Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie do Admina/Moderacji


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem powinnien być wprowadzony mod szybkiej rejestracji. Rozumiem na forach o innej tematyce taka rejestracja, ale tu są głównie osoby z problemami które chcą szybko coś napisać i dla nich może być kłopotem rejestracja z potwierdzeniem na maila. Ja dziś jak rano się rejestrowałem to trzęsły mi się ręce i mi się w głowie kręciło i tylko miałem nadzieje, że ktoś jest na tyle inteligenty i nie włączył w PA aktywacji kont przez e-mail.

 

Prowadziłem kiedyś pare forów inernetowych i kilka miałem własnych. Jedno było bardzo duże (ale po ptokach bo trafiłem do szpitala i rok z kompa nie korzystałem jak zaczeły się moje problemy). Znam się na skryptach phpbb. Znam też zasady porządku, ale dla nerwusków powinny być jakieś ustępstwa no nie? :)

 

Układ strony powinien być zmieniony. Lepiej by było aby główny baner dać na samą górę. Pod spodem napis i przyciski. Body forum (bez hedera) dałbym równolegle z reklamami google przylegające do reklam. Wtedy z forum by się wygodniej korzystało i by było bardziej estetycznie. Ale to tylko sugestia. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinnien być wprowadzony mod szybkiej rejestracji. Rozumiem na forach o innej tematyce taka rejestracja, ale tu są głównie osoby z problemami które chcą szybko coś napisać i dla nich może być kłopotem rejestracja z potwierdzeniem na maila. Ja dziś jak rano się rejestrowałem to trzęsły mi się ręce i mi się w głowie kręciło i tylko miałem nadzieje, że ktoś jest na tyle inteligenty i nie włączył w PA aktywacji kont przez e-mail.

 

Była kiedyś włączona rejestracja bez potwierdzenia. Skutkiem ubocznym była cała masa spambotów. Z resztą, moderatorzy pamiętają jak było dawniej.

 

Body forum (bez hedera) dałbym równolegle z reklamami google przylegające do reklam.

 

Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi... ?

 

Szybką rejestrację oczywiście mogę dodać, ale potwierdzenie na e-mail i tak musi zostać.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Body forum (bez hedera) dałbym równolegle z reklamami google przylegające do reklam.

 

Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi... ?

 

Szybką rejestrację oczywiście mogę dodać, ale potwierdzenie na e-mail i tak musi zostać.

 

Pozdrawiam!

 

Hmm, to widze że mało znasz skrypty phpbb. Teoretycznie z tego co pamiętam sprawę botów załatwiał kod potwierdzający (no chyba że tu jest dziurawy i da sie go jakoś ominąć). Jeśli kod potwierdzający jednak broniłby przed botami to można by go umieścić w skrypcie też przy wypisywaniu się gości. PS. A banowanie botów po IP nic nie dawało? Można zablokować całą pulę niektórych adresów IP.

 

A co do wyglądu spróbuje bardziej na polski przełożyć, bo widze że już chyba zostało poprawione żeby forum dociągnać do googlowskich leklam. Wygodniej by było baner "http://www.shad.pl/temp/top2.gif" dać na samiutkłą górę, a pod tym w rzędzie wszystkie przyciski (od FAQ do IRC-CZAT), dopiero pod spodem forum i reklamy google. Nie wiem czy odrazu by to pięknie wyglądało, ale jeszcze po jakiś zmianach kosmetycznych by było dużo przejrzyściej, bo denerwuje mnie trochę to że jak wchodze na forum i chce coś napisać lub przeczytać to musze przewijać ten syf co jest na górze strony żeby dostać się do forum. Pliki od tego znajdziesz w templates -> nazwa wyglądu -> overall_header.tpl i prawdopodobnie w jeszcze kliku plikach z dopiskiem body.tpl Nie pamiętam dokładnie, a nie chce mi sie sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma takiej możliwości.

 

Nie bajeruj. Masz tą opcje w PA, poprostu się nie chce. Zmiana nicka nie zmiania tylko wpisów w postach jak ktoś Cie cytuje lub zwraca sie do Ciebie itd zostaje stary nick. Jest też możliwość z tego co pamiętam włączenia opcji, aby sam użytkownik mógł zmieniać swój nick, ale wtedy mógłby się lekki bałagan zrobić jakby wszyscy co chwila nicki zmieniali.

 

Powinien być drugi admin zajmujący się użytkownikami, który ma dostęp do PA, możesz tylko mod kopii zapasowej z PA wywalić wtedy nikt Ci nie ukradnie bazy danych :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bajeruj. Masz tą opcje w PA, poprostu się nie chce.

A kto powiedział, że nie ma takiej opcji? Napisałem, że nie ma możliwości zmiany nicków - taka ot zasada na tym forum.

 

Powinien być drugi admin zajmujący się użytkownikami

Po pierwsze nie wiesz jak działa forum 'z drugiej strony' więc nie powinieneś mówić nam co powinniśmy a co nie. Po drugie, czytając tego posta być może mylnie stwierdziłem, że wg. Ciebie tym drugim adminem powinieneś być Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to widze że mało znasz skrypty phpbb. Teoretycznie z tego co pamiętam sprawę botów załatwiał kod potwierdzający (no chyba że tu jest dziurawy i da sie go jakoś ominąć). Jeśli kod potwierdzający jednak broniłby przed botami to można by go umieścić w skrypcie też przy wypisywaniu się gości. PS. A banowanie botów po IP nic nie dawało? Można zablokować całą pulę niektórych adresów IP.

 

Tokeny (kody) tekstowe jak i graficzne zabezpieczają forum w około 35%. Obecnie boty potrafią czytać obrazki, dlatego na większości stron z potwierdzeniem wizualnym obrazki są tak trudne czasem do odczytania. Na forum nie zdawało to egzaminu. Botów była cała masa.

Obecnie najskuteczniej broni nas przed spamerami zapora na właśnie konkretne pule adresów e-mail (*@*.ru itp).

 

Co do zmiany wizualnej postaram się coś w stym stylu wymyśleć.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym wiedzieć na jakiej podstawie post na temat organicznego uszkodzenia mózgu został przeniesiony do samookaleczeń. Tylko dlatego, że został tam wymieniony ten wyraz? Czy może dlatego, że ktoś uznał organiczne uszkodzenie mózgu za samookaleczenie ;)? Gdyby zostało to uznane za post nie na temat byłabym w stanie zrozumieć, ale to przeniesienie kojarzy mi się z brakiem podstawowej umiejętności rozumienia tekstu. Temat moim zdaniem dotyczyć może wielu forumowiczów i w związku z tym powinien mieć szansę na samodzielną egzystencję... Nurtuje mnie tylko gdzie temat zostałby przeniesiony gdybym nie wspomniała o samookaleczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszające, że nie tylko ja tego nie rozumiem...

Przy okazji jak na razie żadnego powiadomienia o przeniesieniu. Tłumacze to sobie znacznym opóźnieniem wysyłania powiadomień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasienka125 przeniosłam ten post ponieważ już opisywałaś problem samookaleczeń i bardzo się rozwinął a Twoj nowy temat dotyczy między innymi właśnie tego problemu i tak każdy z forumowiczów na niego trafi:)opisałaś rownież w "Jeczarni" ten sam problem dlatego też uznałam że to dotyczy osób z problemem samookaleczeń,ale jeśli uważasz że wiecej osób to odczyta jeśli będzie to osobnym tematem to mogę to przenieść:)Pozdrawiam Cie cieplutko i myślę że nie wzięłaś tego za coś złego z mojej strony :smile: bo chciałam dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×