Skocz do zawartości
Nerwica.com

skurcze dodatkowe serca


Magda

Rekomendowane odpowiedzi

w badaniu holtera wyszło mi 34 tachyakradii i 4 pojeduyncze nadkomorowe pobudzenia przedwczesne. i uwaga w czaise zapisu występuje nadkomorowe wędrowanie rozrusznika - wie ktoś o co chodzi??

Echo wsyzło że jestem zdrowy. magnes , tarczyca i potas w normie, ekg ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniko - przede wszystkim nie panikować dodatkowo. Otwórz okno. Pooddychaj głęboko. Skup się na tym oddychaniu - spokojnie, głęboko, miarowo.Pomyśl w tym momencie , że przecież nic takiego się nie dzieje i zaraz to przejdzie. Możesz w tym momencie dodatkowo w mysli liczyc np od 20 do jednego.Przede wszystkim trzeba uspokoić oddech a on wyciszy serce. pozdrawiam

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:04 am ]

bo - spkojnie, lekarz to wszystko ci wytłumaczy. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!

Doskonale rozumiem Monikę. Zachowuję się tak jak ona i chociaz wiem ,że gracja ma rację to to jest silniejsze ode mnie.

cięzko żyć i pracować z nerwicą. Właśnie przed chwilą zadzwoniła do mnie moja była szefowa, która myśli , ze jesteśmy jednoczesnie koleżankami i poprosiła o rozmowę. Pewnie znowu wysłucham jak jej ciezko ile ma pracy i jekie zdolne dzieci , albo , ze jej córka ma katar a syn właśnie zdał egzamin itp. Przy tym ja to słucham i wyc mi sie chce ,a najchetniej to powiedziałabym, ze nie jestem koszem na jej kłopoty . Próbowałam wiele razy dawac jej do zrozumienia , ze nie lubię takich rozmów , ale nie dotarło. Znów mi dźwignęła cisnienie. trymajcie za mnie kciuki bo ją kiedyś pobiję - a to by oznaczało , że przegrałam z emocjonalnym wampirem. Miłego dnia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróciełm włąśnei od docenta z Kliniki Kardilogi UJ w Kraku, i co nerwica, na tachykardię metocardzik. Mam się tonizować. a apropos tego wedrujacego rozrusznika to u mnie jest objawem nerwicy i tego się nie leczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam pytanie czy ktos miał tak :

zaczne od poczatku ,byłem sobie w sopocie i czuje sie dobrze i cisne na przystanek przez monte cassino nagle czuje lek i zaczyna mi serce coraz szybciej pracowac zaczynam sie pocic , czuje ze zataz odjade mam uczucie takie dzwne jak bym bał sie przestrzeni pierwszy raz to miałem , dochodze do przystanku troche mi zeszło i czuje sie troszke lepiej ide sobie za wiate przystanku i NAGLE uczucie jak by mnie ktos wstraszył tak znienacka wiecie jak to jest jak człowiek sie niespodziewa a tu nagle ktos wyskakuje za rogu i robu buuuuuuuuuuu!!!! , tylko mnie nikt nie wystraszył tylko samo mnie to zaatakowało jakby znikat i serce nagle zaczeło mi walic tak szybko takie tentno jak niewiem cos starsznego nie moge złapac oddechu dusi mnie w kalcie normalnie mine przytkało i dotego paniczny lęk normalnie si dusiłem wnogach słabo i czuje ze zaraz zemdleje , tak sie stało fart chyba ktos nademna czuwał moj wujek sie jakos zjawił sie i był samochodem i zawiuzł mnie na pogotowie al podczas jazdy juz na pogotowie troche mnie pusciło i serce zwolniło i jestem na pogotowiu zrobili mi ekg ktore nic nie pokazuje zadziwiajace , jak myslice co to mogło byc normalnie mdleje serce mi strzasznie szybko bije ale nie mdleje choc mało brakuje a ekg nic nie wykrywa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SCUD jak przeczytasz kilka postów w tym temecie to będziesz miał wrażenie ,że to o Tobie jest nappisane.

Kiedy ja wreszcie trafiłam na to forum to własnie to odkryłam , że inni kurcze też tak mają i żyją , to może i ja przeżyję

Kiedy mam napad takiego lęku jak ten , który Ty opisałeś to staram się oddychać głegoko . wolno i przeponowo oraz odliczam od 30 w dół, ale nie tak byle jek tylko też wolno i tak ,że mam zamkniete oczy i jak mówię 30 to wyobrażam sobie jak wygląda liczba "30" itd. Powodzenia i nie martw się to nie zawał ani wylew to koleżanka nerwica!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam miałem załozonego holtera

i jest cos takiego

pobudzen komorowych zarejestrowano 12 w tym 0 v-tach

pobudzen nadkomorowych zarejestrowano 88 w tym 14 sv-tach

co to znaczy kurde wie ktos

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:48 pm ]

