Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam za to pełno małych znamion (najwięcej takich po 1 -2 mm), zresztą te co teraz wycinałam miały po 2, 3 mm , tylko jedno 5mm... co dziwne te o nieregularnych kształtach okazały się znamionami złożonymi (zmiany łagodne, na których rzadko powstaje czerniak), a 2 idealnie okrągłe zmiany (jedna 2 a druga 3 mm) były znamionami brzeżnymi (które mają większe szanse na zezłośliwienie)...no ale 1 z tych znamion pojawiło się w ciągu ostatniego roku i urosło do 2mm (więc tempo miało niefajne - sugerujące problem)

 

jutro okulista 110 zł i znowu stres, bo z okiem na pewno dzieje się coś złego (jak to nie rak to na pewno jakieś odwarstwienie siatkówki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim nazwiecie mnie hipochondrykiem którym oczywiście jestem to spróbujcie przeanalizować dokładnie moje objawy PROSZĘ.

-od czerwca problemy z gardłem , 2 razy miałam jakieś tam przeziębienie , raz gorączkę i kaszel a teraz od piątku koszmarne swędzenie w gardle , dziwny kaszel i katar . do tego kluchę w gardle a już sama nie wiem czy z stresu czy z powodu raka .

-ciągle coś mnie w tym gardle swędzi , szczypie drapie , mam chrypę od lipca [ tzn : mi się wydaje że od lipca ale koleżanka powiedziała że zawsze miałam taki głos ]

-jak oglądam swoje gardło to widzę w nim białą plamę

 

Też mam chrypę od dawna. Też nie mogę się jej pozbyć. I wrażenie spływania po tylnej ścianie gardła czegoś. No i ta krew z nosa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem tu nowa i tak czytam wasze posty i jakbym siebie widziała.Jeśli chodzi o moją historię z hipochondrią to nawet nie wiem kiedy to się zaczęło.Sama nie wiem jak to się stało,dlaczego? co takiego się stało z moim życiem? dlaczego to ja muszę się męczyć z tym paskustwem,które całkowicie dezorganizuje mi życie. A więc zacznę jak zdałam sobie,że jestem "schizolem-hipochondrem". Początki były znośne(ale jeszcze nie widziałam,że to na tle nerwowym).Zaczęło się od zaparć i kłuciu po obu stronach brzucha.Oczywiście wmówiłam sobie: na bank rak jelita,ewentualnie jak będę mieć szczęście początkowe stadium.Od razu lekarz,wybadał,wymacał.Diagnoza: "nic Pani nie jest" .Dla sprawdzenia kazał zrobić test ciążowy,badania krwi itd.Później był jakiś czas spokój,ale nie na długo.Zawroty głowy straszne mnie nękały i tak się ciągnie do dzisiaj. W między czasie wyszłam za mąż,wiadomo nerwy są bo to wyjątkowy i szczególny dzień.No i zaczęła się jazda po Nowym Roku.Zawroty głowy jak były tak są do dzisiaj,ale doszły inne "dolegliwości" a mianowicie miałam "nogi jak z waty",bóle głowy, serce mało co z piersi nie wyskoczyło,nocne duszności i poty jakby mnie ktoś wodą zlał,oczywiście bezsenność.Najbardziej mnie te nogi dręczyły i zawroty.Pomyślałam zagoogluje może tam coś znajdę,znalazłam...SM i lęk taki mnie dopadł,że wylądowałam na pogotowiu.Pomyślałam moje dni są policzone(do dziś mi to zostało bo tak samo jak Wy nie wierzę bezgranicznie lekarzom).Na pogotowiu wybadali,EKG,ciśnienie i badania neurologiczne,później wywiad lekarski i po 30 minutowej rozmowie padła diagnoza: Pani ma nerwicę z napadami lękowymi.Oczy mi się otworzyły,nie mogłam uwierzyć,że nerwica może zrobić takie spustoszenie w organizmie. Też był spokój na chwile,myślałam że hipochondria dotyczy wmawiania sobie chorób,a tu d*pa. Panicznie boję się,że mama może mieć raka szyjki macicy(tym bardziej,że baaardzo długo nie była u ginekologa),sama myśl doprowadza mnie do mdłości.Już prawie tydzień żyję jak w jakimś koszmarze,ani jeść,ani się cieszyć z czegokolwiek.Boję się myśleć nawet o tym,boję się rozmawiać o tym,sama się dziwie,że tutaj nazwałam to po imieniu.Wizyta u ginekologa dopiero w przyszłym tyg.nie wiem jak tu normalnie funkcjonować.Ale się rozpisałam,sorry mogę Was zanudzić,ale już nie daje rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylwina187 nie nudzisz :D pisz śmialo,ja mam to samo czasem atakuje szybko i szybko puszcza-a czasem ciężko mi się z tego wygrzebać...tak jak teraz :( u mnie dochodzi jeszcze bezsennoć,zapisalam się do psychiatry no i czekam w kolejce,mam nadzieje że skieruje mnie na psychoterapie i że ona pozwoli mi choć po części nad tym panować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma chopla na punkcie węzłow chłonnych,caly czas wydaje mi sie ze sa powiekszone ze to rak,makabra normalnie co kilka dni jestem u lekarz!! jak tylko wyczuje jakies zgrubienie oodrazu siadam na neta i czytam na ten temat a wiadomo jak to na internecie jest mnostwo napisane a zazwyczaj pisza o tym co najgorsze!! naczytam sie takich rzeczy a potem przez 3 dni nie umiem dojsc do siebie,lęki takie ze szkoda gadac ehhh....28 lutego mam wizyte u psychiatry mam nadzieje ze cos zaradzi zaczelam rowniez psychoterapie. pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Bardzo Wam dziękuję za wsparcie.Wczoraj pierwszy raz od kilku strasznych dni nie płakałam.Dzisiaj znowu czuję się źle,mama ma wizytę u ginekologa w poniedziałek,aż cała drętwieje jak sobie pomyśle co będę czynić w poniedziałek,a co się będzie ze mną działo jak będziemy czekać na wyniki.

