Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Witam psychiatra przepisał mi mirtagen. Co o nim sadzicie. Czy nie wpłynie negatywnie na moje libido? Czy nie wpłynie negatywnie na poziom moich hormonow tak jak na przykład sulpiryd, przez który miałem duze problemy z poziomem prolaktyny? Czy mirtagen zwiększa produkcję dopaminy?

 

Pozdrawiam i liczę na specjalistyczną odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitagen nie wpływa na poziom prolaktyny i nie ma działania dopaminergicznego. Zaburzenia seksualne (m.in. zanik libido) występują o wiele rzadziej w porównaniu do klasycznych antydepresantów.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Mirtazapine#Pharmacodynamics

 

Poza tym jest już parę tematów o mirtazapinie:

mirzaten-mirtazapina-esprital-mirtagen-mirtor-t477.html

mirtagen-mirtazapina-esprital-mirzaten-mirtor-t26785.html

esprital-mirtazapina-mirtagen-mirtor-mirzaten-t4397.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zaciekawił wpis w amerykańskiej Wiki:

''Mirtazapine has been found to be one of the most effective antidepressants available and has a generally tolerable side effect profile. In a major systematic review published in 2009 which compared the efficacy and tolerability of 12 popular antidepressants, mirtazapine was found to be superior to all of the included SSRIs and SNRIs, reboxetine, bupropion, and mianserin in terms of antidepressant efficacy, while it was average in regards to tolerability.[28][29][30] Mirtazapine has been demonstrated to be superior to trazodone as well.[31] Mirtazapine has also been shown to be equal in efficacy to many of the TCAs, including amitriptyline, doxepin, and clomipramine, but with a much improved tolerability profile.[28][32] However, two other studies found mirtazapine inferior to the TCA imipramine.[33][34] One study compared the combination of venlafaxine and mirtazapine versus the MAOI tranylcypromine and found them to be equally effective, though the MAOI was much less tolerable in terms of side effects and drug interactions.[35]''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina na pewno nie podniesie prolaktyny.Miała być antydepresantem mającym bardzo mało skutków ubocznych,ale różnie z tym bywa.Najczęstsze to senność,bardzo realistyczne sny i wzrost apetytu do kolosalnych rozmiarów.Z libido bywa różnie,ale generalnie mniej wpływa na libido niż SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Libido jest malutkie, ale jest. Sny sa fantastyczne, realne, kolorowe, piekne- zadnych koszmarow. Sennosci w dzien nie ma. Obojetnie o ktorej sie poloze budze sie o 8.30 jak w zegarku.

 

Najgorzej niestety z apetytem, kolosalny jest to prawda :-|

Niestety jest niesamowita ochota na slodycze i weglowodany. Utylam juz ponad 10 kilo, ech... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

mirzaten biorę od 2 miesięcy 30mg, zazwyczaj spałam po nim b.dobrze bez budzenia się, jednak od tygodnia każdej nocy budzę się i nie mogę dalej spać, zupełnie jakbym była już wyspana. Czy ktoś też tak miał??

boję się, że lęki wrócą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek ma u wielu działanie aktywizujące, być może nie potrzebujesz tyle snu ile wcześniej? :) Podobno mniejsza dawka działa bardziej nasennie więc może Twój lekarz powinien rozważyć zmniejszenie dawki na 15 mg jeśli dalej będziesz się wybudzała w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, dzięki, spróbuję sama zmniejszyć na razie.

aree1987, dla mnie różnica była tylko taka, że mocniej ścinało mnie z nóg.. jak ja to mówię "choroba morska" bardziej nasilona :) poza tym rano nie odczułam większego otępienia, ospałości czy innych oznak. Może czasami do godziny 10-tej byłam nieco senna jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauwazylam potliwosci.

 

I faktycznie im wieksza dawka tym mniej nasennie dziala. Ja ostatnio tez marnie spie. Zasypiam po przylozeniu glowy do poduszki, ale budze sie regularnie o 3 w nocy i nie moge juz zmruzyc oka. Jestem juz tym wykonczona i chyba wroce do olanzapiny w wiekszej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I faktycznie im wieksza dawka tym mniej nasennie dziala.

Dokładnie to samo zauważyłem przy mianserynie! Od kilku dni jestem na 120mg i prawie w ogóle nie śpię (co chwilę się przebudzam, a od 3-4 praktycznie bez snu).

60 mg miało dużo większą siłę usypiającą i wydłużającą sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na pewno przeciwdziała, bo ja jestem kompletnie suchy po mianserynie (starszej wersji mirta). Jeszcze, żeby było coś co działa identycznie jak to, ale bez efektu "sennego"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzytkownik będzie ale w przyszłości, lundbeck pracuje nad SSRI z selektywnym antagonizmem 5-ht2c (bez antagonizmu H1).

 

wujekEgonDaCiKlapsa nie sądzę, ale można spróbować - leki działają na tej samej zasadzie - głównie antagonizm alfa 2 i 5-ht2a/c. Jeśli nie chcesz łączyć mianseryny z SSRI to nie wiem co Ci poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×