i jeszcze jedno czy na tym badaniu wyjdze jaksie wentułalne nie dokrwienie serca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak troszeczke nie na temat. Czy jest możliwe spowodowanie nerwicy niedotlenieniem mózgu. Może wytłumacze swój przypadek, kiedy byłem mały miałem silne bóle klatki piersiowej chodziłem od lekarza do lekarza bo nie mogli zdiagnozować co powoduje te bóle. Kiedy zrobili mi ekg lekarz wystraszył się i stwierdził że aż tak żle to ze mna byc nie może (miałem 12 lat) i wysłał mnie na echo serca. I wtedy dowiedziałem się bardzo nie przyjemnej rzeczy :( . Okazało się że mam jedną aorte miejszą od drugiej i najprawdopodobniej w przyszłości czeka mnie operacja. Od kilku lat mam silne bóle w klatce i kłucie w sercu (zawałem sie nie martwie bo już sie przyzwyczaiłem do tej myśli i wiem że z moją wadą może mnie dopaść w każdej chwili) Niedawno miałem silny atak i pojechałem do szpitala po badaniu ekg lekarz stwierdził że te ataki są być może spowodowane niedotlenieniem mózgu. Jest to dla mnie dziwne bo tą wade może wykazać tylko echo serca (albo niezły doktor był). Aha i jeszcze jedno co jest dziwne kiedy mam ataki lęku zanika ból w klatce i sercu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to musisz sie z tym skierowac do kardiologa . Za pewne to nic groźnego bo słyszałem , ze u sportowców takie pobudzenia występują dość często. Ja byłem w tym tygodniu w szpitalu od niedzieli do piątku . Robiono mi wszelkie możliwe badania na serce . Nic mi nie wyszło mam serce zdrowe jak dzwon , tak mi powiedzieli. EKG , ECHO , EKG Wysiłkowe - gacetka patrzyła z podziwem i zapytała mi się po co ja przyszedłem .... Ta nerwica to potrafi nas nieźle wkręcić :/ Jeszcze mają mi holtera założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SCUD pobudzenia ma prawie każdy , myśle ze masz wszystko w normie, nadkomorowe są na ogół mniej dokuczliwe niż komorowe. Mnie wyszły 4 nadkomorowe ale za to ponad 30 tachykardi. Lekarz powiedzial zę bee żył :-) więc nie przejmuj się . To nie jest jakś mega ilosc tych pobudzeń u Ciebie, biorąc jeszcze pod uwagę ze nerwicowcy dostają palmy od ząłozenia holetra to już wgóle. ja mialem 170 puls jak mi zakładali holter :-)

a propos fahne forum też częsciowo o nerwicvy , tam mozesz naleźć wiele odpowiedzi , tylko bez wkrecania sobie!!!

http://users.nethit.pl/forum/forum/kardiologia/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dopiero wczoraj postanowilam sie zalogowac ja rowniez walcze z nerwicą lekowa czasami jest gorzej czasami lepiej obecnie jestem na pramolanie jutro mam wizyte u psychiatry chcialam sie zapytac czy ktos z was ma moze bóle serca czasami one wystepuja bez zadnej przyczyny martwi mnie to acha i mialam robione badania i ekg dobre ale echo wyklzalo umiarkowane pogrubienie lewej komory serca w czasie tego badania bylam bardzo ale to bardzo zdenerwowana a pogrubionie to skutek nadcisnienia na ktore tabletki biore tylko doraznie Czy to minie ?? czy ta pogrubiona komora to tylko efekt tego mojego stresu czy powinnam brac tablteki na nadcisniennie jednak zawsze Bo ostatnio moja pani doktor powiedziala zebym brala doraznie bo skacze mi cisnnie barrrdzo jezeli sie denerwuje tak na codzienn to jest ok to co mam zrobic?? prosze odpiszcie !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kg dobre ale echo wyklzalo umiarkowane pogrubienie lewej komory serca w czasie tego badania bylam bardzo ale to bardzo zdenerwowana a pogrubionie to skutek nadcisnienia na ktore tabletki biore tylko doraznie

 

 

Jak gruba jest ta przegroda ?

- norma jest do 1,2 cm. Nie nalezy sie jednak przejmować jesli jest deczko wiecej. PAMIĘTAJ !!! Kazdy kto uprawia jakis sport np. bieganie, jazdę rowerem, pływanie i robi to zawodowo lub przez kilka lat ma powiększona lewą komore i przegrodę. To nie jest patologia.

 

Owszem moze to byc tez skutek nadcisnienia ale ja bym sie tak tym nie przejmował za mocno.

