Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cyber Zdrada - kocha i notorycznie klamie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat ktory przedstawie wielu juz pewnie doskonale zna, ale sadze ze kazdy problem w zwiazkach jest i musi byc poruszony indywidualnie. Mam 19 lat jestem z dziewczyna, ktora ma 16 lat i pisze ze wzgledu na to, ze nie jestem sam sobie juz z tym poradzic. Jestesmy ze soba rowno rok, ale niedawno zrobila cos czego nie umiem wybaczyc, przez co caly czas mam tym glowe wypelniona i nie jestem wstanie skupic sie na niczym innym (przez co mam duze trudnosci w szkole a matura tuz przedemna - 4-letnie liceum). Przez pierwsze 6 miesiecy notorycznie klamala. Zazwyczaj szlo o jakies drobnostki typu, ze mowila o spotkaniu z kolezanka a byla z kumplem i tego byla masa. Denerwowalem sie tym bo jest bardzo otwarta osoba i caly czas balem sie zdrady z jej sotrny. Nigdy nie byla wstanie powiedziec sama z siebie prawdy mimo tego, ze dawalem jej pelna swobode, mowiac: mozesz spotykac sie z tym i z tym i nie bd mial nic przeciw, ale uprzedz mnie o tym. Niedocieralo to do niej wgl, najgorsze dla mnie jest to, ze nie miala poczucia winy za nic, klocilismy sie godzinami praktycznie o nic i ona byla wstanie nastepnego dnia funkcjonowac jak by sie nigdy nic nie stalo, a mi bylo przykro. Plakala mi w ramie, obiecywala, ze to juz nigdy sie nie powtorzy, a powtarzalo sie tak te kilka miesiecy. Potem poznala pewnego kolege. Napoczatku sie soptykali - wiadomo- coraz wiecej i wiecej, doszlo do nocnego sms'owania, po szkole codziennie sie znim spotykala mowiac mi ze konczy pozno lekcje. Flirtowali coraz bardziej, az wkoncu zerwalem z nia. Podobno on chcial ja pocalowac, ale go odepchnela - tak mowila potem. Niebylismy razem, poczasie zaczelismy sie spotykac po kolezensku az wkoncu sie zeszlismy razem, od tamtego momentu jakby cos zrozumiala i bylo lepiej miedzy nami, jednak ostatnio pojawily sie klamstewka spowrotem i wkoncu "zdradzila" przez kamerke. W szoku. Odkrylem to tylko i wylacznie, przez przejrzenie z ciekawosci ostatniej histori w przegladarce. Przczepilem sie do niej bardzo, bo kto normalny wchodzi na fotka.pl majac kochajacego chlopaka :( podobno przeniesli sie na skype, rozebrala sie przed nim i oboje robili sobie dobrze do skutku. Zrobila to w momecie kiedy miedzy nami sie troche pogorszylo i prosilem ja tylko o to zeby mnie nie denerwowala, nic wiecej od niej nie wymagalem. Zapewniala mnie, ze stara sie na 100% drugi raz nie bedzie wstanie mnie stracic, a jednak zrobila to. Teraz bardzo niby zaluje tego co zrobila, ale na tyle jej nie ufam w tym momencie, ze nie wierze juz jej w te slowa i nie wierze ze kocha mnie. Po 2 tygodniach wyciagnalem z niej ta informacje, rozmowa byla b.dluga ostateczna i probowala wszystkich sposobow zebym sie nie dowiedzial i zeby mnie skolowac. Teraz mowi, ze wstyd jej wyjsc ze man, przez te 2 tygodnie normalnie sie kochalismy, rozmawialismy itd (caly czas porszualem temat fotki.pl, ale odrazu zaczynala mowic o czyms innym). Po tej akcji i naszych rozmowach powiedziala, ze gdyby wiedziala, ze tak bardzo ja kocham, to by tego nie zrobila, ale podobno kocha mnie na zaboj to sam ten fakt powinien ja zatrzymac, aby tego nie zrobila. Znowu mowi, ze zrobi dla mnie wszystko i to sie nie powtorzy. Ja w glebi duszy sie boje, ze jak taki wazny jest seks dla niej to pozniej skonczy jako kobieta na telefon.

