Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co na to poradzić?


someone966

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem . Przed meczem zawsze zawiązuje i rozwiązuje buty. I tak w kółko. Bo mam takie myśli, że jak nie zawiąże to nie strzele gola, więc boję się i zawiązuje i tak w kółko. Nie mogę sobie dać z tym rady. Przez to nie jestem skupiony na meczu tylko na tym ciągle. Np. przed spaniem również muszę czegoś dotknąć np. klamki od o drzwi i tak w kółko. Nie mogę tego wytrzymać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale cie rozumiem mam tak samo ;( A na dodatek kazdy uwaza mnie za osobe chora psychicznie. Ale ten kto tego nie przezyje nie zrozumie jak bardzo to boli. Najlepiej wybierz sie to psychiatry/psychologa opowiedz mu o tym da ci jakies leki. Ja zazywam escitil biore przez 5miesiecy i jest poprawa. Niestety moj psychiatra nie zaleca mi zadnych terapi tylko kazal mi brac leki ale ty popros tez o jakas terapie zeby szybciej Ci to przeszło. Bo z tym mozna naprawde zwariowac. Wiem jak ciezko z tym zyc dlatego nie czekaj tylkoidz jak najszybciej do lekarza bo to samo nie przejdzie. Powodzenia i szybkiego wyjscia z tego koszmaru!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to możesz spróbować np. terapii ERP, napisać na kartce - tylko nie przed meczem tylko wcześniej jak będziesz miał czas, najgorsze co może się stać. Napisz na kartce, że nie będziesz ponownie rozwiązywał i zawiązywać buty, i co się wtedy stanie, najgorsze konsekwencje, pisz to co Ci wmawia nerwica. Stopniowo odsłaniaj się przed tymi myślami, może to Ci pomoże, mi pomogło. Jak Ci wmawia że umrzesz jak nie dotkniesz klamki itp., to to też pisz. Może ci się rozjaśni. Ja nie stosowałem, żadnych leków, tylko terapię ERP/CBT. Nie będe kłamał, że bywało łatwo, podobno leki obniżają poziom stresu dzięki czemu łatwiej zastosować terapie, ale nie chciałem się w to pakować.

 

Polecam np. tą książkę

http://books.google.pl/books/about/The_OCD_workbook.html?id=Y1o6gbBj4ysC&redir_esc=y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×