Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)


shadow_no

Rekomendowane odpowiedzi

slow motion, wyjątkowo dziś spałam, tylko wstałam o 5, teraz nadrobiłam :mrgreen:Vett, mówisz, że wyjeżdżasz na zakupy, może Cię kiedyś widziałam ;) a ja nie mam paznokci do malowania, ubolewam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Dzień Babci dzisiaj. Oj tam.

 

Raczej mnie nie widziałaś na forum, biorąc pod uwagę fakt, że zarejestrowałaś się tu w styczniu. Ostatnio byłem może w grudniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedem_zapalek, ja już dziadkom dałam prezenty:p

 

A tak ogólnie wczoraj usłyszałam najgłupsze stwierdzenie w zyciu: Pewna osoba powiedziała mi, że osoby z depresją są aroganckie i egocentryczne... Nie wiem co o tym myslec. Jest to nieprawda absolutna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NewYork, ja często słyszę, że jestem arogancka, bo się nie odzywam do ludzi, czyli pewnie się wywyższam ... żeby oni wiedzieli, co ja przeżywam, jak mam zagadać do obcych :shock:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NewYork, niestety, ale nie do końca to stwierdzenie jest fałszywe. Mógłbym Ci wrzucić linka do forum, gdzie 90% osób z depresją, to właśnie takie osoby. Uważające, że są najważniejsze na świecie. Z czasem ich egocentryzm zaczął przybierać na sile. A teraz mam tam bana za krytykowanie działań moderatorów, więc nie wiem, jak tam teraz jest. Nie mogę jednak powiedzieć, że wszystkie osoby mogą być opisane takimi cechami - to by było naciągnięcie rzeczywistości. Jednak prawdą jest, że osoby z depresją są przewrażliwione na swoim punkcie w większym lub mniejszym stopniu. Zależy od chorego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołóweks, ta osoba mówiła to tak jakby wszyscy chorzy na depresja tacy byli. Owszem sa i tez takie osoby, ale nie wszystkie. Są i chorzy, którzy sa zgorzkniali itd, sa i tacy, którzy zachowuja sie jak kazdy inny człowiek, nie sa egoistami. Tak samo jak zdrowi ludzie, są i egoiści i sa tacy co potrafią być kulturalni. To nie choroba decyduje czy człowiek jest arogancki tylko jego charakter i usposobienie. Być może zdrowe osoby odbierają chorych na depresję za aroganckie osoby, bo ich nie rozumieją. Na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołóweks, bo jak inaczej mają zwrócić uwagę na swój problem? Bez wsparcia i wiedzy co robić czasem człowiek ucieka w dziwne, dla otoczenia denerwujące nawet zachowania :roll: inna sprawa to nadużywanie terminów, nie każdy dół to depresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NewYork, egoista też potrafi być kulturalny. W zasadzie wychodzę z założenia, że nie ma na świecie altruistów. W każdym razie, w moim przypadku jest akurat tak, że dosyć często bywam chamski. Szczególnie gdy ktoś prezentuje potępiane przeze mnie zachowania. Lub gdy ten ktoś jest po prostu głupi.

 

 

siedem_zapalek, zgadzam się. Ostatnio w jakiejś reklamie widziałem magiczne pasy Aikido, które potrafią wyleczyć depresję. Drażni mnie ta identyfikacja doła z chorobą. I wtedy właśnie często przyjmuję postawę mizantropa.

 

Idę zapalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołóweks, dla mnie egoizm to naturalny klucz do przetrwania i nie widzę w nim nic złego :smile: egocentryzm, zwłaszcza w rozmowie, jest strasznie denerwujący, chociaż wiem, że samej zdarza mi się taka postawa bardzo często. Czegoś się spodziewał włączając TV, przecież to fabryka mizantropów :P Zgadzam się z NewYork, zdrowy nigdy chorego nie zrozumie i vice versa.

 

-- 21 sty 2012, 12:26 --

 

slow motion, miłego spotkania życzę :D do zobaczenia :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chory chorego też bardzo często nie zrozumie, biorąc pod uwagę fakt, że ten pierwszy będzie patrzył przez pryzmat własnych zachowań. A raczej przez pryzmat tego, jaki wg samego siebie jest.

 

Egoizm jest akurat w porządku. Drażni mnie jednak gdy ktoś twierdzi, że nie jest egoistą. Bo kłamstwa akurat nie lubię. I to takiego z rangi "perfidnych". Aż mi się jedna sytuacja przypomniała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×