Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju w Krakowie jest prowadzony przez grupę doświadczonych psychoterapeutów, pracujących w nurcie psychodynamicznym, powstałym w wyniku rozwoju i modyfikacji paradygmatu psychoanalitycznego.

 

Zgłaszając się po pomoc do Ośrodka można skorzystać z następujących form pomocy psychoterapeutycznej – poradnictwo, psychoterapia indywidualna, psychoterapia par, oraz psychoterapia grupowa młodzieży. Kiedy czujesz, że tracisz kontrolę nad swoim życiem, różne objawy przeszkadzają Ci w codziennym funkcjonowaniu, trudno Ci poradzić sobie ze swoimi uczuciami, przeżywasz kryzys, czujesz, że nie potrafisz porozumieć się ze swoim partnerem/partnerką to objawy które warto skonsultować z psychoterapeutą.

Kraków Psychoterapia

 

Psychoterapia jest pomocna również w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, problemów związanych z dziecięcymi lękami.

 

Psychoterapeuci pracujący w Ośrodku spełniają standardy terapeutyczne ustalone przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Praca psychoterapeutów poddawana jest regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Ośrodka (patrz link poniżej):

 

Psychoterapia Kraków

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszając się po pomoc do psychoterapeuty można skorzystać z następujących form pomocy psychoterapeutycznej – poradnictwo, psychoterapia indywidualna, psychoterapia par, oraz psychoterapia grupowa młodzieży. Kiedy czujesz, że tracisz kontrolę nad swoim życiem, różne objawy przeszkadzają Ci w codziennym funkcjonowaniu, trudno Ci poradzić sobie ze swoimi uczuciami, przeżywasz kryzys, czujesz, że nie potrafisz porozumieć się ze swoim partnerem/partnerką to objawy które warto skonsultować z psychoterapeutą. Psychoterapia jest pomocna również w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, problemów związanych z dziecięcymi lękami.

 

Najbezpieczniej korzystać jest z usług Psychoterapeutów regularnie superwizujących swoją pracę u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, to zwiększa szanse pozytywnego przebiegu terapii. Dodatkowe informacje można znaleźć na jednej ze stronek psychoterapeutów Psychoterapia Kraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Z moim "problemem" noszę się od roku, męczy mnie jakaś nerwica z elementami fobii społecznej. Wahania nastroju przeplatane stanami depresyjnymi mnie już męczą - jestem z krakowa - poszukuje jakiegoś gabinetu terapeutycznego ale TYLKO W OPARCIU O NFZ! Nie stać mnie na prywatne wizyty - Czy możecie kogoś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

dzięki za namiar - co prawda tamtego posta pisałem prawie rok temu, ale z miesiąca na miesiąc mi się poprawiało dlatego zdecydowałem się, że narazie nie bede podejmował terapii - niestety z nadejściem stycznia nieco mi się pogarsza i choć moje nastroje i decyzje są bardzo chwiejne, doszedłem do wniosku, że potrzebuje pomocy bo w głowie mam już trochę za duży chaos zeby to wszystko ogarnąć.

Czy możecie polecić jakiegoś dobrego psychoterapeutę (najlepiej nie kobietę) z Krakowa ale w oparciu o NFZ (niestety mnie nie stać na prywatnego)?

Będę bardzo wdzięczny!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klinika Krakowska ul. Zachodnia 5a/12

Sam się tak zapisałem na wizyte u psychologa czeka się około 2-3 tygodni a nie jak dzwoniłem po innych placówkach i od pół roku do roku.... WTF?! Do psychologa potrzebne Ci skierowanie od lekarza rodzinnego albo psychiatry. Zresztą zadzwoń i się popytaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy macie jakieś preferencje co do płci psychologa?

W tym wątku widzę dominują polecenia "pań psycholożek". To ja z kolei się wybiję i chciałabym polecić "pana psychologa" Prowadzi przyjazny gabinet w okolicach ronda mogilskiego. Ja trafiłam do niego z polecenia od przyjaciółki i choć miałam pewne obawy, to cieszę się, ze mnie ostatecznie przekonała. Dokładne namiary znajdziecie na jego stroniemwww.harmoniapsychofiz.pl . Szczerze polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić mi gabinet psychoterapii w Krakowie - problem nerwica natręctw. Prywatnie, nie w ramach funduszu. Wolałbym panią psychoterapeutkę, ale jeżeli jest naprawdę dobry psychoterapeuta to również proszę o namiary.

 

Dzięki wielkie !

 

 

OffTop

@zjebnerwicowy - masz rewelacyjną sygnaturkę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś wie jak spotkać się z dr Anną Potoczek? Szukam w necie od kilku godzin i nic :( . A może znacie jakiegoś psychiatrę/psychoterapeutę który podejmuje się leczenia stanów lękowych u karmiącej mamy (oczywiście w Krakowie), prywatnie lub na NFZ? To oczywiście pilne... Zależy mi nie tylko na wsparciu psychicznym, ale też na lekach na sytuacje awaryjne.

