Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odstawianie leków


Angelica

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy odstawilam mocloxil po 5 m-cach brania, z dnia na dzien, sama, bez konsultacji z lekarzem, nie czulam nic... Zadnych dolegliwosci fizycznych czy psychicznych ktore moglby byc efektem odstawienia. Jednak po 2 czy 3 m-cach moje dolegliwosci nerwicowe i lekowe wrocily, ze zdwojona sila. Teraz wiem ze odstawienie lekow na wlasna reke nie bylo dobra decyzja... Po ok pol roku nie mialam juz sily na walke sama i wybralam sie znow do psychiatry. Tym razem dostalam mirzaten. Ten jednak, jak juz pisalam we wczesniejszym poscie mial w moim przypadku wiecej skutkow ubocznych niz korzysci i za decyzja lekarza odstawilam (po 6 tyg brania), ale stopniowo schodzac z dawki. I tym razem nic nie czulam, tylko ze dolegliwosci pozostaly...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja bralem benzodiazepine i odstawilem, jak przebiega odstwienie - lepiej nie pytaj. Jezeli planujesz odstawienie, nie rob tego na wlasna reke najlepiej jak porozmawiasz z lekarzem specjalista. Moge powiedziec ze nie jest to przyjemne i trzeba sporo samozaparcia zeby dac sobie rade.

 

PWODZENIA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobei odstawiłem leki na jeden dzień!nara wiecej tego nei zrobie odrazu dostałęm ataku zrobiłem głupote i już wiecej nie popełnie tego błedu a biore TRANXENE 5MG,myśle że tytuł DETOX to jest tu nie na miejscu na detox to zjeżdzają ćpuny i alkocholicy co upijają sie w trupa i strasznei mają zatruty organizm.pozdrawiam all:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie odstawienia benzodjazepin mianowicie po jakim czasie od zaprzestania brania benzodjazepin minely wam objawy odstawienne i jakie mieliscie?? i ogulnie czy po odstawieniu poczuliscie sie lepiej czy tez moze gorzej??

Ja nie biore drugi dzien a bralem cloraxen i jakos nie czuije sie lepiej a sadzilem ze jak odstawie to bedzie ok. MOje objawy to na dzien dzisiejszy mdlosc i brak apetytu dlatego tez biore 2x dziennie Lerivon(mianseryne) ktora wydaje mi sie ze lagodzila bjawy odstawienne i likwiduje u mnie mdlosc z tym ze musze czesto jesc tzn co 1-3 godziny z tym ruznie bywa a jak nie zjem to sie zaczynam zle czuc troche dziwne to i skomplikowane ale jak bralem cloraxen to byly dni ze juz w miare normalnie sie czulem i jadelm a jak odstawialem to bylo gorzej potem lepiej zmiejszalem dawke i znow lepiej itd. wiec stad moje pytanie bo sadzilem ze jak odstawie to bedzie juz dobrze ale jakos nie jest;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak długo brałeś i w jakiej dawce.

Po odstawieniu benzodiazepin nie można poczuć się lepiej.

 

[ Dodano: Pon Cze 19, 2006 10:10 am ]

Cloranxen jest chyba najsłabszy z nich wszystkich. Mam nadzieję, że - zgodnie z przeznaczeniem - stosowałeś tylko doraźnie.

Za pare dni powinno Ci przejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

po jakim czasie od zaprzestania brania benzodjazepin minely wam objawy odstawienne i jakie mieliscie?? ........ wiec stad moje pytanie bo sadzilem ze jak odstawie to bedzie juz dobrze ale jakos nie jest;/

 

Od wziecia ostatniej czesci tabletki minelo prawie dziewiec miesiecy i nie ma dnia w ktorym nie przeklinal bym konowala ktory mi to swinstwo przypisal :twisted: Jakie objawy - wszystkie z mozliwych opisanych na http://www.benzo.org.uk/polman/ kiedy bedzie dobrze - jak/jezeli przetrwasz okres abstynencji a uklad nerwowy sie zregeneruje w/g opini fachowcow kazdy przechodzi to inaczej :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mi w szpitalu odstawili cloranxen po 9 latach brania i to niemalych dawek, teraz czuję się dobrze ale przez 3 tygodnie spałam po godziniena dobę i strasznie się trzęslam, ale wytrzymałam i jestem z siebie dumna. teraz nic nie biorę tylko fevarin i depakine na razie jest dobrze.

jednakrze lekarz mówili ,że ja mam szczęście bo są ludzie którzy strasznie się czują i nawet widziałam pana który cały czas płacze tak go wszystko boli po odstawieniu benzo jakby mu cialo od kości odchodziło.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawima sie jak odstawić bezpiecznie leki i czy kuracja 2-3 miesięczna jest wystarczająca przy lekkiej depresji i natręctwach myślowych?

