Skocz do zawartości
Nerwica.com

SELEGILINA (Selgres)


Fightel

Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      11
    • Nie
      4
    • Zaszkodziła
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Co ja bym zrobił bez tych tableteczek, na paro jakbym sie wysilał nie daje rady sie uczyć i już. A po pól tableteczki selegiliny rano mogę cały wieczór się uczyć i sprawia mi to jakąś fajną radość może bez euforii i dobrze ale no chce się uczyć. :)

Z drugiej strony nie pokoi mnie fakt ze bez tabsów sie nie daje rady uczyć. ehh :/

Powiem to na terapii i mnie babka od ćpunów zwyzywa, już wie że sobie lubie eksperymentować a jak jej o tym powiem to dopiero bedzie jazda. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selegilina i fluanxol

 

mialem kilkudniowa przygode z selegilina, ktora nie spelnila moich oczekiwan (glownie za zbyt duzy wyrzut noradr), bralem wczesniej fluanxol w niskich dawkach jako booster dopaminy. czy moge z dnia na dzien zastapic selegiline na powrot fluanxolem (pytanie w kontekscie nieodwracalnosi mao-b).. ma ktos jakas wiedze lub doswiadcznenia?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba błednie zinterpretowałes działanie selegiliny,iMAO B blokują deaminacje głownie dopaminy i fenyloetyloaminy... wiec skąd wniosek ze to akurat była noradrenalina? chyba ze wziąłes jednorazowo dawke ponad 10 mg ,wtedy selegilina działa nieselektywnie,a wiec takze na iMAO A a wtedy działa dodatkowo na serotonine,noradrenaline i wspomnianą wczesniej dopamine i fenyloetyloamine.

 

bralem 5mg czyli imaob. fenyloetyloamina jest chociazby efedryna, mozliwe ze za pomoca innego mechanizmu wytrworzylo sie poddenerwowanie. co wiecej duzo sk. ubocznych przypomina bupropion - potliwosc, itrytacja, poddenerwowanie. podejrzewam ze to noradr, bo wiem ze na nia zle reaguje. nie jestem lekarzem, moze to podniesienie kortyzolu, moze testostreonu (choc libido spadlo), nie wiem. wiem jednak ze dla nerwicowcow sele nie jest najlepszym lekiem.

 

pytanie czy mozna to zamienic z dnia na dzien z powrotem na flupentiksol w niskich dawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec podsumuje swoje doswiaczenie.. selegilina (nawet w polaczeniu z escitalopramem) NIE NADAJE sie dla osob cierpiacych na nerwice, zaburzenia lekowe, zwlaszcza z napadami.. wlasnie dzieki niej (+bad set&setting) mialem maly atak po raz pierwszy od pol roku (aplra podjezykowo i wyrobiona psychika opanowaly to w kilka minut na szczescie)..

 

Marek77, bywaja jednak ludzie tacy jak ja, ktorzy maja problemy z lekiem napadowym, FS, kiedys depresja (wyleczona esci) + obniozona koncentracja, libido, wycofanie spoleczne..

 

po przerobieniu kilkunastu lekow i roznych mixow: escitalopram + niskie dawki fluanxol'u + alprazolam (doraznie) to najlepsze jak dotad IMHO polaczenie na tego typu schorzenia (oczywiscie to kwestia indywidualna)

 

jednak SELEGILINA (nawet w leczeniu skojarzonym) dla nerwicowcow i ludzmi ze stanami lekowymi zdecydowane NIE.

nie kombinujcie. pzdr

 

