Skocz do zawartości
Nerwica.com

Renta


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jest to dobrze udokumentowane - historia choroby, dokumentacja medyczna, pobyty w szpitalach, to myślę, że można się starać bezproblemowo o rentę.

 

-- 01 lut 2012, 21:10 --

 

ZUS rzekomo przyznaje renty nie na podstawie konkretnej jednostki chorobowej tylko na podstawie stopnia zaawansowania danej choroby. Czyli w praktyce najlepiej gdyby na komisję się przyczołgał albo przypełznął. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rentę z tytułu czasowej niezdolności do pracy.

Choroba-CHAD

Miałem udokumentowane 3 letnie leczenie psychiatryczne , 2 pobyty w psychiatryku i 2 pobyty na dziennym oddziale psychiatrycznym ( 8 godzin dziennie ).Sanatorium prewencyjne ZUS.

Rente dostałem bez problemu.

Pierwsza komisja-lekarz ortopeda...........hehehehe. Komedia.Ale bez problemu , po wysłuchaniu mnie stwierdził ,że wysyła mnie na dodatkową komisję specjalistyczną.

Po 2 tyg miałem komisję, którą była specjalistka psychiatra. Lekarka, ktora jest wieloletnim ordynatorem oddziału w szpitalu.

Zobaczyła papiery, zrobiła wywiad (lepiej nie wymyślać jakiś dodatkowych objawów-taki lekarz w swoim życiu widział już tysiące chorych osób i doskonale wie , jakie są objawy ), powiedziała że nie ma najmniejszych wątpliwości co do zasadności przyznania mi renty i na 2 lata dostałem.

Teraz mialem kolejną komisję i bez problemu przedłużyli mi o kolejny rok ( tym się nie należy przejmować-praktycznie nikomu teraz nie dają na dłużej-oczywiście po upływie tego czasu kolejna komisja itd. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nas jeden gość z oddziału na pierwszej komisji miał bodaj gastrologa, na drugiej internistę, ortopedę i lekarza służby więziennniczej, a dopiero na trzeciej miał biegłego sądowego specjalistę psychiatrę. :D I dopiero ten ostatni mu przyznał. Też na CHAD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj z moim Panem u psychiatry...po leki i też dlatego ze jest w strasznym dołku.

Leki dostał następne i Pani psychiatra powiedziała ze koniec z pracą....

będzie teraz przez 160 dni na zwolnieniu lekarskim a następnie pójdzie na komisję rentową bo się nie nadaje już do pracy.......a jeszcze powiedziała za każdym razem kiedy będzie w mani musi być obowiązkowo w szpitalu...bo jest bardzo agresywny....chyba ze będzie się słuchał i stabilizatory zadziałają..... oby!!!

035.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×