Ardash próbuję walczyć,ale czasami nic nie pomaga :(

Tęcza wiem o czym mówisz,bezsenność jest strasznie uciążliwa,niby chce ci się spać, a nie możesz bo 1000 myśli na minutę krążą i nie chcą się wynieść z głowy.

Bigfish, ja aż się boję co mój umysł sobie jeszcze wymyślić,czasami myślę:ciul ze mną,ważne żeby rodzina była zdrowa

Angela86 wiem co czujesz, dr google daje takiego "kopa" naszej psychice,że wydaje Ci się,że to już końcówka.Ale bądź silna,ja już od paru dni nie wchodzę na żadną stronę o tematyce medycznej.Mój mąż,żeby było śmieszniej jest informatykiem i widzi co się ze mną dzieje po jednej "dawce" dr google i powiedział kiedyś: Jeszcze raz wejdziesz masz szlaban na internet...normalnie jak do swojego dziecka,ale nie dziwie się mu,bo to dziecinne że wierzę w jakieś bzdury wypisane w internecie.A i jeszcze jedno,mój kuzyn studiuje medycynę i kiedyś powiedział mi,że to co wypisują w internecie to namiastka tego bo wykwalifikowany lekarz jest w stanie ci powiedzieć.To tak jakby przyszły lekarz uczył się z wikipedii, ma rację...no ma rację!

Trzymajcie się wszyscy,pozdrawiam

 

PS. Cieszę się,że tutaj się znalazłam,teraz wiem że nie jestem sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja wszystkim

 

Dziewczyny boje sie z emam r..... kosci boli mnie lewa noga tzn kolo pachwiny i troche jakby uda najgorzej jak chodze:( cos kiedys podobnego mialam jak zaczela sie nl ale przeszo na jakis czas i znowu worcilo od paru dni nie wiem co to jest tak sie boje aaa i jak chodze to takie zapadanie czuje jakby podloga sie ruszala:(:(co to moze byc r...?

