Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym, że często dopada mnie takie coś, że mam bardzo silne nudności, a nawet wymioty, dopada mnie to najczęściej jak nic nie robie i sobie rozmyslam o różnych rzeczach, lub gdy po prostu myslę sobie o tych nudnościach lub o czymś, co jest dla mnie stresujące, szczególnie jak myslę o rzeczach stresujących dla mnie, ale podczas samej sytuacji stresujących czasem zapominam o wszystkim, takżę nie mysle o tej sytuacji w której sie obecnie znajduje, tylko po prostu serce mi mocno bije, robi mi sie zimno, ale nudności przechodzą.

 

Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi hydroxyzinum, pomaga mi się uspokoić, zwolnić trochę tempo codziennego dnia. Czasem łykam 2 tabletki 10mg na dobę, czasem jedną, a nieraz wcale, żależy, gdy czuję że będe sie stresowal, to wtedy łykam to i trwa to już jakieś dobre dwa miesiące, przed jakąś niekorzystną sytuacją, kiedy wiem ze nudnosci wystapia, to sobie to łykam, lekarz wypisal mi kolejne opakowanie tego, z tym ze, lekarz to wypisuje na moja prosbe, ale do lekarza najczęściej po recepte idzie ktoryś z rodziców, gdyż ja często wyjeżdźam i nie mam mozliwosci w tygodniu pójścia tylko po to, aby lekarz mi to wypisal.

 

Czy w takich dawkach jak ja to biore, przez ile czasu moge to brać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po ty, leku spie jak zabita to napewno. I wlasnie z tego powodu nie powinnam jej brac :/ generalnie usypiajac mnie jednoczesnie uspokaja . Tylko jak sie ma 3 miesieczne dziecko to nie powinno sie spac tak twardo dlatego po jednymw ydarzeniu przestalam ja zazywac. Maly spal i zaczol sie dusic ja nic nie slyszlam gdyby nie maz wole nie myslec co by sie stalo... Generalnie polecam ja ludziom z problemami ze snem i nie majacym nikogo pod opieka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore ją sporadycznie, np 25 mg co 3-4 dni, jak jej nie biore to łykam zomiren 0,5 mg albo 1 jak jest naprawde źle bądź lexotan 4,5 mg. Mam te leki i nieraz stosuje je naprzemiennie, Czy to ma sens i czy tak można?? aha hydro biore od nieadawna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja jestem jakiś inny albo mi się nie da pomóc już :|

dostałem ją jako doraźnie przy stanach lękowych itp

Miałem brać 1 tabletkę. NIc nie pomagały.

Brałem po 4-6 naraz to wtedy cos niecoś działało ale i tak niedokońca :|

Dziwne to.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem biore hydroxyzyne na sen, albo po to by uspokoic mysli.

wczoraj 3 tabletki, koniec koncow dzis caly dzien przespalam, glownie na stojaco ;)

nie wiem od czego zalezy to jak ona dziala. nieraz nawet po niej nie moge usnac. a czasem scina mnie od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na mnie 50 mg doraźnie działa ledwo, ledwo... (Oczywiście podczas sytuacji stresowej - parę razy ją wziąłem - bo potem, gdy już jest po, to czuję się troszkę senny i nieco nadmiernie "wyciszony", tak to można określić... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę hydroxyzynę doraźnie, zawsze mi pomaga.Jak tylko czuję , ze to nadchodzi biorę jedną tabletkę 10 mg i to wystarczy zeby przeszło.Mogę spać spokojnie choc potem strasznie muli cały dzień.Teraz wlasnie sobie wzielam jedną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydroksyzyne mam w domu-25mg też czesto biore jak czuje walenie serca albo dusznosci, naamah85 mamy takie same objawy i tak samo ladowalam na pogotowiu i to samo dostawalam, pewnie dostalas jeszcze propranolol? mi lekarz wkoncu wypisal te obydwa leki bo bylam tak czesto na pogotowiu ze wkoncu mieli dosc i dostalam recepte.

Jesli chcesz to pisz na moj GG, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę hydroksyzynę w atakach histerii 10 mg, bądź kiedy czuję, iż taki nadchodzi, 5mg. Pomaga. Problemy z zaśnięciem też oczywiście mi dokuczają. Ale atarax tu niezbyt dużo działa.

W tygodniu idę do pychiatry po coś co mam nadzieję wyleczy mnie z nerwicy.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest trzecia noc, w czasie której biorę 25mg hydroksyzyny.

Podobno jest to bezpieczniejszy lek nasenny od innych i podobno nie można się od niego uzależnić.

Czy można zwiększyć dawkę do 50mg czy jest to niebezpieczne?

W ulotce są podane nawet większe dawki, ale lekarz mówił o jednej tabletce na godzinę przed snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie! biorę od kilku miesięcy Velafax a wcześniej luxeta i rexetin. i tak już półtora roku. trochę mnie to wkurza już, bo nie czuję się i tak dobrze. poprosiłam p. psychiatrę o zmniejszenie dawki 75mg? Velafaxu do 50. Mam jeszcze hydroxizinum, ale to tak doraźnie jak będa problemy z zaśnięciem. i biorę czasami. Przepisała mi psychiatra 1 tab.25mg, ale za brdzo nic nie odczuwłam, więc na własną rękę zwiększyłam sobie do 75mg. i tej nocy trochę się wyspałam jednak jestem trochę zmulona, bez emocji. Nie wiem czy to rozsądne tak sobie zwiększac, znaczy się wiem-nierozsądne... zobaczę co będzie dalej. jedyne czego chcę to trochę spokoju. Rozumiecie??? łapy mi się pocą... dobra mykam stąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jako lek nasenny to za dobre nie jest. Przy bezsenności zasnąć nie pomoże raczej, a jak już to na pewno się na tym całej nocy nie prześpi. Druga sprawa, to nie jest toksyczne [chyba, że za dużo się zeżre :roll: ] Po pierwsze oryginalnie to był lek antyhistaminowy później go jako uspokajający zaczęli stosować. Nom ale może powodować dziwne skutki uboczne czasami :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×