Skocz do zawartości
Nerwica.com

Sekret - Rhonda Byrne


Gość atb89

Rekomendowane odpowiedzi

Stworzyłem ten temat z myślą o osobach które powoli zaczynają tracić sens życia, pozytywne myślenie, lub poddają się swoim dołującym myślom. Wklejam link z filmem (długo szukałem wersji z napisami która jest o niebo lepsza od polskiego lektora) który ma na celu nauczenie was pozytywnego myślenia, nie poddawania się (NIGDY) oraz zawiera mnóstwo ciekawych informacji o prawie przyciągania (przyciągania wszystkiego czego pragniesz ;) ). Z góry przepraszam za jakość lecz główne przesłanie myślę że i bez jakości HD odczytacie.

 

http://spojrzenie.com.pl/filmy/motywacyjne/379-sekret-the-secret-pl-polskie-napisy-pelna-wersja

 

Pytania co do filmu zadajcie w temacie lub jeśli wam wygodniej to piszcie na GG: 10727086 :). Aha i jeszcze jedno, nie załamujcie sie że nie ogarniecie wszystkiego naraz. Ja musiałem oglądać ten półtora godzinny filmik około 6-7 razy żeby go zrozumieć ;). Zadajcie pytania, postaram się na nie odpowiedzieć najlepiej jak moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już temat o tym filmie/książce w tym dziale kilka stron wcześniej.

 

Na pewno siła pozytywnego myślenia+ placebo+ podświadomość to bardzo silne czynniki.

Ja nie czytałem książki, ale film.......tragedia... nie chcę nikogo urazić, ale zrobiony jak dla niedorozwiniętego widza, lepiej chyba oglądało mi się telezakupy Mango.

Gdyby wprost, ewentualnie jakoś naukowo wyjaśnili na czym polega ten fenomen, czyli zjawisko optymizmu, to wyszedłby pewnie świetny film.

Ale teksty typu: "Pomyśl o Ferrari, a za rok je będziesz miał, bo tak działa prawo przyciągania" :shock:

Choć na pewno warto obejrzeć, być może do jednych dociera do innych nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz film był zrobiony na takiej zasadzie żeby każdy mógł to zrozumieć, nawet jakiś niedorozwinięty nastolatek. Film jest zrobiony dobrze, praktycznie niczym nie różni się w zawartości informacji od książki. Przepraszam ale nie widziałem że wcześniej ktoś o tym pisał więc postanowiłem sam taki temat zrobić. Nie wkleiłem tego filmiku z myślą że kogoś może od razu z deprechy uleczyć albo innych gorszych chorób psychicznych. Po prostu miałem nadzieję że może się to w jakiś sposób przyczynić do zmienienia sposobu myślenia niektórych osób na tym forum. I nadal mam nadzieje że niektórzy nie oleją tego filmiku i wezmą sobie do serca te informacje.

 

btw. A czy można prościej komuś wytłumaczyć zjawisko przyciągania niż używając gadki "myśl o ferrari to za rok bedziesz nim jeździł"? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. A czy można prościej komuś wytłumaczyć zjawisko przyciągania niż używając gadki "myśl o ferrari to za rok bedziesz nim jeździł"?

Część ludzi obejrzy i będzie miała uraz do tego rodzaju motywatorów, a jest tam bardzo dużo dobrych pomysłów, ale przekazanych w debilny sposób.

Według mnie sto razy lepiej robi to Seligman w książce "Optymizmu można się nauczyć", którą polecam z całego serca każdemu, jestem w trakcie czytania, już 2 miesiące to robię ze względu na swój stan :P ale przynajmniej zaczynam rozumieć zależności i różnice w myśleniu poszczególnych ludzi.

Odnośnie Sekretu to pionierem w tego typu pozytywnej manipulacji był Napoleon Hill, też mam w kolejce dwie jego pozycje..gość, który osobiście znał m.in Ediosona, Forda czy Rockeffelera...czyli to nie takie odkrycie jak tam gadają na początku :P

Więc jeżeli piszesz, że książka podobna do filmu to zdecydowanie skłaniałbym się ku ambitniejszym pozycjom.

Ale oczywiście moja ocena jest jak najbardziej subiektywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Chyba się skuszę na podane przez Ciebie pozycje :). Szczerze mówiąc nie miałem o nich pojęcia. Myślałem że sekret jest jedyną rzeczą która pokazuje zasadę działania prawa przyciągania jak zostało to nazwane w tym filmie/książce. Jednak jeśli mówisz że są o niebo lepsze utwory od tego który ja wam zaproponowałem to odwiedzę bibliotekę w najbliższym czasie lub zakupie w internecie książkę Seligmana. Jak teraz tak na to patrze to przyznam Ci racje w tym że jest to ukazywane w głupi sposób... Sposób którym ja się przez parę lat kierowałem (co prawda kilkanaście razy faktycznie dostałem to czego chciałem, kierując się wskazówkami z filmu 8) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buler329, jeśli na kimś działa to bardzo, bardzo dobrze :!: gratuluję Ci samozaparcia i ulepszenia w życia. Ja dopiero zaczynam, powoli...

