Skocz do zawartości
Nerwica.com

Deprim


KOREK

Rekomendowane odpowiedzi

mi pomaga ale czasem mam nawroty krótkotrwałe i znowu bule w okolicy karku i brak koncentracji :roll: Nie wiem czy to dobrze....

 

-- 20 lip 2011, 11:44 --

 

Kurde az zazdroszcze tym ktorym deprim pomaga , bralam deprim forte po 6 tabl dziennie i nic nie pomagalo wiec po 3 mcach sie poddalam w moim wypadku potrzebne byly mocniejsze leki

 

Wow, nie szkoda Ci było pieniędzy to wychodzi ~ 675 zł ( 3 miesiące) po cenie deprimu 25 zł. Chyba, że brałeś zwykły :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie to byla totalna strata pieniedzy!! ale ja wtedy patrzylam tylko na to by juz przeszlo wiec zadna cena nie byla przerazajaca teraz leki wychodza mi tez drogo ale chociaz depakina jest za darmo ja przynajmniej tak mam bo mi na recepcie pisze ze choroba przewlekla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. a ja mam do Was takie pytanie; brałem przez 10dni Deprim Forte (jeden listek), czuje się lepiej ale lekarz przepisał mi inne leki. Minęły dwa dni od kiedy nie biorę Deprimu - orientujecie się kiedy mogę napić się alokoholu? jak długo Deprim może utrzymywać się w organizmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziele dziurawca – Herba Hyperici (Johanniskraut) niegdyś popularne jako środek żółciopędny i przeciwbiegunkowy, przywracający równowagę w przewodzie pokarmowym. Obecnie zalecany również w fitoterapii chorób układu nerwowego. Wyciągi alkoholowe i ekstrakty suche z dziurawca zawierające hiperycynę, ksantony i floroglucyny działają przeciwdepresyjnie i uspokajająco. Poprawiają samopoczucie, wzmacniają, uodparniają na stres, działają adaptogennie. Uprawniają procesy uczenia się i zapamiętywania oraz odtwarzania informacji. Przywracają chęć do życia. Dodatkowo poprawiają trawienie i pobudzają przemianę materii. Działanie jest odczuwalne po dłuższym i regularnym zażywaniu preparatów dziurawca. Hiperycyna jest inhibitorem monoaminooksydazy (MAO). Dziurawiec działa przeciwdepresyjnie również poprzez hamowanie wchłaniania zwrotnego dopaminy, serotoniny, kwasu gamma-aminomasłowego GABA, glutaminianu i noradrenaliny. Niewątpliwie podnosząc stężenie tych mediatorów dziurawiec wyzwala zadowolenie, radość i euforię. -> http://rozanski.li/?p=1012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pegi, deprim to nie jest lek, bo niczego nie leczy. Depresje wynikają z zaburzeń biochemii mózgu, więc tutaj żaden dziurawiec Ci nie pomoże, a przynajmniej na dłuższą metę nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pegi, obawiam się, że Deprim nie będzie dużo skuteczniejszy od herbatki, skoro i jedno i drugie jest na bazie dziurawca. Ale leki na każdego działają inaczej... Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz...

 

nie pisz głupot bo tea z dziurawca nie ma własciwosci antydepresyjnych bo w wodzie nie powstaja zwiazki ktore maja działanie antydepresyjne a dziurawiec w tabletkach ma wyciag ktory zawiera to a najlepszym preparatem z dziurawca na depresje jest nalewka alkoholowa z dziurawca dostepna w kazdej aptece albo sklepie zielarskim lub mozna ja samemu zrobic. Najlepsza dlatego ze dziurawiec w alkoholu odaje najwiecej sub ktora dziala antydepresyjnie i czuc to a deprim przereklamowany i drogi wyciag w aptece kosztuje niecale 9zł za 100ml chodz starcza na gora tydzien ale warto jak sie małaaaa depresjee, a co do dziurawca ze nie jest lekiem też g.. prawda piszecie glupoty a wogle sie nie znacie jest to lek ziołowy stosowany od setek lat i dziala na depresje a depresja jest choroba i niedobor przekaznikow w mózgu czyli depresja to choroba jak ma sie bardzo małe objawy depresyjne dzurawiec brany systematycznie przez 1-2-3 miesiace napewno pomoze, nie znacie sie nie piszscie glupot bo tylko osoby dotkniete tym wprowadzacie w bład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deprim jest lekiem. Bez recepty, ale tak jak każdy lek podlega pod prawo farmaceutyczne. W przeciwieństwie do suplementów diety, które w świetle prawa są... żywnością.

Pochodzenie substancji czynnej nie ma znaczenia. Jest to słabe SSRI i tu nie ma dyskusji.

Morfina też jest naturalna (akurat ta produkowana na skalę przemysłową, jest sztucznie wytwarzana, ale substancja czynna ta sama).

Myślę, że jeśli ktoś nie ma doświadczenia z lekami i zastanawia się nad farmakoterapią, warto zacząć od tego.

 

 

I jeśli ktoś się zabiera za Deprim, to trzeba brać do 2 miesięcy, żeby ocenić czy są jakieś efekty. Odstawianie np. po 3 tygodniach to strata czasu i pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pegi, obawiam się, że Deprim nie będzie dużo skuteczniejszy od herbatki, skoro i jedno i drugie jest na bazie dziurawca. Ale leki na każdego działają inaczej... Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz...

chyba ty nie piszesz ze zrozumieniem ja czytam z zrozumieniem i kazdy wywnioskuje tutaj z tego co napisalas ze deprim nie bedzie duzo skuteczniejszy od herbatki wiec sie mylisz bo deprim bedzie o wiele skuteczniejszy i bedzie skuteczny a herbata wogle nie bedzie skuteczna w depresji bo niema takiego prawa i sie nie ślin :great:

 

-- 24 sty 2012, 13:15 --

 

Spooky masz racje deprim jest lekiem bo zawiera subs ktore podnoszą neuroprzekazniki tak samo zadziała nalewka ale herbata nie bedzie działac wogle, co do okresu tez tak mysle ze do miesiaca to naprawde niema co liczyc na duze wyniki po dlugim czasie pojawia sie poprawa pani Kiya jestem dyslektykiem i nie ladnie sie smiać z tego po drugie jakos idzie zrozumiec co pisze bład ort nie zamazuje sensu tego co pisze i jedynie to co napisalas swiadczy o tobie pozdrawiam :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deprim jest lekiem. Bez recepty, ale tak jak każdy lek podlega pod prawo farmaceutyczne. W przeciwieństwie do suplementów diety, które w świetle prawa są... żywnością.

Pochodzenie substancji czynnej nie ma znaczenia. Jest to słabe SSRI i tu nie ma dyskusji.

Morfina też jest naturalna (akurat ta produkowana na skalę przemysłową, jest sztucznie wytwarzana, ale substancja czynna ta sama).

Myślę, że jeśli ktoś nie ma doświadczenia z lekami i zastanawia się nad farmakoterapią, warto zacząć od tego.

 

 

I jeśli ktoś się zabiera za Deprim, to trzeba brać do 2 miesięcy, żeby ocenić czy są jakieś efekty. Odstawianie np. po 3 tygodniach to strata czasu i pieniędzy.

no można dorzucić dnri selektywne/mniej selektywne NRI z psychotropów i jeszcze mianserynę/mirtazapinę

to ciekawe hipercyna to I MAO i SSRI w jednym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×