 

Przeszłam na zioła i na razie biorę do tego 1 anafranil dziennie. Zielarz zalecił jednak żeby powoli odstawić leki ale nie wiem co byłoby lepsze.. kontynuować kuracje lekami czy zaufać ziółkom?

 

Chce normalnie bez ograniczeń żyć i czuję że nie jestem do końca sobą po anafranilu.

 

Proszę o opinie co sądzicie na temat leczenia ziołami, jak bezpiecznie odstawić leki żeby nie nabawić się skutków odstawiennych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mają racje, trzeba skonsultować się z lekarzem.

Ja brałam przez 3 miesiące velafax i przy 4 opakowaniu juz miałam odstawiać, więc też brałam dosyć krótko w porównaniu z innymi osobami. Odstawiałam lek stopniowo, tak jak kazała lekarka, 2 tygodnie po 1 tablece co drugi dzień, później co trzeci, co czwarty.....W końcu już w dni kiedy nie brałam tabletki czułam się dużo lepiej niż wtedy gdy ją wzięłam. Teraz jest juz prawie 3 miesiące od odstawiania i wszystko jest ok. Narazie nic nie wraca, czasem tylko jakieś małe duszności albo niepokój, ale to nic w porównaniu z tym co było.

Tak więc u mnie 4 miesięczna kuracja wystarczyła, ale na własną rękę nie odstawiaj tych leków, wybierz się do lekarza. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :) Ja też dowiedzałam się od swojej lekarki że odstawiać trzeba stopniowo, tyle że moja lekarka bardzo elastycznie podchodziła do dawki - bo miałam ja ustalać sama jeśli stwierdzę ze mam za mało i potrzebuje wiekszego kopa to miałam sobie o pół tabletki zwiększyc - wg indywidualnych odczuć. Tylko o odstawianiu jeszcze nie było mowy... ale zamiast całej tabletki od tygodnia biore tylko pół rano... i nie odczuwam skutków żadnych . Do tego piję mieszankę ziół którą dobrał mi zielarz - na nerwy oczywiście... Wizytę u psychiatry mam dopiero początkiem września więc troche jeszcze poczekam... dziękuję za wsparcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak. jak juz niektorzy wiedza mam nerwice lekowa i derealziacje. tak przynajmniej bylo ponad miesiac temu. dostalem lek cital i po nim wrocilem do dawnego 'ja' sprzed choroby. nie mam lekow a derealziacja to tylko 5% tego co bylo wtedy. psychicznie czuje sie mocniejszy, mam podejscie do nerwicy - nic mi nie grozi, jestem w stanie to przetrzymac, kiedys bedzie normalnie. jednym slowem czuje sile do walki i wszystkie te objawy jak narazie mi przeszly. staram robic sie to co sprawia mi przjemnosc i zyje normalnie. czuje ze nerwica nie jest juz moim wrogiem, podswiadomie wiem ze to tylko moja wyobraznia (to dzieki temu forum). I teraz pytanko - czy myslicie ze jak odstawie ten lek za jakis czas to nerwica moze wrocic i byc silniejsza? osobiscie uwazam ze jzu wygralem.

Pozwoliłam sobie zmienić temat na konkretniejszy.(dop.snaefridur)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wrócić ale nie musi.

Ja nie biorę leków już chyba rok (nie licząc propranololu, którym się ratuję przy atakach arytmii) i jakoś żyję. Ostatnio mam lekki nawrót ale w porównaniu z tym co działo się ze mną kiedyś jest to bułka z masłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wróciło i to z dużo większą siłą. Odstawiłam leki sama w lato i myślałam, że mogę przestawiać góry, a teraz nie mogę wyjść nawet z domu, bo tak się boję. Zaczęłam psychoterapię i wróciłam do leków, ale innych (nie pomagają mi na razie). Lekarze mi powiedzieli, że nie powinnam się bać brania leków i powinnam zażywać je regularnie i tak długo jak są mi potrzebne. Więc tak będę robić, bo nie mam wyjścia, w to lato znów chciałabym przestawiać góry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...skutecznie mam na mysli zeby po odsrtawieniu nie było skutków ubocznych jak u mnie ze orgaznizmowi brakuje tego leku i daje mi popalic w postac otumanienia,