Film na pewno lepiej obejrzeć niż nie obejrzeć, ale warto wiedzieć, że jeśli nie przypadnie komuś do gustu to są alternatywy.

Szczerze polecam Ci Seligmana, choćby dla przyjemności przeczytać, bo wnioskuję, że optymistyczny styl wyjaśniania rzeczywistości masz już opanowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc bardziej pasuje mi realistyczny niż optymistyczny pogląd na świat. Lecz dobrze wnioskujesz, na wiele rzeczy spoglądam optymistycznie, uważam że ten świat jest zepsuty ale da się go naprawić.

 

Za Seligmana na pewno się zabiore jak tylko zaczną się ferie. Póki co mam trochę nauki i moja przyjaciółka potrzebuje pomocy więc narazie sobie daruje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym też pisze w tej książce, ba! zarzuca nawet innym psychoterapeutą, że świadomie "oszukują" pacjenta, aby tylko wydostali się z marazmu, czyli naginają ich rzeczywistość. Co może spowodować efekt jojo.

Sęk, w tym że po przeczytaniu poszczególnych rozdziałów jesteś świadomy tego kiedy odbierasz rzeczywistość pesymistycznie czyli destrukcyjnie, kiedy natomiast zbyt optymistycznie nierealistycznie. Pewnie już dawno bym przestał czytać, jakby mydlił mi oczy, ale facet naprawdę widać zna się na rzeczy.

 

PS. Ja uważam, że jest zepsuty, ale nie da się go naprawić, czyli ze mną gorzej hehe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ta ksiazke..mam ja u siebie na polce..znam ok 5osob, ktore ja przeczytaly..nie film bo film to polowa tego co tam jest..boje sie jej przeczytac..osoba, ktora mi ja uzyczyla zwrocila sie do mnie slowami"uwazaj o czym bedziesz myslec" czytajac ja..pozostale osoby takze zauwazyly zmiany w swoim zyciu..ta ksiazka jak i badania dowodza,ze wszystko siedzi w naszej psychice..i to my po czesci bo nie wierze,ze wszystko jest zalezne od nas..decydujemy o swoim losie..boje sie ja przeczytac tylko z jednego powodu..boje sie swoich zlych mysli i tego co zlego moze sie zdarzyc..i to tez moze sie nam przytrafic wg tej ksiazki..wydaje mi sie,ze nie jestem na nia jescze gotowa..boje sie swoich mysli i pragnien..ale tych zlych..nie tego dobrego bo mimo wszystko poczesci jestem optymistka..najbardziej realistka ale i pesymistka..boje sie pesymizmu, ktore moze wkroczyc w moje zycie...a ja tego nie chce..a wiekszosc z nas wie co oznacza slowo "nie"...nasza podswiadomosc odczytuje to inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam książkę, oglądałam film i szczerze mówiąc poza dobrze zrobionym marketingiem nie widzę w ,,Sekrecie'' niczego nadzwyczajnego. To prawda, że wszystko zależy od siły naszego umysłu i tego jak ją wykorzystamy. ,,Sekret'' trochę demonizuje czarne myśli, chwile zwątpienia, porażki i przestrzega przed ich unikaniem. Moim zdaniem może to być niebezpieczne. Nie ma takich ludzi, którzy zawsze, w każdej chwili swego życia są optymistami i patrzą w jasną stronę życia. Wydaje mi się, że w okresie największego sukcesu ,,Sekretu'' ludzie tak jakby na siłę próbowali usuwać negatywne myśli i zastępować je tymi pozytywnymi. Trochę na zasadzie, mam depresję ale zakładam na siebie uśmiech nr 5. Jak dla mnie trochę to zbyt mechaniczne. Uważam, że najpierw trzeba się zająć przyczyną tych negatywnych myśli a potem wdrażać idee ,,Sekretu''. Nie na odwrót. Ale to tylko moje zdanie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie trafiłaś z tym uśmiechem nr.5 Tak to wygląda u większości ludzi.Takie jest myślenie ludzi w Polsce,a może i gdzie indziej.Wygląda to tak.O przeczytałem dobrą książkę. Od dziś zmieniam myślenie.Chodzę i myślę -jestem bogaty,jestem szczęśliwy,jestem piękny itd. O sąsiad idzie,temu to się powodzi,sk-----syn bogacz.O Marysia,tej to w życiu nie wyszło,samo nieszczęście.O Alan Deląg przystojniak,żeby mu gębę wykręciło itd.itp.Ja zmieniam swoje myślenie,tylko żeby sąsiad nie zmienił.Najlepiej to wykupie wszystkie książki ,żeby tylko nie wpadła w jego łapy.Tak to wygląda.Stań przy lusterku i zobacz co ten człowiek w lustrze myśli.I najważniejsze JAKIE JEST JEGO PRZEKONANIE.myśleć możesz sobie wszystko,nie zaszkodzi ani nie pomoże.Jeden wpis wyżej.Boję się myśleć- mówisz.Boisz się bo strach jest w twoim przekonaniu.Ty nie będziesz o niczym innym myśleć bo to jest w twoim umyśle na pierwszym miejscu Bzdurne myślenie .ale to nie twoja wina tak cię nauczyli.Popatrz czy to mądre. Idziesz poboczem drogi i myślisz- muszę się bać,bo jak nie będę się bała to wyjdę na drogę i zabije mnie samochód. Mądre to? ale taka jest większość ludzi.Nie może być tak,że najnormalniej w świecie nie wyjdziesz na drogę,Czy do normalnego życia, normalnego myślenia potrzebny jest strach? I jeszcze jedno.Kiedyś mądry człowiek zauważył że.Jeżeli dwóch braci zgodnie prosić będzie,to wszystko otrzyma.Ty jesteś jeden brat,a drugi to jest ten o kim w tej chwili myślisz,jakie jest przekonanie twoje o nim. A nawet nie musisz myśleć o sobie,bo twoje zdanie o sobie jest złe.Wybierz sobie kogoś kto w twoich oczach jest najlepszy i o nim myśl. Nie ma znaczenia,przecież to ty myślisz to ty jesteś jednym z braci, to jest w twoim umyśle.Wtedy spójrz w lustro.Jak pozbyć się strachu napisałem w http://www.kizam.blog.pl