 

Poczytaj tutaj

http://www.sfd.pl/forum.asp?search=przerost&forum_id=113&strona=1

 

p.s. jakie masz nadcisnienie ? jakie wartosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Właśnie nie dawno pisałam na ten temat. Ja mam chorobę wieńcową i nadciśnienie. Ostatnio pojawiły się bóle w okolicy serca, pieczenie w klatce piersiowe w okolicy serca, skoki ciśnienia, duszność. Na nadciśnienie choruje od 1980 r. Mierzyłam ciśnienie kilka razy dziennie. Niestety u mnie bez leków nadcisnieniowych się nie obeszło bo wtedy nie było jedzcze wiadomo że to na tle nerwowym. To samo jest z w ieńcówką. Byłam w piątek u lekarza z tymi bólami serca. EKG w normie, tzn nic nowego niepokojącego nie pojawiło się. To nerwobóle- powiedziała Pani doktor. A więc spokój,spokój i jeszcze raz spokój. Jak mnie boli to sobie mówie acha to tylko nerwy, nic sie przecież nie dzieje. Przechodze nad tym do porządku dziennego i musze przyznać że ból ustępuje. Poprostu staram sie o tym nie myśleć. Co do leków na nadciśnienie - to trzeba słuchać sie lekarza. Jeśli powiedział brać doraźnie to tak brać. Jak będzie potrzeba innego przyjmowania tych leków to on sam zmieni sposób przyjmowania. Wystarcy spokój, inny sposób reagowania na stres i ciśnienie nie skacze. Zdrówka.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak was coś boli nie przejmujcie się tym. To są nerwobóle . Miewam takie bóle dosyć często . Jak nie głowa boli to ręka znowu ostatnio mnie bolało pod lewym żebrem , kiedyś znowu noga . Głowa mnie często bolała , teraz nie boli. Jak wezme tabletke na uspokojenie to mnie nic nie boli. Ta nerwica jest z....... juz mnie to wku.......... Na szczescie wydaje m isie ,ze sie powoli wycofuje to choleeeeee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie.dopiero dziś postanowiłem się zalogować na forum....moja przygoda z nerwicą zaczęła się 3 lata temu...od tamtej pory codziennie i przez cały czas czuję ucisk w lewej części klatki piersiowej i do tego występują też kłucia w klatce piersiowej...nie wspomnę juz o innych objawach:uczucie mdlenia,szybkie meczenie,drżenie kończyn, dretwienie lewej strony ciała...generalnie się nie leczę...3 lata temu brałem lekarstwa ale strasznie prało mi to mózg...teraz sam się ze soba męczę i sam jestem na siebie wściekły, że taki jestem i takie mma objawy...po prostu błędne koło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałam objawy takie jak ty i jeszcze wiele innych i powiem szczeże że podziwiam cię że się nie leczysz. Ja bez psychiatry i leków nie dała bym rady, u mnie to trwa też od ponad 3 lat i jestem teraz na etapie odstawiania leków bo czuję siędużo lepiej, nie mam już lęków ale bojęsięże wrócą jak odstawię leki :( narazie zawziełam się w sobie i postaram sięaby to już nie powruciło

Trzymajcie kciuki :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja często coś takiego miewam. EKG dobre - no to znaczy że to nerwowe. Mogą na to pomóc relaksacje - ćwiczenia oddechowe. W czasie stresu oddech jest płytki, niemiarowy, przyspieszony i to może dawać wrażenie że serce staje w miejscu. Ale żeby stwierdzić że to napewno jest nerwowe - to najpierw trzeba zbadać serduszko. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Uważam, a czerpię tę wiedzę z autopsji, że nerwica lękowa może pośrednio przyczyniać się do problemów z sercem i nie tylko...

Ja od wielu lat choruję na nadciśnienie tętnicze; wiąże się z tym powiększenie komory sercowej.

Ostatnio też podczas "ataków" nerwicy lękowej, objawiającymi się m.in. napadami agresji, czuję ostry ból z lewej strony klatki piersiowej.

Obawiam się, że może mieć to związek z nadwyrężeniem mięśnia sercowego; boję się tego, bo preferuję aktywny styl życia.

A tak poza tym innymi skutkami nerwicy (w moim przypadku) mogą być: nadmierna potliwość i problemy dermatologiczne, ale to już w innym temacie na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - wszystko się zgadza - to tak jak u mnie - nadciśnienie, choroba wieńcowa, problemy ze skórą. Ale mimo wszystko proponuje zbadać serduszko, żeby czegoś nie przeoczyć. Pomimo, że byłam pewna że moje bóle serca są na tle nerwicowym zgłosiłam sie z tym do lekarza pierwszego kontaktu i pani doktor potwierdziła moje stanowisko . Nerwica nerwicą ale trzeba to sprawdzić, wykluczyć inne przyczyny takiego stanu zdrowia. Aktywny styl życia jest akurat wskazany przy niedomogach serca. Nie wiem o jakiej aktywności mówisz. Poprostu trzeba to sprawdzić. Po co sie zadręczać i żyć w niepewności. Ja jak usłyszałam, że te bóle sa nerwicowe to odrazu lepiej się poczułam. Nasze obawy mogą tylko pogarszać o spotęgować objawy. Myśle że bez lekarza sie nie obejdzie. Powodzenia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam ekg serducha na początku moich objawów i wyszło że wszystko jest ok z całym moim organizmem, było to ponad 3 lata temu i mam pytanko, czy myślicie że przez ten czas mogło sięcoś zmienić. Chodzi mi o to że od tamtej pory mam kołatania serca, teraz już żadko ale są i zastanawiam sięczy to może oznaczać jakąś chorobę, czy powinnam znowu wykonać ekg :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×