Skocz do zawartości
Nerwica.com

PIRACETAM (Lucetam, MemoniQ, Memotropil, Nootropil, Piracetam Espefa)


odnowiciel

Czy piracetam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy piracetam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      6
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Poważnie ?? To może on na nerwice natręctw by pomógł skoro można sie normalnie skupić i nie myśleć o tych myślach.A jakie dawki stosujesz bo na ulotce pisze ze może powodować problemy depresyjne w większych dawkach,jak sie dokładnie na nim czujesz.Pozdrawiam

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:33 pm ]

hej Vermi jak możesz to napisz coś więcej na temat tego leku i jak sie na nim czujesz jakie dawki łykasz.Bo z tego co słyszałem to jest to lek na nauke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oldstory, biorę go już 2 tygodnie i mogę powiedzieć, że jest niewielka poprawa, tzn. łatwiej przychodzi mi koncetracja i pojmowanie nowych rzeczy. Liczę, że będzie jeszcze lepiej, bo w pracy bardzo potrzebne jest mi skupienie i szybkie przywajanie nowej wiedzy, a przy depresji poprostu jestem skazana na totalną porażkę :( a jak Twoje wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Nootropil dostałam na poprawę krążenia mózgowego, aby poprawił pamięć, koncentracje i powstrzymał zawroty głowy. Lęk ten jak można wyczytać w: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1571 jest na:

 

Zespoły pogorszenia funkcji mózgu w związku z zapaleniem mózgu, udarem, wstrząsem, operacjami, zwłaszcza operacjami neurochirurgicznymi. Zaburzenia neurologiczne u dzieci. Zaburzenia ukrwienia tkanki mózgowej na tle miażdżycy, zaburzenia pamięci w wieku starczym. Zatrucia alkoholem, narkotykami lub tlenkiem węgla. Preparat stosuje się również w nieprawidłowej budowie krwinek czerwonych - czerwone krwinki przybierają kształt półksiężyca (sickle cell) a jednocześnie tracą elastyczność, a tym samym zdolność przepływu przez włosowate naczynia krwionośne, co daje objawy anemi.

 

Podobnie działa również memotropil (brałam go również) oraz niby najlepszy z tej grupy gliatilin. niestety ten ostatni jest bardzo drogi i nierefundowany a w jednym opakowaniu jest tylko albo aż (jak kto woli) 14 tabletek (cena to około 57 zl - ja tyle przynajmniej płaciłam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ostatnio tata mi kupił Lucetam... mowi, że pomoże mi przy nauce...

bardzo chcialabym go wypróbować, ale nie wiem jak on wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych ;( Mam Lucetam 1200mg i biorę tabletki Yasminella...

Jesli ktoś wie coś na ten temat...błagam pomóżcie bo ważny sprawdzian;(

z Góry dziękuję za odpowiedź;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem miesiac temu brac memotropil 1200mg rano i 1200mg w poludnie, po miesiacu wlasnie stalem sie bardzo nadpobudliwy, nerwowy, nadaktywny. Ma/mial ktos podobnie tak po memotropilu ?

przestalem go lykac pare dni temu, ale stan ten nadal sie utrzymuje!!

 

mialem go przepisanego do seroxatu na poprawe pamieci i koncentracji do nauki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore Nootropil od wczoraj i już czuje, że mi mocno pomaga. Dostałem go od psychiatry.

A z kolei jak pytałem dzisiaj o Nootropil neurologa to powiedział, że ten lek wogóle nic nie pomaga ani na koncentracje ani na pamięć i wogóle mi nie pomoże. Powiedział, że były jakieś badania, które potwierdziły, że Nootropil nic nie daje, a jedyne co może pomóc to starym dziadkom na krążenie mózgu i tylko im troche coś daje. Jak się go spytałem jaki lek mógłby mi polecić żeby mi się lepiej uczyło, to powiedział że niema żadnego takiego leku. Lepiej poszukam innego neurologa, bo ten się chyba wogóle niezna na tym co robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział, że były jakieś badania, które potwierdziły, że Nootropil nic nie daje, a jedyne co może pomóc to starym dziadkom na krążenie mózgu i tylko im troche coś daje. Jak się go spytałem jaki lek mógłby mi polecić żeby mi się lepiej uczyło, to powiedział że niema żadnego takiego leku. Lepiej poszukam innego neurologa, bo ten się chyba wogóle niezna na tym co robi.