 

 

Moge dodac, ze duza uwage do seksu przywiazuje (przez swoj wiek pewnie), dzialy sie tez miedzy nia a 27-letnim typem blizsze sprawy (podobno bez seksu) miala wtedy 14-15 lat. Przygode seksualna zaczela b.wczesnie.

 

 

Sprawa na pozor wydaje sie prosta jestem z niedojzala puszczalska nastolatka, ale poznalem ja piekna strone: mila, przeurocza, mozna porozmawiac na kazdy temat i ta lepsza strona jest idealem, ktory udalo mi sie znalesc, ale wiadomo nie moze byc zbyt pieknie i minusy sa powalajace. Nie jestem wstanie teraz podac ich wiecej, przez to co teraz zrobila. Mozg mi sie wylaczyl. Jezeli ma to znaczenie, jest wstanie pokasowac dla mnie facebooki skypy i inne pierdoly, nie spotykala sie teraz z nikim, ale pewnie przez to ze my sie widzielismy przez caly czas.

 

 

Kryteria diagnostyczne ICD-10

1.nieliczenie się z uczuciami innych

2.lekceważenie norm

3.niemożność utrzymania związków

4.niska tolerancja frustracji i próg wyzwalania agresji

5.niezdolność przeżywania poczucia winy i uczenia się (kary)

6.skłonność do obwiniania innych

 

 

wszystkie te cechy posiada.

 

Przepraszam za dosc zagmatwana tresc, ale jestem roztrzesiony i pisze to jako ostatnia deska ratunku. Nie umiem juz poradzic sobie, zniszczyla mnie psychicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ta dziewczyna jest powaznie zaburzona.....nie kocha Cie oszukuje,kreci....daj sobie z nia spokoj,nie zmieni sie no chyba zeby zaczela sie leczyc ale ona problemu nie widzi?

Zostaw ja....zanim Cie doszczetnie zniszczy.....chyba ze podjelibyscie np wspolna terapie?a to chyba nie jest mozliwe?.....nie pozwol sie jej zniszczyc......

 

-- 16 lut 2012, 07:00 --

 

Na klamstwie nie da sie budowac relacji z druga osoba...

Wczesniej czy pozniej legnie w gruzach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kemot, wlasnie prawda jest taka ze jestes z nidojrzala puszczalska, a chcesz koniecznie ja wstawic ramy zaburzen./chorob. Po prostu dziewczyna ma 16 lat, w glowie pstro, co widac, moze i mila, ale glupia, do tego ma dosc duzy temperament, sprawy seksu ja kreca, robi to i bedzie dalej robic. Mozesz z nia byc, i dalej sobie na to pozwalac albo zerwac i starac sie nie poeplniac tego bledu drugi raz. A dziewczyna pewnie wkrotce zajdzie w ciaze z jakimis kolesiem od kamerki i sie skonczy duperelstwo a sie zaczna pieluchy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że dziewczyna ma trochę inne priorytety w życiu niż stały związek, raczej stawia na zabawę. Nie chcę brzmieć okrutnie, ale jesteś pewien, że nie jesteś dla niej właśnie tym? Wiesz, taką zabawą w "dziewczynę i chłopaka"? Być może to właśnie było jej celem, sprawdzić, jak to jest być w stałym związku, ale trudno jej rezygnować z "rozrywek" przed kamerą. Dla Ciebie jest to toksyczna relacja, zastanów się, czy chcesz się dla niej niszczyć, czy może uszczęśliwić jakąś inną, wspaniałą i słodką dziewczynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo by mnie tu i nie pisal bym gdyby drobne szczegoly, ktore bardzo mi namieszaly w glowie. Tak jak wspomnialem wczesniej byly drobne klamstewka teraz bylo "grubiej". Sek w tym, ze ona jest wstanie dla mnie nie wychodzic z domu i znikim sie nie spotykac zebym sie nie denerwowal, ale nie o to w tym chodzi. Chce zeby sie rozwijala i spedzala czas z kumplami badz kolezankami. Od momentu poznania mnie byla na 1 ew 2 imprezach a wczesniej dobrze balowala. Jej znajomi mowili mi, ze bardzo ja pozytywnie zmienilem i jej nie poznaja (autentyczne fakty..). Jednak dalej nie rozumiem, nawet jezeli ktos jest nie dojrzaly po co tyle klamac jak sie wali na ryj wszystko. Na ta cala akcje z kamerka bym inaczej patrzyl, gdyby nie to, ze po wczesniejszych klamstwach moje zaufanie do niej roslo i akorat mialem gorsze dni - spowodowane miedzy innymi przez nia, ale to byly przemyslenia przeszlosci itd. Nigdy wczesniej nie dopuscila sie takiego czynu, klamala, grala na uczuciach, zaduzo mowila pierwszym lepszym osoba (chodzi o poruszanie naszym prywatnych spraw z kolega do ktorego pisala raz na dlugi czas przez fejsbuka, bo z przyjacielem to w pelni rozumiem i nie czepiam sie tego) ale zawsze byla wierna jak chodzi o zblizenia z innymi osobami.

