Skocz do zawartości
Nerwica.com

Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem


Dorotaa

Rekomendowane odpowiedzi

_asia_,

Skład ziół:

Ziele pięciornika gęsiego

Liść poziomki

Ziele piołunu

koszyczek nagietka

korzeń arcydzięgla

porost islandzki

korzeń mniszka

ziele krwawnika

korzeń łopianu

ziele dziurawca

ziele widłaka goździstego

 

nextMatii, ja postaram się pić po dwie dziennie...

a czemu aż tak ostrożnie to piłeś? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buha ha....ze co??poloz sie chlopie do lozka....i przestan o tym myslec

moze to Cie kobieta ciagnie..a Ty myslisz.ze to od ziol...biedaku 2 szklanki i takie dzialanie..:D.....

Strach pomyslec co bedzie jak cale ziola wypijesz......:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem hmmm ... może za bardzo na ziołach się nie znam i generalnie mało wiem na ten temat ( ogólnie ), więc wstrzymam się od swojego zdania na ten temat.

 

Oczywiście np czasem wypiję mięte czy też melise, ale na tym moja przygoda z ziołami się kończy.

 

Wszystko może Nam albo pomagać albo szkodzić w zależności od tego co sobie wmówimy i jak do tego podejdziemy, ważne jest by myśleć pozytywnie, wtedy wszystko jest możliwe nawet te mniej prawdopodobne sytuacje/rzeczy itp ;-)

 

Dziękuję za odpowiedź nextMatii.

 

Z serdecznym pozdrowieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thazek, odpisałam Ci na pw. :)

 

-- 05 lut 2012, 07:02 --

 

Thazek..kreci Ci sie w glowie?chlopie z emocji nie z ziol

 

nie prawda. zioła mają naprawdę moc. weźmy piołun na przykład: to właśnie on może powodować zawroty głowy. w większych dawkach (nie stosować takich!) może powodować drgawki, zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego, ma działanie halucynogenne.

tak więc proszę sobie żartów z ziół nie robić. ;)

 

tu jest wykaz naturalnych środków mających działanie psychoaktywne: http://hyperreal.info/legal_highs_zwiezla_encyklopedia_legalnych_ziol_i_substancji_o_wla_ciwo_ciach_psychoaktywnych#axzz1lU7dAjX5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pije ziola lata i w odpowiednich dawkach....nigdy nie krecilo mi sie w glowie...po nich co najwyzej w brzuchu.Z tego co wiem tego piolunu ma Thazek tyle ile ja mialem wiec nie powinno nic sie dziac.Racja ja z piolunem uwazam teraz jakos niedobrze mi po nim wiec stosuje niewiele.....

 

-- 05 lut 2012, 09:02 --

 

Asia a Ty go jeszcze bardziej strasz

On juz caly sie boi.....napisalem mu wszystko o moich doswiadczeniach z ziolami,a zapewniam bylem w tym bardziej niz ostrozny........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja go straszę? :roll::pirate: napisałam mu w PW, że dostał bardzo fajny skład tej mieszanki i żeby nie zważał na to co się dzieje tylko pił dalej, bo warto.

napisałam, żeby nie bagatelizować oddziaływania ziół na organizm, bo one naprawdę są skuteczne i mogą mieć silne działanie - dobrane przez zielarza są w stanie pomóc w wielu dolegliwościach.

interesuję się ziołami od dłuższego czasu, osobiście również je stosuję, w ubiegłym roku leczyłam się u lekarki tradycyjnej medycyny chińskiej, która dobierała mi zioła, czułam się na nich dużo lepiej, wkrótce znów do niej wracam.

 

poza tym każdy organizm jest inny, i każdy inaczej reaguje na oczyszczanie. to, że Tobie się nie kręciło w głowie nie oznacza, że komuś innemu nie będzie. ja na przykład na początku miałam zaburzenia równowagi i uczucie "odjechania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory odpadłem wczoraj :P nie wiedziałem o co chodzi i tak jak Asia napisała miałem zaburzenia równowagi. :P

ale najważniejsze jest to,że nie wymiotuję po nich.

Faktycznie tego piołunu kazała mi wsypać na całą mieszankę ok 30g ;)

ale chyba za mocne je robiłem i dziś zmniejszyłem dawkę na mniejszą ;)

kurde objawy po tych ziołach jak po tabsach z chemią :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie mialem....tylko na kibel mnie ciagnelo a z piolunem uwazaj......ja tez uwazam....pije odrobine w mieszankach gora przez tydzien.......

 

-- 05 lut 2012, 11:52 --

 

Bede sledzil ten watek moze sie dowiem czegos nowego....a czemu by nie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patik,

 

Skład ziół:

Ziele pięciornika gęsiego

Liść poziomki

Ziele piołunu

koszyczek nagietka

korzeń arcydzięgla

porost islandzki

korzeń mniszka

ziele krwawnika

korzeń łopianu

ziele dziurawca

ziele widłaka goździstego

 

no i z tego własnie mam jakieś dziwne skutki uboczne to znaczy wczoraj miałem bo chyba przesadziłem z dawką. ;)

kręciło mi się w głowie, czułem się jakiś taki ospały, zmęczony,chory i tak jakbym miał mieć katar. :P

poza tym coś mnie ciągnęło na lewą stronę dziwnie... :hide:

ale dziś zmniejszyłem dawkę i myślę,że będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i z tego własnie mam jakieś dziwne skutki uboczne to znaczy wczoraj miałem bo chyba przesadziłem z dawką. ;)

 

to nie musi być związane ze zbyt dużą dawką. niestety, ale objawy oczyszczania nie są przyjemne, zwłaszcza na początku, możesz się nawet rozchorować (katar, bóle głowy, lekko podwyższona temperatura, dreszcze, bóle mięśni, stawów itd.), ale jest to normalne, nazywa się to reakcją Jarisha-Herxheimera i trzeba ją przejść nie odstawiając specyfików. oczywiście każdy reaguje inaczej, Ci, którzy noszą w sobie więcej syfów będą reagować silniej.

 

-- 05 lut 2012, 12:16 --

 

no i z tego własnie mam jakieś dziwne skutki uboczne to znaczy wczoraj miałem bo chyba przesadziłem z dawką. ;)

 

to nie musi być związane ze zbyt dużą dawką. niestety, ale objawy oczyszczania nie są przyjemne, zwłaszcza na początku, możesz się nawet rozchorować (katar, bóle głowy, lekko podwyższona temperatura, dreszcze, bóle mięśni, stawów itd.), ale jest to normalne, nazywa się to reakcją Jarisha-Herxheimera i trzeba ją przejść nie odstawiając specyfików. oczywiście każdy reaguje inaczej, Ci, którzy noszą w sobie więcej syfów będą reagować silniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_asia_, Jakich syfów? 8)

 

no różnych... ;) śluzu, pleśni, bakterii, może pasożytów... ale nie tylko. wystarczy prowadzić zły tryb życia (syfiaste jedzenie, fajki, alko) a już zaburza to działanie różnych narządów poprzez kumulowanie różnych toksyn. niektórym bardziej, innym mniej. zioła przywracają równowagę, oczyszczają z toksyn, złogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×