 

Sylwina187 witam rozumiem Cie doskonale tez mialam problemy z snema le to minelp na szczescie.Z mama napewno sie wszystko dobrze skonczy.

 

angela86te mialam jakies urojenia co do wezlow masakra wsedzie sie macalam. Mam nadzieje ze psychiatra ci da skierowanie ale podobno moze to tez zrobic rodzinny lekarz( internista).

 

tęcza powodzenia u psychiatry:)

 

sardyna a tobie powodzenia u okulisty pisze jak tylko sie czegos dowiesz.

 

Asia1981 podobnie mysle zeby lepiej nie cierpiec to zniknac:( juz dwa lata cierpie na te objawy minely tylko na chwile jak bralam cala tabletke paroksetyny zeszlam na polowke i pojaiwly sie objawy:(przykre to jest musze isc do tego psychologa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną ciekawą rzecz w hipohondri i też to widać w Waszych postach. My myślimy że dopadły nas najgorsze chorby poznane na tym świecie, a jak ktoś pisze że wydaje mu się że ma to czy tamto, to uśmiechamy się pod nosem i piszemy i jesteśmy przekonani że jednak z nim wszystko wporządku napewno :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perla86 nie martw się,to tylko jeden z objawów nerwicy.Ja miałam zawroty głowy,nogi miałam jak z waty, podłoga mi się ruszała dosłownie,jakbym chodziła po wodzie,do tego jakieś kłucia nóg,drętwienia.Kiedyś tak mnie pięta kuła,że szok.Przypomnij sobie na spokojnie,bez nerwów czy ostatnio gdzieś nie podjechałaś,czy nie nadwyrężyłaś nogi(może gdzieś ci podjechała noga na lodzie,przy sprzątaniu)a może Cię gdzieś zawiało,zmarzłaś bo były te mrozy,a najprawdopodobniej po prostu Cię bolą kości na zmianę pogody(przecież teraz idzie wiosna,roztopy...ogólnie wiosenne przesilenie). To na pewno nie to co myślisz,serio!!poproś męża żeby ci pomasował nogę jakaś wygrzewającą maścią,rozluźnisz się,na pewno pomoże.Bądź silna,wiem że to nie łatwe ale trzeba walczyć z tą wredną hipochondrią

Pozdrawiam Cię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86 mnie też boli noga i pachwina - ale u mnie to czerniak ;]

 

a u okulisty jeden wielki suprise... okazało się, że przyczyną mojego pogorszenia widzenia na prawe oko są ZA MOCNE SZKŁA KONTAKTOWE!!!

prawdopodobnie również od tego boli mnie głowa w tej okolicy (no ale zatoki i tak pójdę zbadać :P) no i oprócz lekko przesuszonych oczu (praca przy kompie) i wady wzroku, którą mam od lat nic mi oczywiście nie jest - wręcz wszystko super, pięknie i idealnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwina napewno nie przewailo mi cuzje taka ciezkosc tych nog orkopne to jest w 2010 mialam badania pod katem reumatyzmu ASO i takie tam a moze cos z tarczyca zbadalam hormony wiec bede wiedziala zajsc w ciaze nie moge a owulacje mam przez stymulacje maz ma nawe tok wyniki ech przytylam ale to chyba od lekow...

 

Sardyna super ze u okulisty wszystko w porzadku teraz mozesz spac spokojnie:)

Hmm czerniaka jeszcze nie przerabialam...

 

A co to bólu nog to mnie tam jak biodro jest a to w kolanie i nieraz przechodzi na druga noge i to juz tak od 2010 najlepiej jak nogi trzymam w gorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perla a moze te bole sa jednak reumatyczne. Przypomnij sobie w jakim okresie boli cie ta noga. Moja babcia np. cierpi juz od paru lat na ostre nerwobole. Co roku wiosna i jesienia ja to lapie. Moze wiec twoja noga tez cie pobolewa w okresie kiedy nastepuje przesilenie itp. Moga byc tez to jakies zmiany zwyrodnieniowe.