 

Wg. mnie plusy wykluczaja minusy i na odwrot, z tad moje prosby o opinie osob mogacych obiektywnie spojrzec na ta sprawe.

 

i dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z wypowiedziami powyżej, dziewczyna mocno igra sobie z Twoimi uczuciami, widać chodzi jej głównie o zabawę. Wiem jak to jest mniej więcej, jak miałam 15-16 lat otaczałam się głównie ludźmi z internetu, bardzo mi się podobało podkręcanie kolegów, oczywiście na seks przez kamerkę internetową nigdy bym się nie zdecydowała, ale pisanie zawadiackich smsów, wysyłanie wyzywających fotek i flirtowanie, było dla mnie normą...

 

Mogę Cię jedynie ostrzec, że to się dobrze nie kończy, teraz - pomimo tego, że się wstydzę tamtych czynów, mam mocne problemy w budowaniu związków, właśnie zepsułam jeden, przez zbyt mocne podkręcenie tempa. Teraz jestem raczej lojalna i jak jestem z facetem - to z jednym i potrafię to rozgraniczyć, bo mam wielu przyjaciół płci przeciwnej, ale nie kręce z nimi póki jestem z kimś, ale wiem, że jak miałam 16 lat to zdarz było mi się flirtować z chłopakami, pomimo tego, że deklarowałam komuś, że go kocham... Teraz jak patrzę wstecz to żałuje, że moja przygoda z seksem zaczęła się tak wcześnie... Od tego czasu jestem bardzo nakręcona i bardzo dużą wagę przykładam do tej części związku, jasne, to jest ważne, ale nie najważniejsze.

Związki, które rosną głównie w łóżku to nie związki, które można nazwać ideałem. Bardzo chciałabym się wyzbyć tego wszystkiego, a to nie jest proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dziewczyna która mając 16 lat ....... tak sobie używa życia.......to chora osoba...powinna uczyć się a nie bawić się w sex ...jak jej rodzice czy wiedzą jakie prowadzi życie........czy ty jako 19 - latek zdajesz sobie sprawę że żyjesz tak młodą i nie dojrzała emocjonalnie osobą to powinno być karalne.....nie obraź się ale to za wcześnie....czy będąc w przyszłości ojcem ...chciałbyś żeby Twoją małoletnia córkę ktoś bzykał.... :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może dziewczyna przez seks podnosi sobie swoje poczucie własnej wartości. Jeśli prawie 30 letni facet był w stanie omotać 14 latkę, to nie obyło się to bez jakiś ingerencji w jej psychikę (wydaje mi się, zę zdrowy, dorosły człowiek nie ma potrzeby seksu z dzieckiem, bo taka dla mnie jest 14latka, więc na pewno ją jakoś skrzywił).

