Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ceny leków


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, wspomagaj się, jak musisz. Jednak staraj się stawiać czoła stresującym sytuacjom. Pamietaj, ze uzalezniasz się najpierw od zmiany nastroju, a dopiero długo potem od chemii.

 

A ty tymczasem, gdy pojawi sie jakas trudnosc, zasilasz się Xanaxem. Coraz trudniej będzie ci samodzielnie pokonywać stresujące sytuacje. Przyjdzie moment, ze wszystko będzie dla ciebie stresujące. Koło się zamknie. Uzaleznisz się od leku i wielu innych uizalezniaczy.

 

Stres to nasza codzienność. Nie myśl o trudnościach, jako o czyms przykrym. Naucz się cieszyć faktem, ze pokonujesz kolejną przeszkodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdżcie się po wszystkich aptekach w mieście... U mnie różnica w cenie sięga 15 zł, i to w małym mieście. Lekarz powiexział mi o aptece w mieście obok - tam kupuję Cital za ok. 35 zł.

 

Wiecie coś o zamiennikach Citalu? W aptece słyszałem że Aurex to tan sam lek. Czy to na pewno INEDNTYCZNA substancja o identycznym działaniu? Kosztuje 25 zł... Czytałem też gdzieś że Cital to polski odpowiednik leku Cilon. Podobno Cilon jest tańszy ale nie wiem jaka to różnica w cenie.

Aha, jeszcze jedno. W razie czego chciałbym się zapytać czy zamiennik można kupić nie mając recepty na ten tańszy lek np. w moim jak przypadku na Cital?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie, setaloft (oczywiscie) kupuje za troche ponad piec zlotych, znalazlam apteke dobrze zaopatrzona w psychotropy, nigdy niczego nie brakuje i jest najtaniej, w innych aptekach musialam czekac na zamowienie i mial kosztowc ponad czterdziesci zlotych!!! - tak wiec jeszcze raz: miesieczna kuracja kosztuje mnie piec zlotych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile w koncu kosztuje XETANOR w aptece ? Tu ktos pisal ze 5.40zl a na stronie http://www.prosper.pl/szukaj.php

 

pisze ze: "Cena detaliczna brutto 29.67"

 

I w jaki sposob dziala refundacja ? Czy leki na fobie spoleczna sa refundowane ?

 

 

Chor. P. 30% (16,93 zł); - choroba przewlekla, ta cenna to co ?

 

Dopłata ponad limit 11,47 zł - ???

 

Cena 29,66 zł - ?

 

Limit 18,19 zł - ?

 

 

Nie rozumiem tych cenn.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanko a co sądzisz o Asertinie? kończę go teraz a kosztuje 5,40 Seteloft u nas jest drogi 28 zl niestety Madziu nie pomoge Ci, bo tego nie bralam, ale w aptece nie ma co szalec, u mnie setaloft w jednej kosztuje czterdziesci w innej osiemnascie, a jak psychiatra zaznaczy, ze to choroba przewlekla, to z limitami i znizka wychodzi piec zlotych, po co przeplacac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczęście jest drogie w tych czasach niestety... jezeli masz niedobór serotoniny to np. LEXAPRO(świetny SSRI dla mnie przynajmniej) kosztuje w aptekach ok 110zł do tego jakieś porszki na spanie za 50 zł i zyjesz jak normalny człowiek... przez miesiąc a dokłądnie 28 dni... jezeli prochy ci się kończą i dostajesz chandry i lęków że nie stać cię na wykupienie kolejnej dawki albo nie masz recepty i musisz się widziewc z psychologiem to wyrzuycasz z portfela jeszcze 70 zł na wizyte, ogólnie schodzi jakieś 200zł na miesiac przy lekkiej depresji... :lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasztan, leki na depresję też są refundowane. Kwestia polega tylko na tym czy te które bierzesz są wrzucone na liste leków refundowanych. Sama leczę się na depresję i biorę właśnie Xetonar + Imovane. Więc to szczęście kosztuje około 17+18 czyli 35 zł, do tego wizyta jakies 70 zł i koniecznie basen czyli 80 zł. Basen to jest świetny lek na wszelkie zaburzenia psyche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seteloft u nas jest drogi 28 zl
u mnie setaloft w jednej kosztuje czterdziesci w innej osiemnascie, a jak psychiatra zaznaczy, ze to choroba przewlekla, to z limitami i znizka wychodzi piec zlotych, po co przeplacac...

 

u mnie w kazdej aptece ze znizka na przewlekle wychodzi 13 z hakiem. nie mam pojecia od czego to zalezy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te leki są okropnie drogie. Obecnie za Efectin ER 150 płacę 190 zł, do tego 50% zniżki. Wychodzi, że za 190zl mam 56 tabletek, równo na 8 tygodni/2 miesiące. Chociaż Seronil jest tańszy. Nie pamiętam ile, ale nie za dużo. Teraz jak ktoś biedny ma się leczyć? straszne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mega zniżkę :mrgreen: psychiatra wypisuje mi recepty na chorobę przewlekłą. Ostatnio poszłam z 40 zł a miałam wykupić 2 Xetanory i 4 Tegretoly CR 200...jak to zobaczyłam, to się przeraziłam a kobieta mówi '' 9,90 proszę'' szczęka mi opadła... normalnie płaciłabym 110, 98 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o lexapro. Ceny dochodzą do około 130zł za opakowanie 28 x 10mg. Dla wielu osób docelowa dawka do 20mg dziennie. Daje to prawie 300zł za leczenie przez miesiąc.

Leki refundowane u nas są stare, szkodliwe. Jak ktoś się chce wyleczyć dobrze i nie nabawić się przy tym nowych dolegliwości musi mieć kasę.

 

Dotyczy to nie tylko psychiatrii, ale tutaj często dochodzi dość długi okres dobierania leku. Często człowiek ma poczucie, że wydał kilkaset złotych na coś co i tak nie działa i tylko się namęczył. Jak to wpływa na przebieg leczenia chyba nie trzeba mówić.

 

To wynika z Twoich doświadczeń czy czytałeś coś na ten temat? Tzn. nie mówię, że nie masz racji, ale po prostu czasem się zastanawiam czy gdybym wydała na lek kilka baniek to czy by mi lepiej pomógł czy niekoniecznie. Więc jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę się podzielić z Wami swoim małym sposobem na obniżenie kosztów ;) Gdy dostaniecie receptę, nie biegnijcie najpierw do apteki, ale zajrzyjcie tutaj:

 

http://www.doz.pl/leki/

 

Wpiszcie nazwę przepisanego leku do wyszukiwarki. Znajdźcie zamienniki handlowe (po substancji czynnej) i wytypujcie kilka najtańszych. Dopiero wtedy udajcie się do apteki wypytując o cenę każdego z wytypowanych leków.

 

Zaoszczędzone pieniądze przyślijcie na moje konto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×