Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ile śpicie?


Gość Black*Lace

Rekomendowane odpowiedzi

A ja śpię przepisowo 8 godzin w nocy i jedną godzinkę w dzień(jak mi się uda).Jak pracowałam,spałam ok.4-5godz,ponieważ przez dwie godz.kręciłam się w łóżku przed zaśnięciem.Musiałam więc szybko spać.Odbiło się to na mnie oczywiście pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem problemów z zasypianiem. Zawsze też miałem twardy sen.

Jedyne z czym miałem problem to wstawanie rano. Gdy mnie nerwica mocno trzymała, nieraz długo nie potrafiłem się zwlec z łóżka. Spałem po 12 godzin i wstanie przed 11 było dla mnie dużym sukcesem.

Gdy czuję się lepiej, jak choćby ostatnio, wstaję znacznie łatwiej i wystarczy mi 6-7 godzin snu. Szkoda tylko, że lepszych dni jest mniej niż gorszych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja śpię duuużo i dłuuuugo. :mrgreen:

uwielbiam spać i śpioch ze mnie

ale co innego kiedy się denerwuje np.jest coś ważnego następnego dnia.to wtedy przed snem źle się czuje i rano też. :evil:

ale na szczęście tego typu sytuacji jest coraz mniej (mam nadzieje,że też nie będzie ich przybywać),więc śpię spokojnie w obecnym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio spie 8-9 godz.i wtedy jestem wyspana.Jak dluzej pospie to wtedy najchetniej moglabym przespac caly dzien... :D Najgorzej jest jezeli czeka mnie cos waznego nastepnego dnia,prawie zawsze bezsenna noc :( leze w lózku i mysle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozmyślam nad przyczynami nerwicy i myśle, że jednym z wielu czynników jest brak odpowiedniej ilości snu, wywnioskowałem to po własnym doświadczeniu, codziennie idę spać najczesciej o 23:00 - 1:00, raz zdarzyło mi się przesiedzieć całą noc przed komputerem. I właśnie kiedyś szedłem spać o około 21:30 i w tych czasach niemiałem nerwicy a potem zacząłem chodzić coraz później i może to też zadecydowało... kto wie...

 

Czy aby wystarczająco się wysypiacie? ile godzin śpicie?

 

W wikipedi wyczytałem:

 

"Z pewnością podczas snu do równowagi wraca poziom neuroprzekaźników, takich jak serotonina, noradrenalina. Jedna z hipotez tłumaczy też marzenia senne jako efekt "porządkowania się" pamięci.

 

Sen jest niezbędny do życia i prawidłowego przebiegu procesów psychicznych. Już jedna nieprzespana noc obniża sprawność psychofizyczną. Brak snu przez dłuższy czas powoduje szereg negatywnych efektów psychicznych i fizjologicznych."

 

Gdzieś słyszałem że niepowinno sie isc spac po 23 bo o tej godzinie sen jest najbardziej zdrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja śpię duuużo i dłuuuugo. :mrgreen:

uwielbiam spać i śpioch ze mnie

ale co innego kiedy się denerwuje np.jest coś ważnego następnego dnia.to wtedy przed snem źle się czuje i rano też. :evil:

ale na szczęście tego typu sytuacji jest coraz mniej (mam nadzieje,że też nie będzie ich przybywać),więc śpię spokojnie w obecnym czasie.

Mam dokladnie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy depresji mialam tak, ze spalam caly dzien i nie spalam w ogole w nocy. Teraz sen sie ustabilizowal. Chodze spac o 9-10, budze sie w nocy o 4 lub 5, czytam ksiazke, robie sobie afirmacje i wizualizacje, zasypiam znow i budze sie 8 lub 9. Ciesze sie ze tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinn- co to są te afirmacje?

 

Afirmacje to jest powtarzanie sobie pozytywnych mysli, ktore Twoja podswiadomosc po dluzszym powtarzaniu akceptuje i realizuje.

 

Np. powtarzasz "Staje sie szczesliwa" i rzeczywiscie mi to pomoglo i wyszlam z depresji.

 

Wiecej tutaj:

 

http://www.afirmuj.webpark.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×