Do tego dochodzi jej naturalna, nastoletnia niedojrzałość.

Najlepiej by było, gdybyś zerwał tę znajomość, ale jeśli chcesz mimo wszystko w to brnąć, to zapamiętaj najważniejszą rzecz - to nie Ty jesteś winien jej zdrad (i nie daj sobie tego wmówić).

 

Proponuję, żebyście przestali uprawiać seks, w końcu nie na tym związek polega. Może to być dla was bardzo trudne, ale zaobserwuj, jak się będzie wtedy zachowywać - czy będzie celowo prowokować, czy będzie się dąsać, jeśli przytulanie i całusy nie będą prowadzić do "tego". Oczywiście wytłumacz jej, że nie chodzi tu o nią i powtarzaj jej to non stop - jeśli mamy uratować ten związek, to musimy nauczyć się żyć w nim bez seksu. I niestety będziesz musiał być nieprzejednan. Tylko w ten sposób bedziesz wiedział, czy faktycznie się będzie starać dla Ciebie, czy nie ma jakiś poważniejszych problemów. I dlatego ważne, żebyś pamietał, żę nie jesteś winien jej zdrad, bo może jednak zdradzić i potem Ci to wykrzyczeć, że to przez to, że się nią już nie interesujesz i takie tam (standardowe obwinianie drugiej strony za zdradę).

 

Pokaż jej, że zabawą jest bycie razem, a nie tylko pocieranie genitaliów ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

basia_m podoba mi sie twoja rada, a jak jest nie dojrzala i mozliwe ze chora psychicznie to czemu mial bym zrywac znajomosc skora ja kocham i chce jej pomoc. Doskonale sobie zdaje sprawe, ze zwiazalem sie z nie odpowiednia osoba dla mnie, jednak jestem uparty i wole sprobowac cos polepszyc. Temat "kamery" juz mi przemina troche, wiec probuje myslec obiektywnie.

Obecnie - jak kazdy sie domysla pewnie - stosunki miedzy nami sie pogorszyly. Zrobilem dziwny krok po tym wszystkim - sam nie wiem czy wgl w tym byl jaki kolwiek sens - powiedzialem zeby porozmawiala o tym z matka (o akcji z kamera i klamstwach) i zalatwila psychologa, bo sklamstwem ma duze problemy. Grozba bylo zerwanie - jak nie porozmawia i nie zapisze sie do psychologa to koniec. Pogadala i sie zapisala, teraz czekamy na 1 wizyte. Normalnie juz rozmawiamy i zdazaja sie juz te blizsze sprawy ;)Ennona , tutaj sytuacja wyglada bardzo podobnie, tylko jest mlodsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum psychologiczne a skreslasz czlowieka, wydaje mi sie ze nietedy droga. Tutaj radze sie ludzi a u psychologa fachowcy - to jest roznica. I w tym momecie moge to porownac do takiej sytuacji, ze wybieram sie psychologa a on mnie skresla i zyczy mi powodzenia. Zalogowalem sie tu by uslyszec opinie - dostalem ich i aby dostac jakas rade, rozwiazania, cos co moglo by pozytywnie wplynac na moja druga polowke i na caly problem. I nie chce prowadzic dyskusji, ktore do niczego nie doprawadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna to historia.Podziwiam Cie że jeszcze jesteś w stanie z taką osobą być.Ja jestem ostra jak by mi taki numer wywinąć to byłby koniec .Sorry ale miłość to chyba jeszcze dla niej nieznane słowo za młoda jest widać to po jej zachowaniu a nie tylko wieku który podałeś choć nie musiałeś bo widać że jest niedojrzała .Przykre że musisz takie coś w życiu zaznać.Mam nadzieję że jednak odnajdziesz się w tym wszystkim i przewartościowujesz ten związek .Pomyśl o sobie.Przecież nie zasługujesz by być tak traktowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×