Skocz do zawartości
Nerwica.com

Farmakologia a psychoterapia


KOREK

Rekomendowane odpowiedzi

co ja mam jeszcze zrobic?staram sie jak moge,probuje żyć"na sile"odpycham złe myśli,przeszłam terapie....co robie źle,dlaczego mi nie wychodzi?depersonalizacja wraca i to z jeszcze wieksza siła???nie umiem sobie z tym poradzic.boje sie siebie,czy z tego da sie wyjsc?wszytscy piszą,ze tak,Wam sie udało,ja nie umiem:( d/d to najgorszy koszmar aki moze spotkac czlowieka,a ja mam dopiero 20lat,nigdy nie bylo mi łatwo,zawsze kłopoty,wszystko co mam wywalczlam sama...dlaczego nie moge zyc normalnie,nie chce pieneidzy,wytwornego zycia tylko odrobine normalności....tak strasznie mi ciężko,kochm zycie,ale nie umiem z niego korzystac,ciągle niesamowicie sie boje wszytskiego.to niewyjasniony lek nie wiem przed czym.jesli czlowiek ma swoja geanice wtrzymalosci ja wlasnie do niej dobrnełam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak strasznie mi ciężko,kochm zycie,ale nie umiem z niego korzystac,ciągle niesamowicie sie boje wszytskiego.to niewyjasniony lek nie wiem przed czym.

No właśnie :!: O co chodzi :?: ja też ciągle żyję przez siłę i już mam dość, ilęż można...... :roll: czy to życie takie jest własnie, że do niego trzeba sie zmuszać???? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też się boję wielu rzeczy i ludzi,i przyjęć i dyskusji w większym gronie, i nie umiem korzystać z życia bo myślę że coś nie tak zrobię i że inni mnie wyśmieją,ale wkońcu czy wszyscy musimy być przysłowiową duszą towarzystwa?albo chamskim ludzikiem dbającym tylko o siebie?albo wystrojonym człowieczkiem w przeciwsłonecznych okularach z nosem do góry że co to nie ja? nie- są głośni i cisi, normalni i nienormalni ,grubi i chudzielce, optymiści i pesymiści, a z racji twojego młodego wieku wiem że pomęczysz się z sobą jeszcze troche i w końcu zrozumiesz że ty to ty, że taka jesteś i koniec kropka i nikt ci nie będzie mówił jak żyć, i że ucieszy cię w końcu twoja własna osoba-bo jest jedyna i niepowtarzalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tonizujące i wzmacniające O.U.N., trankwilizujące oraz antydepresyjne. Uzyskanie trwałej poprawy, możliwe przy stosowaniu tego leku nie powoduje żadnych skutków ubocznych czy toksycznych obserwowanych przy stosowaniu porównywalnych leków farmakologicznych. Tolerancja leku jest zdecydowanie wyższa, niż analogicznych leków farmakologicznych. Stosowanie tego leku nie pociąga za sobą uzależnienia, nie wywołuje interakcji z innymi lekami, nie wzmaga skutków spożycia alkoholu, może być stosowany u dzieci.

To opis fachowy tych kropli,(O>U>N>-ośrodkowy układ nerwowy).Kupuje się je bez recepty.W innej dokładniejszej ulotce wyczytałam,że pomagają przy schodzeniu z psychotropów,pewnie dlatego,że likwidują skutki uboczne.Warto spróbować.

Panie w aptece homeopatycznej poleciły mi też jeszcze dwa rodzaje kropli tej samej firmy,podobno równie skuteczne-Gelsemium Complexe Lehning Nr 70-dobre na lęki przed egzaminami,wystąpieniami,przed zabiegami chirurgicznymi. i Passiflora G.H.L.-bezssenność nerwicowa,lęki i koszmary nocne.Ale nic nie mogę o nich powiedzieć,bo nie próbowałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monietta rozumiem Cie doskonale! ja takze walcze i jest okropnie!dzis myslalam ze mnie rozniesie w autobusie!byłam taka jakas dziwna,depresyjna i wogole!!oparłam głowe na szybie otworzyłam sobie okienko i i jechałam moje 10 km na uczelnie!dobija mnie ta jazda i nie wiem dlaczego mam takie z tym problemy!czy ktoś z was miał taki problem?i jakos sobie z tym poradził??Różo jak nazywaja sie te kropelki?faktycznie sa dobre??ja dzis pytałam w aptece ale Pani nie mogła znaleść nazwy L.72:(Dzis mnie kusiło żeby zaaplikowac sobie persen ale sie wstrzymałam w tym auobusie!jestem ostatnio tak strasznie podenerwowana:( Kurcze naprawde sobie nie radze:(