ps. co do nardilu to faktycznie slyszalem ze jest skuteczny (robil furore na SAS forum), ale niedostepny w PL, poza tym dietary restrictions to jakies nieporozumienie. but thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Biorę od dwóch dni selegilinę. Pierwsze 4 godziny po wzięciu pierwszej dawki były super. Czułem że wreszcie znalazłem coś co może naprawdę mi pomóc, ale pozostawałem sceptyczny bo już zdarzały się leki przy których na początku było fajnie a później tylko gorzej (np.escitalopram),nie wiem jakoś tak dziwnie reaguje. Nie czułem jakiegoś podniecenia, zwiększonej motywacji czy energii ,ale nastrój podniósł mi sie niesamowicie czułem że mógłbym podejść do obcej osoby bez lęku i zagadać a nie czułem od razu strachu na samą myśl o tym, taki wewnętrzny spokój paradoksalnie. Zacząłem od dawki 2,5 mg. Następnego dnia powtórzyłem i oczywiście reakcja już nie była tak spektakularna,chociaż wiem że to pierwszego dnia to nie był efekt placebo absolutnie. Wieczorem zacząłęm czuć lekkie poddenerwowanie chociaż mój stan i tak jest dużo lepszy niż jeszcze 3 tygodnie temu. Na rzecz selegiliny odstawiłem amitryptylinę. Stąd moje pytanie czy jeśli poddenerwowanie sie nasili myślicie czy małe dawki amitryptyliny w połączniu z selegiliną mogą być bezpieczne? Teoretycznie domyślam się że nie, ale jest ktoś może kto stosował takie połączenie i nic groźnego się nie działo? Ami dziala silnie na noradrenaline a domyślam się że selegilina też w sporym stopniu więc boje się interakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to był bardziej niepokój niż zdenerwowanie

 

samopoczucie podobne do amfetaminy po selegilinie, z tym ze bez nerwowości, niestety juz przy dawce 5 mg występowała bezsenność, po odstawieniu selegilina ogromna senność i problemy z koncentracją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie niepokój, źle się wyraziłem. nie wiem czy to sprawka leku, niby mam większą motywację ale jednocześnie bardzo szybko się męczę. jest lepsza koncentracja, bylo z nią u mnie coraz gorzej dlatego m.in.chcialem sprobować sele. wskoczyłem na 5 mg,może za szybko, ale docelowo chce brać tą dawkę co 2-3 dni albo rzadziej jeśli dzialanie będzie odczuwalne.czytałem ze niektorzy czuli dzialania pojedynczej dawki nawet do tygodnia. nie brałem amfetaminy więc nie mam porównania ale metamfetamina i amfetamina są metabolitami wiec to oczywiste że działanie pod wieloma względami podobne..to czego sie najbardziej boje to co będzie po odstawieniu, bo z takimi lekami tozwykle jest tak ze w najlepszym wypadku twój stan wraca do poprzedniego. dziwie się osbom z SAS którzy kombinują z adderallem. to droga do nikąd raczej,a skutki w przyszlości mogą być oplakane naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metamfetamina i amfetamina są metabolitami wiec to oczywiste że działanie pod wieloma względami podobne..

Nickyfour13, ZUPEŁNIE niepodobne! Nie wierz tak bez zastrzeżeń ulotkom. Brałem amfę- luz w gaciach,"euforyjki"( przynajmniej podczas działania),brałem też selerin - kurwica taka i esensja czystej total złości,że aż strach się bać. Nie przeczę selerin ma również pewne plusy ( u mnie większa dokładność ,umysł bardziej matematyczny),ale te dwie substancje to dwie różne i odległe parafie. A odstawić to można w jeden dzień ,bez najmniejszych obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej-więcej jezus ma rajta; z tą odstawką ,to nie Velafax ,że umierasz po odstawieniu z dnia na dzień; ...dobre to, dragi jadące po uon ostro odstawia się ot tak sobie ,a z SNdRI - Velem jest hardkor :evil: ,- psajkodead -poprostu.

Ale te metabolity selegiliny tzn. met/amf to nie te' o których myślisz; to są akurat te izomery pozbawione Euforycznego jak i UONdegredacyjnego działania; BA;! selegilina jest neuroprotekcyjna z tego co wynika w badaniach ,więc jedno z drugim samo się wyklucza; ...spokojnie więc z sele.

 

...a kurwi(ę to ja mam jak mnie ktoś wqwi na N(d)RI ,a nie daj boże jeszcze po aplikacji efki

 

-- 20 mar 2012, 13:03 --

 

MAM SIC :twisted::roll: pomysł na Selegilinie do 10mg :idea::!:

 

Co myślicie aby ztestować np. już pominę samą PEA bo bankowo pójdzie ,a nawet jeśli nie czyste w kapsach to pobawię się bank extraktem 25x z CACAO :idea:

 

Ale stosowałem kiedyś fajne suple :twisted: tylko ,że wtedy był inny cel.... no i nie byłem na MAO-B ;

