HT2c oraz receptorów muskarynowych acetylocholiny M1 i M2 a takze agonistą receptora TRPV1 i antagonistą receptora nikotynowego a7-trudno więc by nie był to wartosciowy lek zarówno przeciwdepresyjny,przeciwbólowy ,przeciwlękowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QueenForever, tramadol nie posiada żadnych właściwości LECZĄCYCH DŁUGOFALOWO. Tolerancja rosnie nie miłosiernie a skręt po odstawieniu jest nie do wytrzymania.

 

-- 24 lut 2012, 15:16 --

 

Skoro chcesz testować na własnej skórze, to co robiło wielu innych z żadnym powodzeniem, śmiało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozkręcaniem leku to róznie bywa ale okres 3 tyg bez zadnych zwiastunów poprawy jest przesłanką do stwierdzenia ze lek nawet gdy później zadziała nie bedzie dawał spektakularnych (a więc porządanych )efektów-a wenlafaksyna-szczególnie w wysokich dawkach to zupełnie co innego niz SSRI-w zasadzie działanie podobne to tramadolu ale dopiero w dawkach +150 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tramadol jest lekiem trzeciego rzutu -prawdopodobnie ze względu komponenty opioidowej.Lekami pierwszego rzutu w leczeniu ZOK są SSRI,drugiego rzutu jest klomipramina oraz równie jak ona skuteczna wenlafaksyna (leki drugiego rzutu są statystycznie skuteczniejsze od SSRI jednak skutki nieporządane -w przypadku klomipraminy i problemy z odstawienne w przypadku wenlafaksyny duzo bardziej dokuczliwe niz w przypadku SSRI lokuje te substancje na drugim stopniu drabiny farmakoterapii ZOK.Substancjami trzeciego rzutu są m.im.tramadol,pindolol,buspiron przy czym tramadol cechuje sie najwyzsza skutecznoscia posród nich.Nie jest więc tak ze leki I rzutu są skuteczniejsze niz rzutu II czy III -decyduje tu głównie bezpieczeństwo i skutki nieporządane.

wujekEgonDaCiKlapsa wole być ćpunem który dobrze się czuje(stosując tramadol) niz cpunem który wciąż narzeka ze mu źle(czesto Ci co biorą legalne narkotyki typu SSRI,SNRI,).Leki przeciwdepresyjne uzalezniają podobnie jak tramal czy metylofenidat-ale nie zamierzam raczej zyc dłuzej niz 100 lat więc wole umrzec jako szczesliwy ćpun niz nieszczesliwy anstynent.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wujekEgonDaCiKlapsa tu nie chodzi o wcinanie tramadolu w dawkach 2000 mg jak to kiedyś Ty miałeś w zwyczaju :mrgreen: ...jesli będę brał 100-200 mg dziennie nie grozi mi uzaleznienie,zresztą-jak sam zapewne wiesz są tacy co chcą ćpać tramal i wtedy automatycznie szukają opioidowego chaju i są tacy jak ja którzy chcą go stosowac w zalecanych dawkach do tłumienia lęku czy tez ZOK-w takich dawkach jest byc moze nawet bardziej bezpieczny niz niejeden SSRI czy wenlafaksyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie zamierzam,a roli endorfin w depresji/lęku wcale bym nie bagatelizował ,juz wkrótce moze pojawic sie bardzo ciekawy lek przeciwdepresyjny wpływający antagonistycznie wyłącznie na receptor opioidowy kappa -JDTic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lekarz zdiagnozował depresję to dlaczego przepisał Ci Absenor? To lek który może powodować problemy z koncentracją i pamięcią - te leki to ostateczność. No chyba, że to depresja dwubiegunowa, ale tego nie doczytałem z Twojego postu. Zaleciłbym Ci zmianę lekarza.

 

Poważnie, ostateczność? Pierwszy raz słyszę o depresji dwubiegunowej. Niektóre objawy faktycznie się zgadzają. Niektóre. Zanim wykupiłam leki poszłam do innego, psychiatry 'z nazwiskiem'. Powiedział że jak najbardziej zgadza się z receptą. Powinnam się martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Obecnie przyjmuję 100 mg Setalofu (wcześniej przyjmowałem 75,50,25 mg - tak stopniowo) i wszystko było OK, nawet bardzo dobrze aż do pewnego momentu. Od 3 dni źle się czuję - nie mam nastroju, chodzę posępny a w nocy znowu jestem cały mokry, stresuje się, mam rozszerzone źrenice w ciągu dnia itp. Czy Setaloft przestał działać? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×