Poza tym chyba nie tak dawno robilas badania i byly w porzadku, wiec moim zdaniem nie ma co bac, ze to cos najgorszego.

 

A ja dzis od rana rycze :cry: Juz od dwoch dni budze sie przed 5 jakas podenerwowana. Chwile poleze w lozku i moje jelita zaczynaja dzialac: burczenie, przelewanie itp. i luzniejsze stolce, uformowane, ale luzniejsze niz normalnie. Dodam, ze nic mnie nie boli, mam apetyt, nawet przytylam ostatnio. No wiec co to moze do cholery byc :why::why:

Dzis nie wytrzymalam i wpadlam na krociutka sesje do doktora googla i stwierdzilam, ze mam zespol zlego wchlaniana spowodowany problemami z trzustka (nie musze pisac jakie to problemy, bo wiadomo czego sie doszukuje :evil: ).

No i dzien mam z glowy :why::why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jelito nadwrażliwe. Często od stresu właśnie mam objawy jak Twoje ;) Spoko ja przeszedłem już raka żołądka, wątroby, jelita grubego i trzustki też :) Do tego 100% kamienie w woreczku, zapchane jelita i takie tam :)

Warto oczywiście się spadać szczególnie na krew utajnioną, jak wypróżnienia masz mniej wiecej podobne, konsystencja nie zmieniła na bardzo oraz zabarwienie jest podobne do dotychczasowych i nie zauważyłaś krwi w kale to spokojnie :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle boje sie o swoje pieprzyki :(

Sardyna to dobrze ze wizyta cie uspokoiła

Ardash te problemy o których piszesz to moze byc wszystko spowodowane stresem. Potrafi on robic w organizmie niezły bałagan.

Perla a moze jakos nadwyrężyłaś ta noge. Ja kiedys czytałam o raku kosci i podobno ból jest niedowytrzymania, nie byłabys w stanie chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj odebralam wyniki morfologii OB glukozy i cholesterolu wszystko wnormie poza glukoza norma do 5.9 ja mialam 6.21 ale nie wiem czy nie przez to zeby byc na czczo to napilam sie rano herbaty.

Ob mam 5 tego si enajbardziej balam.

 

Dzisiejsza noc tragiczna juz wieczorem cisnienie cos szwankowalo niby nie az takie wysokie bo 137/90 potrafilo jeszcze to norma gorna potem spadlo czulam to nie wiem czy to wynik stresu ze wynikow sie balam i ta noga boli juz mniej ale cuzje slabosc straszna w nogach kiedy to sie skonczy ech...PO 5 sie przebudzilam jak maz szedl do pracy i kaplica ze spaniem dziwnie na klatce bylo(teraz tez jest ale jakos daje rade)czemu to meczy caly czas. :(

 

 

Ardash myslalam czy to nie reumatyzm ale mialam juz kiedys badania pod tym katem i wyszkly ujemne.

Mam to samo zjelitami pare ndi spokoju i na nowo ja juz unikam wzdymajacych produtkow biore espumisan masakra ile tak mozna ciagnac tez robie luzne stolce papkowate raz dziennie zdarzy sie dwa.

 

anka00 tez slyszalam ze bol nie do wytrzymania ja juz mam te bole od 2010 to nie wiem po takim czasie co by bylo. A ty nie martw sie pieprzykami napewno z nimi w porzadku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze wpisy uspokoily mnie troche :smile:

 

Anka jesli twoje pieprzyki juz byly ogladane przez dermatologa i on nic podejrzanego nie zauwazyl to naprawde szkoda sie stresowac. Wystarczy, ze znamiona (jesli sie nie zmieniaja) bedziesz kontrolowac raz na rok.