Skład 1 kap / 90kap. op za ok 150pln czyli tyle co np. "docelowy" Metylofenidat

Dawka na 1kap 800 mg

Acacia Rigidula [ekstrakt zawierajacy 95% Fenyloetyloaminy],

Farmaceutyczna Kofeina Bezwodna, Yerba Matte,

Zielona Herbata,

Biała Herbata, Kora Wierzby Białej [ekstrakt zawierajacy 15mg naturalnej aspiryny],

N-Acetyl Tyrozyna,

N-Methyl-Beta-Methylphenylethylamine HCL,

Beta Phenylethylamine HCL,

Ekstrakt Liści Efedry,

Ekstrakt Geranium [zawiera1,3-Dimethylamylamine], Evodiamina, Glucomannon, Jagoda Acai

Bioabsorbtion Stack: 75mg

6, 7 - Dihyroxybergamottin (DHB), Emblica Officinalis, Piperina

 

LUB -120kap za podobną kwotę/skład 1kap.

Jablczan Kofeiny................250 mg

D-beta DMAA.....................35 mg

Halostachine HCl................50 mg

Hordeina 98%.....................10 mg

Phenyletylamina HCl.........100 mg

Sulbutiamina HCl..................5 mg

Synefryna HCl.......................6 mg

White Willow Bark

(25% Salicyny).....................75 mg

Alfa Johimbina HCl...............3 mg

Chocamine.........................50 mg

DEANOL Bitartrate..............20 mg

Vinpocetyna.........................2 mg

Chmiel.............................100 mg

 

Hmmm zawsze tego typu mixy lub sama rodzinka PEA w połączeniu z Selegiliną do 10mg mogła by być konkurencyjna dla Metylofenidatu :idea::?: ...

Sprawdzę chyba jeszcze takie coś przed metylem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tylko jakiś młody z prywatna praktyką mógłby wysilić się na nieszablonowe myślenie. Większość konowałów w Krakowie podchodzi do przepisywanych przez siebie leków jakby to oni sami mieli je zażywać, a nie pacjent.

Np. w sprawie adhd (add - to nawet niektórzy nie rozróżniają) zostali na studiach wyedukowanie, że po 18-stym roku adhd to nie choroba tylko zaburzenie osobowości i w sumie to można je potraktować kwasem walproinowym, czy solami litu, ewentualnie co bardziej postepowi to convulexem. Zdarzajż się też wzbitne jednostki co chcą stosowa wcofaną już w Polsce imipraminę, czy ewentualnie desipraminę. W nosie mają to, że stosowanie stymulantów daje 80-cio procentową skuteczność. Po co sobie zawracać głowę możliwością importu docelowego skoro NFZ im wszystko uregulował i podał na tacy. To, że w całym cywilizowanym świecie lekarze dążą do łagodzenia tych zaburzeń, żeby nie dopuścić do rozwoju groźniejszych powikłań w postaci depresji, lęku, czy innych to ich nie zastanawia, bo przecież mają politykę NFZ - najlepiej być rzemieślnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni mają w d to jak "MY" chcemy się czuć; ...garść wiedzy ,pewność siebie i ...lekarz rodzinny :mrgreen: ,co do testowania ,niestety w PL są szablony i ogólny zacof umysłowy lekarzy :evil: ,zawsze można liczyć na siebie.

 

ja już przetestowałem z Selegiliną większość dodatków ,imo najbardziej interesujące to L-Dopa) ,Yohimbina ,PEA i DLPA ,HGW ,GBL/GBH i ich mixy ...i kakaO) oczywiście :mrgreen: Vinpocetyna jako dodatek i ALC z Lecytyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selegilina jako lek antydepresyjny nie jest zarejestrowana w Polsce tak mi powiedział lekarz (nie psychiatra)

blokuje wychwyt zwrotny serotniny dopaminy a jej metabolity l amfetamina i l metamfetamina nie powodują euforii żadnej psychozy amfetaminowej poprawia koncentrację i leczy depresję. Jest i MAO a do 10 mg a powyżej I MAO b.

Ozłocił bym lekarza za reckę na to. Ale ci kretyni wpisali selegilinę tylko jako lek na parkinsonizm.

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli lekarz ci to powiedział to niech lepiej milczy albo zmieni profesję :twisted:

co z tego do czego jest zarejestrowana? a no tyle z tego ,że jak masz parka to zapłacisz 7zł za paczkę ,jeśli leczysz się na inne dolegliwości to zapłacisz te 25 zł czy jakoś podobnie ,tak czy siak przepisać ci może ,powinien jeśli.... wiesz co powiedzieć.

