Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie melisa działała może tydzień... Aktualnie męczę się nie mogąc spać, nie wiem jak to będzie, gdy będę musiała wrócić do szkoły, zazwyczaj dopiero zasypiam w porze zajęć... Póki nie idę do lekarza, może znajdę coś w aptece bez recepty, ale wątpię, za lipne te specyfiki są :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zażywałam 30mg lerivonu i cieszyłam pałę, że po nim śpię ale kilka dnie temu 3 w nocy a tu na sen się nie zanosi wzięłam jeszcze raz 30mg i też nic. myślałam, że będę już do wyleczenia na nim a tu taki klops. byłam już u mojej lekarki teraz oprócz anafranilu mam 3xdziennie po 100mg promazine-lekarka powiedziała,że to stary ale bardzo dobry lek....narazie śpię:) nie wiem ile razy bede zmieniać leki zanim wszystko wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek_1, a nie spałaś tylko w tą jedną noc, czy kilka razy się to powtarzało? Bo ja biorę w sumie biorę Miansec, tj. odpowiednik Lerivonu i czasem bezsenna noc mi się przydarzy jak zresztą każdemu zdrowemu, ale następną z reguły już śpię. Wydaje mi się ze jakby wytworzyła ci się tolerancja na lek, to stopniowo a nie tak nagle... Jak długo brałaś ten Lerivon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek_1, ja w sumie na Minsec'u jestem 6 tygodni i już czuję że słabiej działa. Pewnie jeszcze ze 2 pociągnę i będzie trzeba znaleźć inny specyfik. Niestety mój organizm potrafi sobie świetnie radzić z "truciznami". O ile przydaje się to przy użądleniu szerszenia, o tyle przy schorzeniach wymagających leczenia psychotropami i innymi pigułkami komplikuje mi nieźle życie. Chlorprothixen mogłem jeść jak cukierki. Ja chcę znów epoki kamienia łupanego. Przynajmniej moja zdolność mogłaby okazać się użyteczna. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wyszedł z bezsenności dzięki promazine? na mnie lerivon pare dni temu przestał działać i lekarka przepisała mi właśnie to.

 

na pernazynie spi sie dobrze

brałam 3 x dziennie

ale mi sie bardzo cykl rozregulował i inne takie

i przestałam brac, kłopoty ze snem wróciły

ale nie jest tragicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudności z zasypianiem powróciły wraz ze stresem który również wrócił . Stres ma status "brat",który działa na mnie jak płachta na byka.

Nie moge go zrozumieć i swojego podejścia do sprawy również.

Dziś aby isc o przyzwoitej porze spać wziełam tabl. Chlorprotixen 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małaMI25, ja staram się przed snem zadbać o to by nie robić nic nazbyt emocjonującego tak aby się wyciszyć wewnętrznie, do tego kilka ćwiczeń relaksacyjnych - oddychanie przeponą oraz napinanie i rozluźnianie mięśni. Skutecznie obniża poziom stresu choć i tak muszę wspomagać sen mianseryną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka opcji:

Albo nie śpię bo czymś jestem strasznie podniecony w senie ,że np załatwiłem wszystko bez lęków i stresu i np jest już weekend. ;)

Albo nie mogę spać bo zaczyna się pełnia, jest pełnia i widać księżyc.

Kiedyś nie spałem bo miałem nocne ataki lęku,mdłości i duszności. Teraz już tego nie ma więc są dwie opcje.

A na sen najlepiej pomaga mi ciężka praca i zmęczenie lub długi seks ;):P

Przynajmniej naturalnie... bez leków 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vett,

też dostawałam opierdziel za bezsennosc i e nie spie tylko ksiaki czytam , oni tego nie rozumieli ,ż eto nie było specjalnie,ze zasypiałam nad ranem i było cięzko do szkoły wstawać, dostawałam opierdziel z appstrykanie swiatłem i za to ze powtarzam jakies czynnosci po co to robie i tlumaczenie,że to jest bez sensu i tym podobne sprawy, pamietam, znajomi to lepiej akceptowali niz moi rodzice a jeszcze inne sprawy eee , tulam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjj ja ostatnio mam dość bezsennych nocy,już nie pamiętam kiedy się normalnie wyspałam :why:

leki ziolowe mogę lykac jak cukierki,hydroxyzyna też na mnie nie działa a mialam ją brać przeciwlękowo wieczorem doraznie ehhhh

może jakieś domowe sposoby(nie lubie leków eh)?bo juz nie daje rady jestem tak wykończona brakiem snu,że nie jestem w stanie wykonać najprostrzych czynności jak zrobienie obiadu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tęcza, generalnie jak prześpię 3-4 godziny to jestem w stanie niemal normalnie funkcjonować i nie narzekam. Często jednak zdarza się iż śpię 1-2 godziny no i wtedy jest gorzej. Przed kilkoma miesiącami miałem kryzys i nie spałem 3 doby z rzędu no i się wtedy to już się sypałem. Od tego czasu lekarz przepisał mi Miansec(mianseryna) i byłem w stanie znów spać po parę godzin (a zwykłe leki uspokajające do tej pory mogłem jeść jak cukierki, więc naprawdę polecam, tym bardziej że jest to lek psychotropowy o działaniu przeciwdepresyjnym i wspomagającym naturalny sen, który zasadniczo nie uzależnia) Ostatnio jednak i ten lek powoli przestaje działać, cóż tolerancja na daną substancję w końcu zawsze powstaje. Generalnie za wspomaganiem się tabletkami nie przepadam ale czasem nie ma wyjścia. Co do pracy to jestem o tyle w komfortowej sytuacji że sam jestem swoim szefem i ustalam swój czas pracy jak mi pasuje, lub robię sobie wolne jak mi się po prostu nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja łykam raz pramolan,raz chloroprotixen i ostatnio nieumiem wcale spac po nich mimo zwiekszenia dawki wiec musze dodatkowo wziasc senzop niewiem gdzie lezy przyczyna ...tolerancja?jestem juz padnieta a do pracy trzeba chodzic niemoge sobie pozwolic znowu na nieprzespana noc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×