Skocz do zawartości
Nerwica.com

Krótki opis neuroprzekaźników na podstawie moich doświadczeń


Gość miko84

Rekomendowane odpowiedzi

Egon ,próbowałem to zdobyć "polskimi sposobami ,uczciwie i legalnie na polskim terenie"Nic z tego nie wyszło ,straciłem tylko czas i energię. Kupiłem od znajomego we Francji za 100Euro ( 28 tabletek 50mg).Tam to kosztuje w aptece(na receptę) 32Euro.Dostepnośc jest o Niebo lepsza. Lecza tym uzależnienie od alkoholu i opoidów. W Polsce oferuja tylko krótko działający nalokson- @Suboxone(i chyba w mixie z czymś).Do tej terapii to zupełnie sie nie nadaje.

Z tego co czytałem to efekt wystepuje po około 2 do 3 tygodni.Pożyjemy ,zobaczymy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się wkurwić czasem. W Belgii na zapalenie oskrzeli, dostałem inhalator dla astmatyków, na ułatwienie oddychania i kupiłem go za jakieś centy. Tam recepta jest refundowana i nikt nie pyta, czy to choroba przewlekła. Nawet antybiotyk refundowany był. :roll:

 

-- 10 lut 2012, 13:53 --

 

Zenonek, genialne wyjście na depresję. Czasem jak z czymś wyskoczysz... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie zamiar stosowac wynalazki typu l-tyrozyne,l-tryptofan ,inozytol itd a więc wszelkiego rodzaju aminokwasy stanowiące prekursory waznych neurotransmiterów układu nerwowego rozważcie odżywki białkowe dla kulturystów które zawierają je wszystkie łącznie,są to preparaty naturalne (polecam białka serwatkowe /jajeczne) ,to bomba energetyczna dla ciała i umysłu,kupowanie l-tryptofanu w tabletkach czy l-tyrozyny to wobec odżywek dla kulturystów produkty na które szkoda pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@QueenForever, a co byś konkretnie polecił?I jeśli jest to bomba energetyczna można brać na noc?Nie wywali w orbitę ?, nie zakłóci snu ?I jeszcze jedno, razem z jedzeniem ,czy osobno? Zaopatrywałem się w sklepach kulturystycznych w wiele preparatów( głównie glutaminę i taurynę),ale nad odżywkami też myślałem .Z góry dziękuję za odpowiedż,pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egon ,nigdy nie stosowałem baclofenu przy odstawce benzo. Więc nie chciałbym spekulować na ten temat. Musiałbyś sam zobaczyć. Jednak sam początek ( u mnie tak było)ładowania baclofenu jest odstręczający ,nawet przy dawkach 12mg/d. U mnie wypalił dopiero za drugim podejściem,bardzo pozytywnie ,ale nie aż na tyle ,abym zupełnie zrezygnował z benzo. Baclofen (ale po około 2tygodniach) to w pewnym sensie dobry wyciszacz ( bez efektu benzodiazepinowego otumanienia),emocjonalny uspokajacz, ...i bardzo mi pomógł i pomaga .Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wujekEgonDaCiKlapsa -taki mix (wenlafaksyna + mirtazapina) dorobił się na zachodzie nazwy California rocket fuel-wynika więc z tego że taki zestaw może dawać bardzo pozytywne działanie przeciwdepresyjne oraz przeciwlękowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pytał jaka jest różnica między mirtazapiną a mianseryną, więc mu odpowiadam - główna jest taka, że mirtazapina 2 razy silniej blokuje receptory 5-ht2c niż 5-ht2a, co może mieć spore znaczenie w pewnych typach depresji atypowej z lękiem i fobiami oraz OCD. Agonizowanie receptora 5-ht2a pomaga w tych typach depresji/fobiach oraz OCD więc jego blokowanie może mieć negatywny wpływ - mianseryna blokuje 5-ht2c i 5-ht2a z prawie taką samą siłą. Agonizm 5-ht2a uwalnia dopaminę więc to może mieć pozytywny efekt w wielu depresjach, stąd np silny agonizm 5-ht2a przez psychodeliczne leki powoduje halucynacje i stąd SSRI mogą u niektórych wywołać hipomanię. Agonizm 5-ht2a jest bardzo ważnym efektem działania SSRI w niektórych chorobach.

 

Pozatym agonizm 5-ht2a ma silne działanie przeciwzapalne, co jest ogromnym plusem. Dodatkowo agonizm 5-ht2a ma pozytywny wpływ na naukę i funkcje poznawcze.

 

Dlatego ideałem będzie silny, czysty antagonista 5-ht2c (bez antagonizmu 5-ht2a) dodany do SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki "czysty" antagonista 5HT2c juz jest-agomelatyna ,tylko cena zniecheca do jej stosowania.Blokada 5HT2c odpowiada prawdopodobnie za efekt przeciwkompulsywny;antagonizm 5HT2a nie wykazywał takiego skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniałbym się do tego, że agonizm 5-ht2a ma działanie przeciwkompulsywne (patrzy psychodeliki - silni agoniści 5-ht2a, mają działanie przeciwkompulsywne), dlatego antagonizm 5-ht2a uważam za zły w OCD i wielu innych formach depresji oraz np w fobii społecznej (są badania wykazujące, że chorzy z aspergerem mają obniżoną ilość receptorów 5-ht2a i przez to wykazują braki w komunikacji społecznej)

 

Tak, agomelatyna jest czystym antagonistą 5-ht2c ale moim zdaniem stosunkowo słabym i chyba za złabym by np przeciwdziałać agonizmowi 5-ht2c przy przyjmowaniu SSRI. Pozatym właśnie ta CENA...

 

"Reduced 5-HT2A estimated binding potential of the cingulate, frontal, and temporal cortex was correlated with qualitative abnormalities in reciprocal social interaction.

These regions are crucial to human social communication."

 

http://ajp.psychiatryonline.org/data/Journals/AJP/3766/06AJ0934.PDF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leczenia wszelkich zab.psychicznych jest taki ze mózg nie jest poznany nawet w 20% więc wszelkie hipotezy tych chorób są budowane wyłącznie eksperymentalnie-jesli substancja A która likwiduje pewne objawy choroby psychicznej- naukowcy przypisują jej potencjał psychotropowy nadal niewiele wiedząc o przyczynie biologicznej jej powstania jak i o tym czy dana substancja rzeczywiscie ma wartosc leczniczą.Farmakologiczne leczenie psychiatryczne to nadal leczenie objawowe trudno orzec kiedy nauka pozna na tyle mózg by stało sie ono przyczynowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×