 

Jeśli chodzi o psychologów to spotykałam się z p. Anną Kwiecień, z p. Łukaszem Michalczykiem i z p. Grażyną Skibniewską. Panie są obecnie niedostępne, więc mi nie pomogą, pan... No cóż, nie nawiązałam z nim dobrego kontaktu...

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam najlepszych doświadczeń z poradniami opłacanymi z NFZ.

Parę lat temu, kiedy jeszcze nie pracowałam, chodziłam na wizyty do przychodni przy ulicy Siewnej 23. Wizyty były darmowe ale to własciwie był ich jedyny plus. Nie to, że Pani psycholog była niemiła, ale po prostu w niczym mi nie potrafiła pomóc. To była strata czasu (pieniędzy w sumie tez bo kawał musiałam dojeżdżać tam).

Później miałam przerwę ale zdecydowałam się wznowić terapię z tym, że już postanowiłam spróbować prywatnie. Tym razem już się nie zawiodłam Ogłoszenie znalazłam wtedy w dzienniku (mozę to nieco staromodne, ale cóż... ), ale teraz już pan Wojciech ma swoją stronę (harmoniapsychofiz.pl).

Pan psycholog okazał się bardzo sympatycznym i otwartym człowiekiem. Nie chciałabym wchodzić w konkrety mojej terapii ale ogólnie rzecz ujmując - sprawy zaczęły się układać jak powinny. Wymagało to dużo pracy zarówno mojej jak i pana Wojciecha ale opłacało się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byl ktos z was moze w poradni pro vita na basztowej 5 ?

mozecie sie podzielic opinia ?

 

dzieki bardzo

 

 

ja się tam leczę od ponad 3 lat. Chodzę do dr Witkowskiej-Gacoń i jestem bardzo zadowolona.Skupia się na pacjencie, nie ingoruje, nie pracuje na zasadzie "wypisać receptę". Bardzo mi pomogła, rozwiązywała dużo moich wątpliwości, wysłuchiwała hipochondrycznych wymysłów. Polecam bardzo. Terminy, nie wiem jak jest z osobami, które idą pierwszy raz. Ja byłam w ubiegłą środę i już mam wizytę na 28 marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoterapia indywidualna czy grupowa?

 

Witajcie!

Nigdy nie korzystałam z terapii, a myślę, że właśnie teraz przyszedł na to czas. Mam NN, nerwicę lekową oraz kilka fobii. Leczę się farmakologicznie cały czas. Macie doświadczenie w tego typu sprawach? Jaki rodzaj terapii będzie dla mnie odpowiedni i gdzie mogę znaleźć dobrego terapeutę w Krakowie? Preferuję ośrodki prywatne, komercyjne. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam czule.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero co się zarejestrowałam, ja chciałabym zapytać gdzie mogę iść bezpłatnie do psychiatry w krakowie i gdzie najlepiej żebym poszła bo zupełnie nie wiem ja się jeszcze nie leczyłam byłam raz u psychologa ale to było beznadziejne bo nic nie dało ona się tylko pytała o różne rzeczy a ja potrzebuję dostać chyba jakieś leki na uspokojenie proszę o jakąś odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników!

 

Poszukuję osoby, która odbyła psychoterapię indywidualną lub grupową, trzymiesięczną w ośrodku na ul. Lenartowicza w Krakowie. Zakwalifikowałem się tam ale mam obawy przed podjęciem terapii. Jestem bardzo lękliwy i introwertyczny. Boję się, że mnie tam zmiażdżą i że terapia przyniesie odwrotny skutek.

 

Jeśli ktoś ma doświadczenia z w/w ośrodkiem to będę wdzieczny za nieco informacji (na forum, lub na pw). Interesuje mnie głównie to jak wygląda dzień, czy grupy są stałe, czy terapia jest odpowiednia dla osób bardzo zamkniętych w sobie, czy można uzyskać zwolnienie lekarskie na czas terapii..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem sms'a o odwołaniu mojej wizyty z przychodni następnie poszedłem osobiście zapytać czy to prawda:( w tej chwili przyjmuje jedynie jeden psychiatra p. Kwiatkowska? Nie wiem co mam robić szukać innej przychodni czy czekać aż zatrudnią kolejnego psychiatre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milhouse, aaaaa wiem. Na ostatniej wizycie p. M.S-S. powiedziała mi, że niedługo idzie na urlop macierzyński w związku z tym nie będzie przyjmować, więc pewnie już teraz jest na tym urlopie. Na jej miejsce w scanmedzie miał ktoś przyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×