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:24 pm ]

I wiecie co jeszcze mam teraz cos takiego ze jak pmysle nawet o lejacej sie krwi to az mnie ściska!jescze idioci powiesili taka reklame playa z obcieta kobieca dłonia a z mnie czesie jak o tym pissze!no poprostu nie moge!wstretne! a kiedys normalnie obiad moglam jesc przy takich rzeczcah bo moj tata na kardiohirurgii pracowal!

tez macie cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rybka88 ! Może mogłabym Ci pomóc ,ale musisz napisać co Ci jest.Z doswiadczenia wiem ,że ze wszystkim można sobie jakoś poradzić tylko trzeba o tym mówić. Jeśli Twój problem to nerwica ,

to nie bój się na to sie nie umiera , ale to może doprowadzić do wielu chorób , dlatego trzeba z nią walczyć .

Sama znalazłam tu wsparcie i. Czego i Tobie życzę, ale opisz co najbardziej Ci przeszkadza Ci w zyciu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałam straszną chwilę załamania. Jakbym była nieobecna... ale zrobiłam tak--> wzięłam kartkę papieru, i napisałam list.. list do siebie samej. Moze to brzmi głupio, ale wypisałam w nim wszystko co mnie dręczy, o czym marzę i czego oczekuję od siebie. W ten sposób poukładałam swoje mysli i naprawdę trochę mi ulżyło;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zacznijmy od tego że jak pomysle sobie ze mam isc do skzoły to mnie skreca tak dziwnie w brzuchu... a jak tam już jestem to nie moge sie skupic i mysle tylko o tym zeby z tamtad jak najszybciej wyjsc... :( jezeli chodzi o spanie to coraz czesciej jak zamykam oczy mam głupie myśli a jak juz zasne to budze sie cała zdenerwowana... Strasznie się boje i mam takie głupie mysli że jestem psychwicznie chora... :/ ale wiem że tak nie jest... tylko wkrecam sobie to jak duzo innych chorob... Kiedys jak np jechałam tramwajem to miałam tylko ataki nerwicy a teraz to mnie czyma cały czas... czuje sie starsznie dziwnie... pomóżcie mi prosze... i na dodatek nikt mnie nie rozumie...:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka88 to co piszesz to nieweile ale do złudzenia przypomina ataki nerwicy. nie wiem co u Ciebie najbardziej Cię nakreca ale myślę , ze to szkoła. Może masz jakieś kłopoty w szkole, albo pokłóciłas sie z kimś z klasy. Wylej to z siebie bo trudno tak zgadywać. Twój brzuch pewnie mówi Ci ,że sie boisz czegoś tylko czego? sama pomyśl.

Brzuch może bolec , możesz mieć biegunki i inne historie . Ja czuje jakby mi drzał żołądek- też dziwnie nie ????A di tego jeszcze sporo innych równie dziwnych objawów do lęku przed wyjściem z domu lub pozostaniem samej w domu itp.

jesli nie rozumieja Cie ludzie , którym to mówisz to mów o tym innym ludziom, a najlepiej specjalistom. nie bój się psychologa lub psychiatry. Ja żeby nie psychiatra to bym żle skończyła, a potem szukaj ludzi światłych , którzy nie będa ci mowić eeeetam świrujesz, nic Ci nie jest - Tacy nie maja pojecia co Ci jest naprawdę. Trzymaj sie i pomyśl co tak naprawdę Ci leży na sercu . Bedzie dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różo kupiłam te krople :) własnie z 20 min temu sobie zaaplikowałam, swoja drogą ciekawe czy coś pomoże???tobie naprawde pomogły??kiedy je aplikowałas?te kropelki daje sie do szklanki z wodą?bo ja tak zrobilam ;/

Kurcze nie wiem jak mam sie pozbyc tych głupich myśli!ciale jestem taka podenerwowana, w autobusie zastanawiam sie kiedy zemdleje i wogole :(

pozdrawiam i czekam na odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Maleństwo nie zemdlejesz !!! A kropelki są dobre , zwłaszcza jak w nie uwierzysz. Ja tez je mam i czasem biorę, chociaż ostatnio wole validol, ale- wstyd powiedzieć jem go jak cukierki.

