Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

http://investor.lundbeck.com/pipeline.cfm

 

Lu AA24530 (Tedatioxetine). Dodatkowo hamuje wychwyt 3 neuroprzekaźników. Może być przełom.

 

Pozatym lundbeck zgłosił patent na SSRI+antagonista 5-ht2c :D : http://www.faqs.org/patents/app/20090176808

Zgłosił to w 2009 roku więc sprawa jest świeża. Niedawko odkryto, że antagonista 5-ht2c uzupełnia SSRI we wzrostach serotoniny w ważnych częściach mózgu. Zanim zrobią leki na ten mechanizm minie troche lat...Dlatego psychiatrzy "ratują" się teraz, dodając do SSRI mianserynę, mirtazapinę albo olanzapinę (wszystkie te leki to silni antagoniści 5-ht2c). I stało się nagle jasne dlaczego olanzapina uzupełnia działanie fluoksetyny.

 

Słabo oceniam minaserynę i mirtazapinę w monoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmuła na tym leku jest spora i mimo, że zmniejsza się z czasem to cały czas jest obecna...To jeden z najsilniejszych antagonistów histaminy jaki istnieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest spory minus i próbuję teraz augmentować paroksetynę buspironem, puki vilazodon nie będzie dostępny u nas w przyzwoitej cenie (czyli jeszcze sporo czasu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, Twoje zadowolenie trwa przeważnie kilka tygodni ;)

 

-- 02 mar 2012, 12:27 --

 

malwina77, nie wiem czy nie będę musiał za 2 miechy przerzucić się z mirtazapiny na mianserynę z powodów ekonomicznych. Czy przejście z jednego tego leku, na ten, jest bezproblemowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie miasneryna dużo gorzej działała niż mirtazapina. O dziwo nasilała mi lęki.

Mianserina-dla mnie to koszmar, robiło mi się słabo,

natomiast po 1/3 tabletki Mirtazelon 45/odpowiednik mirtazapiny/ miałam niesamowite kurcze ,łamanie w kończynach. Absolutnie nie mogłam spać, a podobno działa nasennie?

Dopiero po zażyciu magnezu z potasem kurcze ustąpiły. Więcej po to nie sięgnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wujekEgonDaCiKlapsa nie zmieniam leków co pare dni, coś Ci się pomyliło. Mirtazapinę np brałem ponad miesiąc, to wystarczający czas by ocenić jej skuteczność i działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam jak to nazwałeś "magicznej tablety", tylko pomocy w depresji. I na razie zostaję na paroksetynie dłużej, byłem już na niej ponad 4 miesiące i czułem się dobrze. Więc pozwól, że o moich rezultatach będę wypowiadał się ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×