 

-- 19 sty 2012, 12:16 --

 

Mala uwaga bardzo ważna Co ten człowiek w lustrze myśli o TOBIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w okresie największego sukcesu ,,Sekretu'' ludzie tak jakby na siłę próbowali usuwać negatywne myśli i zastępować je tymi pozytywnymi. Trochę na zasadzie, mam depresję ale zakładam na siebie uśmiech nr 5. Jak dla mnie trochę to zbyt mechaniczne. Uważam, że najpierw trzeba się zająć przyczyną tych negatywnych myśli a potem wdrażać idee ,,Sekretu''. Nie na odwrót. Ale to tylko moje zdanie;)

Dokładnie też tak uważam, mydlenie oczu a później lipa...to tak jak z kurzajką trzeba wyrwać korzeń, bo powierzchowne usuwanie na dłuższą metę nic nie da i będzie się ona odradzać (miałem kiedyś to paskudztwo przerąbana sprawa :pirate: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokończę wczorajszą myśl.Ktoś kiedyś powiedział.Wiara i rozum muszą iść w parze,wtedy latasz jak orzeł z rozłożonymi skrzydłami.Jeżeli jedno skrzydło jest nie takie jak trzeba, wpadasz w korkociąg. Umysł to potężne narzędzie jakim jesteśmy obdarzeni,to taki nasz komputer.wybierasz sobie jakąś płytkę, wkładasz do komputera i zatwierdzasz.Enter.Bez tego wszystko jest na nic.Ten enter to twoja wiara.Do twojego komputera mogą wpadać różne płytki i różne wirusy, ale ty masz nad tym władzę nie musisz naciskać enter.Jeżeli nie jesteś zadowolony,a z życia, to znaczy że zatwierdzony został zły program Trzeba to zresetować.Piszę o tym na www.kizam.blog.pl Umysł bardzo szybko się resetuje i zostaje w komputerze oprogramowanie zgodne z prawdą.Błędem jest próba umieszczania w komputerze nowego programu i zatwierdzania go, bo skąd możesz wiedzieć że ten program jest dobry.Ktoś może nawciskać ci kitu o płaskiej ziemi,tak jak było kiedyś.Najlepiej to nie zatwierdzać żadnego programu.My mamy już odpowiedni program,on jest w nas,tylko trochę przywalony śmieciami.Trzeba tylko pozbyć się tych śmieci.Właściwie to one same znikną.Nie musisz robić nic,tylko żyć świadomie,zadbać tylko o Królestwo Niebieskie tak napisał obudzony poeta. I to tyle,to jest cała droga do dobrego życia.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kiedyś tę książkę u kogoś z rodziny i całą jej treść można by zmieścić na jednej stronie. To mix starożytnych nauk podanych w prostej formie z cytatami "ludzi sukcesu". Pełno tam półprawdy, ale można się zgodzić co do tego, że odczuwanie miłości i wdzięczności ma na nas pozytywny wpływ. Złym pomysłem jest stosowanie pozytywnego myślenia, autohipnozy i wizualizacji, jest to męczące dla układu nerwowego i prowadzi do blokad emocjonalnych. Świadomość powinna być skierowana tu i teraz, a co do "odnoszenia sukcesów" wystarczy mieć opracowany dobry plan i jak najczęściej odczuwać miłość i wdzięczność, co i tak wystarczająco dostroi nas do pozytywnych zdarzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam tę książkę nie tak dawno, bo bardzo dużo o niej czytałam. Nie wiem tak do końca czy mam jej wierzyć czy też nie.. Wiem, że siła naszego myślenia ma bardzo dużą moc i rzeczywiście może coś zmienić. Nie mogę jednak myśleć za dużo o samej książce i o wszystkim co w niej było, bo mam taką naturę, że bardzo dużo rzeczy biorę do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×