.....biore spamilan lek zastepczy rexetinu, postanowiłam wreszcie go ostawic, moje zdrowie psychiczne na to pozwala i czuje sie b. dobrze....ale jest problem poniewaz fizycznie niedomagam...mam skutki w postacie odczównia braku leku przez orgazniz, objawia sie to jakim osłabieniem, otunanieniem, mam wrazenie zejakby od wewnatrz kopał mnie lekki prad, to pewnie komurkom neuronowym nie jest dostarczana odpowiednia dawka leku i szwankuja.

-------------------------

i w tym problem czuje sie naprawde fatalnie najlepiej sie połozyc w tym czasie i nic nie robic.....

moze ktos miał podobnie prosze o rade jak temu zapobiec...

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:28 am ]

kilka wyswietlen, ale nikt nic nie doradzi, ludzie jak to jest czy było u was

 

przeciez napewno ktos juz odstawiał leki,,,,nie zamierzacie chyba brac ich cała wiecznosc

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:29 am ]

kilka wyswietlen, ale nikt nic nie doradzi, ludzie jak to jest czy było u was

 

przeciez napewno ktos juz odstawiał leki,,,,nie zamierzacie chyba brac ich cała wiecznosc

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:30 am ]

kurde kilka wyswietlen ale nikt nic nie doradził

 

nikt nie zamierza czy nie jest w trakcie odstawienia leków....?????????

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:31 am ]

kurde kilka wyswietlen ale nikt nic nie doradził

 

nikt nie zamierza czy nie jest w trakcie odstawienia leków....?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci napisać jak to było u mnie, ale u prawie każdego są inne dziwaczne skutki odstawienne, ja byłam odrealniona, słyszałam bliskie dżwięki jakgdyby z daleka, też byłam zmęczona i taka jakgdyby mi ktoś czymś przywalił w głowę, nic wielkiego ci nie napiszę, trzeba to po prostu przetrwać a organizm odzwyczai się od leku i zacznie normalnie funkcjonować bez niego , zmniejszaj lek bardzo powoli co jakiś czas(co miesiąc np) pół tabletki mniej , skonsultuj się z lekarzem, on powinnien wiedzieć czy twoje objawy są typowe i czy miną, mi minęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za oddzew

 

napisz mi jeszcze ile czasu miałas objawy przytłumienia!!!!

kurde z tym nie mozna normalnie funkcjonowac, najlepiej sie połozyc i lezec otłumanienie, osłabienie, uderzenia goraca conajmniej jak bym miała menopauze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...skutecznie mam na mysli zeby po odsrtawieniu nie było skutków ubocznych jak u mnie ze orgaznizmowi brakuje tego leku i daje mi popalic w postac otumanienia,

.....biore spamilan lek zastepczy rexetinu, postanowiłam wreszcie go ostawic, moje zdrowie psychiczne na to pozwala i czuje sie b. dobrze....ale jest problem poniewaz fizycznie niedomagam...mam skutki w postacie odczównia braku leku przez orgazniz, objawia sie to jakim osłabieniem, otunanieniem, mam wrazenie zejakby od wewnatrz kopał mnie lekki prad, to pewnie komurkom neuronowym nie jest dostarczana odpowiednia dawka leku i szwankuja.

-------------------------

i w tym problem czuje sie naprawde fatalnie najlepiej sie połozyc w tym czasie i nic nie robic.....

moze ktos miał podobnie prosze o rade jak temu zapobiec...

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:53 pm ]

nikt nie odstawiał lekow psychotropowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie najgorsze były jakieś około 2 tygodnie, póżniej niby jeszcze mi się coś tam zdarzało ale już się dało funkcjonować, jestem ciekawa czy takie objawy jak ty masz są typowe dla twojego leku, sprawdzałaś na ulotce czy takie rzeczy się mogą zdarzyć? i powiedz jeszcze ile brałaś leku w mg i o ile zmniejszyłaś ten lek ,czy nie za dużo na raz odstawiłaś?,może masz po prostu też taki organizm że tak mocno reagujesz,a rozmawiałaś z lekarzem? wiesz ludzie często jak zaczynają brać nowy lek albo jakiś odstawiają idą po prostu na zwolnienie chorobowe bo nie dają rady funkcjonować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×