Perla czyli po sprawie, z takimi wynikami mozesz zapomniec o...wiadomo czym :D A Espumisan pomaga ci troche?? Ja w sumie nic nie biore, ale zastanawiam, czy nie zaczac brac probiotykow. Moze uspokoja troche moje jelita :( Ja z kolei unikam mleka i jogurtow, bo wydaje mi sie, ze te produkty nasilaja moje objawy. Mnie tez juz sil brak do tego wszystkiego :cry::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Perla to typowe cechy nerwicy.Ja jakieś 1,5 miesiąca temu miałam nogi jak kołki,normalnie nic nie dało zrobić.Nogi miała po prostu niewładne jakby,strasznie ciężkie,jakby mi kule do nóg przywiązali.

Ardash to już też przerabiałam.Ciągłe przelewanie,gulgotanie,zaparcia na zmianę z luźnymi kupami,Non stop brzuch mnie kuł po obu stronach.I też miałam schiza co to może być.Wreszcie poszłam do lekarza i powiedział,że nic się nie dzieje niepokojącego. Dał syrop i tabletki i też coś napomknął o zespole jelita drażliwego(typowe dla nerwicowców).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez cały dzień mam przeczucie nadchodzącej śmierci. Myślę, że mam raka mózgu. Coraz częściej widzę czarne kropki i dziwne zniekształcenia obrazu "po bokach". Środek ucha i jego okolice na potylicy dalej mrowią a gdy się kładę mam wrażenie jakby ktoś wsadzał mi palec do ucha, podnosi się ciśnienie. Nie wydaje mi się aby to była nerwica :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ardash wiesz chociaz wyniki sa wporzadku i tak to mi nie daje spokoju. Dzisiaj w sprawie dla reportaza bylo o dziewczynie chorej na raka ale nie wiem czego dokladnie normalnie załamka :(

Moze jakbym miala przeswietlenia nogi w tych miejscach co boli byloby inaczej? I czemu mnie boli bardziej podczas chodzenia to jest wlasnie dziwne :( kurcze juz dwa lata sie mecze z przerwami z tymi ziwnymi bolami powyzej pachwiny jak od bioder i w obrebie kolana okropne to jest.A jak omine cos co potem bede żałowała ech

 

sylwina187 tylko mi sie to czesto powtarza ech A powiedzcie wy macie stale bole codziennie sa?

 

Quantum a miales moze badania jakis rezonans tomograf? nerwica naprawde potrafi nasladowac wszystko przykre to jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perla ja mysle, ze chorobe, ktora podejrzewalas mozesz naprawde odpuscic. Skoro mowisz, ze to nie reumatyzm to ja bym obstawiala jakies zmiany zwyrodnieniowe. Moj dziadek mial takie zmiany i noga bolala go wlasnie w czasie chodzenia. Bolalo go biodro i kolano a jak chodzil to wygladalo to tak jakby ta noga uginala sie pod nim. Moze zrob przeswietlenie jak ci to nie daje spokoju.

 

Sylwina a pamietasz moze nazwy tych lekow, ktore bralas na te problemy jelitowe?

 

Quantum poryczalam sie jak przeczytalam twoj post, bo mam dokladnie to samo...chodzi mi o to ciagle przeczucie rychlego konca :cry::cry: A robiles badania w kierunku boreliozy??

 

U mnie znow pobudka przed 5 i arie w jelitach. Mam dosc tego gowna w doslownym i przenosnym znaczeniu tego slowa :why::why: Codziennie tylko mysle o jednym: czy zalatwie sie normalnie czy nie. Czy moje jelita beda szalaly czy nie.

Juz trzecia noc z rzedu sni mi sie moj tato, ktory rok temu zmarl na raka zoladka. Wmowiam sobie, ze pewnie chce mnie ostrzec przed jakims chorobskiem :cry:

Wiadomo, ze najlepiej by bylo pojsc do lekarza, ale mnie paralizuje strach przed diagnoza.

Chyba zaraz zaaplikuje sobie Hydroxyzine, moze to cos da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×