Najwazniejsze to Twoje myślenie i jak będziesz sobie mówic , że zaraz zemdlejesz to jak znam życie robi Ci sie zimno lub gorąca i serce wali i ciemno sie robi przed oczyma itd. W takiej chwili pomyśl ,że nie pozwolisz, aby zemdleć i zacznij oddychć / oczywiście przeponowo/ i licz od 30 w tył ale zamknij oczy i jak myslisz o liczbie 30 to wyobraź ją sobie , potem 29 - i też staraj sie ją "zobaczyć" itd. Nawet nie zauważysz , kiedy zapomnisz zemdleć.

Ja robię tak kilka razy dzxiennie i nie dostałam wylewu/ bo właśnie tego ostatnio najbardziej sie boję/.

No to zaczynamy : nabieramy powietrza /1,2,3,4/ i wypuszczamy /1,2,3,4/, nabieramy ......

a teraz oddychamy, zamykamy oczy i liczymy 30 .....29...28....

jak juz nie zemdlejesz to zajmij swój umysł czymś ważnym.

No to się nagadałam. wcale nie jestem tak madera . Dzisiaj w nocy oddychałam i liczyłam, i validol jadłam, i nie spałam , ale wylewu nie dostałam to i Ty nie zemdlejesz.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maleństwo-wojor trochę się myli w tym,że krople działają jak się w nie uwierzy.Wiadomo,że produkty homeopatyczne działają na zasadzie szczepionki-pobudzają organizm do obrony.Działają niewątpliwie,najlepszym dowodem na to jestem ja sama.Bierze się je tak jak krople żołądkowe,trochę wody w szklankę i do tego kropelki.

Co do jazd autobusem-bierz zawsze butelkę z wodą mineralną i popijaj.Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa,ale działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm boje sie powiedziec zemi pomagają ...:( bo wiesz Różo jak powiem ze cos to daje to zaraz dostane jakiegoś ataku i zaraz bede myślala ze nic to nie daje!!:(

Dzis sie takw atuobusie wytraszyłam bo byl gigant korek i juz sie zaczełam zle czuc a korek był bo auta potrąciły babke obok mojej uczelni i ja reanimowali na srodku drogi :( jej i jak to zobaczyłam to cała sie trzesłam:( strasznie boje sie patrzec na takie rzeczy dostaje odrazu lęków:( Wogóle to mam miejsca w których się żle czuje..zawsze tj: poczta,atuobus, supermarket...wogóle jak jestem daleko od domu to sie teraz zle czuje...Czy wy tez tak macie?i jak sobie ztym radzicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałam i to dokładnie w takich miejscach jak ty.Mało tego,jak ktoś za mna szedł i długo mnie nie wyprzedzał-dostawałam ataku paniki(było mi za ciasno na ulicy).Teraz to dawno minęło i mam nadzieję,że nie wróci.Zawsze starałam zająć sobie mysli czymkolwiek innym,odwrócić swoją uwagę od otoczenia.A jak to nie pomagało,to po prostu wyzywałam się w duchu od wariatek i byłam tym tak zajęta,że zapominałam co się dzieje :mrgreen:Powoli psychika dała za wygraną.Nauczyłam ją jak ma reagować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.przez przypadek znalazlem to forum ale bardzo sie ciesze ze jest.zawsze myslalem ze tylko ja mam ten problem.ale jak widac jest nas więcej.moja choroba zaczela sie jakis czas temu.ale wierzcholek osiagnela w pazdzierniku.na poczatku bylo fatalnie teraz jest troche lepiej.próbuje z tym walczyc.czasami wygrywam ale w niektórych sytuacjach jestem bezradny.mam nadzieje ze to przejdzie.bardzo chętnie podzile sie moimi spostrzezeniami.pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że będziesz miał terapię. No cóż,nie wiem jakie porady dostałeś , ale no wiesz my nie jesteśmy psychologami. Z tego co ja widze to nie napisałeś o sobie nic konkretnego /ja widze tylko jeden Twój post/ więc trudno coś tu konkretnego doradzać.j Terapia jest super i napewno Ci pomoże. Trzymaj się zdrowo . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu, to tez mam duzy problem aby kontrolowac ataki.

Jesli wystapi atak bardzo silny, to tylko zastrzyk mnie pomaga nasenny.

Ale doszlam do wniosku, ze nie wysokosc dawki ,,uzdrawia,, przekonalam sie na sobie.Sama sobie ostroznie zmniejszam dawke, bo juz nascie lat na psychotropach i ataki nie ustapily. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×