jeśli nie masz udaru, innych chorób krążenia mózgowego, czy Parkinsona, to Twój neurolog ma rację. efektem ubocznym piracetamu może być pobudzenie OUN, ale nie jest to lek na poprawę pamięci i nie sprawi, że Twoje hipokampy będą pulchniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw moje Placebo w spokoju, bo coś tam działa :mrgreen:

nie no, jasne, że coś tam działa :mrgreen: ale to raczej nie to czego ludzie się spodziewają. żeby mieć sprawniejszą pamięć, trzeba ją regularnie ćwiczyć. żaden, nawet najlepszy lek nie zastąpi wysiłku włożonego w naukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też biorę 2x1200 ale nie zauważyłem żadnej poprawy. Pamięć mam bardzo kiepską, ale od zawsze. Pamiętam, że już w szkole podstawowej nie mogłem zapamiętać słów śpiewanej piosenki, podczas gdy inni odtwarzali ją bez problemu... Musiałem zawsze poświęcać dużo czasu na naukę w szkole średniej, ja 30minut przyswajałem wiedzę, ktoś kilka minut. Teraz studiuje. Mam problemy z zapamiętaniem czegoś z wykładu. Jak jest tłumaczony jakiś przykład z zadania z jakiegoś przedmiotu ścisłego, to wszyscy łapią, pamiętają kolejność, a ja nie wiem o co chodzi... :( To że studiuje to zasługa tylko i wyłącznie ciężkiej pracy, a nie pamięci, jak w przypadku innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie biore tego leku żeby pamięć czy koncentracja mi się tak po prostu poprawiły, tylko żeby powróciły mi do stanu sprzed depresji, bo jeszcze pół roku temu miałem z tym dużo lepiej i miałem duże chęci do nauki, a teraz jest dużo gorzej. Poza tym miałem też ze świadomością pewne problemy i Nootropil mi to poprawił.

Pewnie Nootropil nie jest jakiś szczególnie pomocny tym którym nic nie dolega i biorą go sobie będąc zdrowymi, żeby tylko lepiej im się uczyło, ale co innego jak komuś coś zaburzyło mocno te funkcje. Też teraz studiuje i strasznie mnie boli, to że muszę odczuwać taką różnice w porównaniu z tym jak kiedyś mi się uczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od neurologa dostałem piracetam na zab. pamięci. Już tego samego dnia, zauważyłem poprawę ale psychiczną. Zmniejszyło się spowolnienie, lepiej czuję się wewnętrznie. Miałem biegunkę, więc nie brałem tego leku kilka dni - wróciło spowolnienie, gnicie w łóżku itd. Od dwóch dni lek biorę znowu i dzisiaj sprzątam swój pokój, byłem w hipermarkecie i mam ochotę pojeździć na rowerku.

 

Ponoć ten lek zwiększa dopaminę, GABA i noradrenalinę.

 

Dlaczego więc psychiatrzy nie przepisują tego leku, który praktycznie nie ma skutków ubocznych a zwiększa te neuroprzekaźniki?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego więc psychiatrzy nie przepisują tego leku, który praktycznie nie ma skutków ubocznych a zwiększa te neuroprzekaźniki?

 

Dlatego ,że nie każdemu pomoże jak tobie .Bo różne bywają przyczyny nerwicy albo depresji.Zresztą ten sam skład ma Memotropil albo Nootropil.Nie zauważyłem aby u mnie działał tak rewelacyjnie .Raczej miernie . Natomiast Acard bardzo dobrze się sprawdził. Mogę w miarę normalnie funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

avest bardzo małą dawkę bierzesz . 2,4g - to jest dawka dla osoby dorosłej .

Nie mniej jeśli 800mg działa u Ciebie to super .

Przypuszcza się, że działa na wiele układów przekaźnikowych w OUN. Zwiększa aktywność układu GABA-ergicznego, co może mieć znaczenie w leczeniu padaczki, natomiast działanie ochronne wobec stresu przypisuje się modulowaniu układu aminokwasów pobudzających. Stwierdzono również, że korzystne działanie w "teście unikania" spowodowane jest działaniem na układ cholinergiczny, a nasilenie aktywności poznawczej należałoby powiązać z ułatwieniem uwalniania dopaminy. Poza działaniem na układy neurotransmiterów, stwierdzono że normalizuje metabolizm fosfolipidów w mózgu i zwiększa płynność błon komórkowych, zwłaszcza u ludzi w podeszłym wieku.

nie lubię brać leków w których tylko się przypuszcza a nie jest się pewnym .

Lek na mnie nie działał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesor psychiatrii i paru znajomych psychiatrów mówiło mi,że Nootropil działa najlepiej ze wszystkich piracetamów,lepiej od Lucetamu i Memotropilu.Piracetam działa tylko na niektórych,jest bardzo łagodny.Co innego w połączeniu z np.Concertą(metylofenidat)lub nawet z mocną kawą,wtedy działa o wiele silniej.Na mnie nie działał wcale,ale każdy jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×