 

Ja oczywiście mówię w swoim przypadku o dawkach do 10mg ,ale chyba zacznę testować 15mg bez escitilopramu ,IMAO-A powinno lekko już zahaczyć więc.... sam niewiem ,z jednej strony wygoda i cena przemawia za 15sele z drugiej escitilopram jest świetny i bezpieczny bardzo jeśli chodzi o sex i odstawianie środka... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz może wypisać reckę na inne schorzenie niż lek jest zarejestrowany bez problemu(np buprenorfina jest stosowana w odwyku od opiatów,fluoksetyna była stosowana w przedwczesnym wytrysku,ketrel jest stosowany w bezsenności)jedyna różnica to brak refundacji.Porządny psychiatra powinien to wypisać. Rzadko się to wypisuje ze względu na niebezpieczne interakcje,ale się wypisuje.Idź prywatnie.Są w gazetach ogłoszenia typu "przyjazny psychiatra"-wypisują leki i zwolnienia bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju -jezu- proszę nie powielaj bzdur które serwują lekarze! ,dawka do 10mg/dz jest TYLKO IMAO-B i tu NIEMA czego przedawkować! ...chyba ,że gówniane SSRI ...ale te bym powywalał i został na escitilopramie) ,inaczej powyżej tych dawek ,wtedy wchodzi już też na imaoA i wtedy są restrykcje ,od leków po dietę! ,lecz do 10mg spokojnie można z niektórymi SSRI stosować ,z TLPD odpada ,w ogóle TLPD to lipa sama w sobie ale to już inny temat.

 

ja stosowałem escitilopram kilkukrotnie (do nawet 20mg) z Selegiliną (10mg) i NIE było jakichkolwiek interakcji ,co innego zaobserwowałem z Wellbutrinem i ...papierosami/ ,te lubię i palić nie przestanę ,lecz na Wellu już potrafią "nie wchodzić" co w połączeniu z selegiliną i ogólnym powiązaniem papierosów z PEA itp doprowadziło do podwyższenia ciśnienia/

 

...mógłbyś wspomnieć o działaniu neuroprotekcyjnym może? ale po co, nie? ...a w ogóle interakcje z gównianymi ssri to też ciekawe ,że na polskiej stronie "..zostały zaobserwowane" gdzie na innych podczas badań wiele z nich NIE wchodziło w interakcje ...może dawka? co? Selegilina działa 2tyg i nikt NIE musi brać jej codziennie; można i 5mg raz w tygodniu jako leczenie skojarzone; z innymi ssri.

 

jesteś Macieju farmaceutą? jeśli tak to proponuję ci selegiline.com jak i zresztą wszystkim interesującym się osobom Selegiliną w tym też lekarzom :twisted:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę,że to dobre.Tylko piszę dlaczego lekarze nie chcą jej przepisywać.Selegilina długo działa( nieodwracalny inhibitor,w przeciwieństwie do moklobemidu)Na interakcje z pokarmami wpływa MAO-A.Jednemu interakcje zaszkodzą,innemu nie,ale było sporo przypadków śmierci po selegilinie i DXM(Acodin),tramalu albo pseudoefedrynie.Po prostu są bezpieczniejsze leki,ale selegilina jest najlepsza,gdy SSRI i trójpierścienie nie działają.Lekarze nie chcą też zapisywać dlatego,że kiedyś było dużo ciężkich interakcji,ale to po nieselektywnych nieodwracalnych inhibitorach MAO(pierwsze antydepresanty) i jak słyszą inhibitory MAO to gęsiej skórki dostają.Poza tym selegilinę łatwo przedawkować w celach samobójczych,o wiele łatwiej niż SSRI.-dlatego selegilinę stosuje się rzadko,szczególnie u pacjentów z myślami samobójczymi(tak samo amitryptylinę często się stosuje w szpitalu,a jeżeli do domu to powinno się wypisywać w jak najmniejszych ilościach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm widzisz a ja z twojego linku dowiedziałem się ,że

"Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania. Jednakże ciężkie objawy niedociśnienia oraz pobudzenie psychoruchowe zaobserwowano przy spożyciu selegiliny w dawce 600 mg na dzień." 600mg!!! nieźle :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×