Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Rzeszów]


zina

Rekomendowane odpowiedzi

Super. Bardzo Ci dziękuję. Mam nadzieje, że wreszcie ktoś mi pomoże i na nowo zacznę się cieszyć życiem, dzieckiem i mężem.

 

Bardzo się cieszę że trafiłam na to forum.

 

-- 29 kwi 2011, 09:24 --

 

Hej. Mógłby mi ktoś podać na miary do dr Kucharskiego ale prywatnie. Tzn nr tel i w jakie dni przyjmuje? Bo na NFZ mam wizyte dopiero w lipcu :(

 

daj proszę znać, czy byłaś u doktora, ile faktycznie kosztowała wizyta no i przede wszystkim czy cos ci pomogła!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej potrzebuję namiarów na psychologa NFZ Pana dr Jacek Pasternak. Jak dzwoniłam do przychodzi Homo - Homini to mi Pani nie podała do niego br tel a bardzo mi zależy na wizycie u niego. jak ktoś może mi pomóc to bardzo proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem z Rzeszowa, a dokładniej z okolic Rzeszowa. Nie byłam jeszcze u lekarza, waham się z tym, bo nie wiem czy to nerwica, a nie mam osoby, której mogłabym to bez kompleksów powiedzieć, zapytać... Jeśi jest ktoś chętny piszcie do mnie na priv, chciałabym prowadzić z kimś korespondencje choćby na gg lub mailowo, wymienić się doświadczeniami każdego dnia, wspierać się nawzajem i ganić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu zażywa Anafranil? Czy użyczyłbyś/użyczyłabyś mi 6 tabletek 75mg SR za jakąś rozsądną cenę? Jestem na wakacjach u chłopaka i właśnie skończyły mi się leki, a do domu wracam w poniedziałek. Byłam dzisiaj u jakiegoś lekarza rodzinnego w Bud-Medzie obok Graffiki, ale domagał się zaświadczenia, że przyjmuję ten lek długotrwale i nic mi nie wypisał. Krótko mówiąc jestem w czarnej d***. :? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziak z tego co wiem lekarz rodzinny nie może przepisać leku od psychiatry czy innego lekarza specjalisty na tzw. ''P'', jeśli nie ma od niego zaświadczenia. Wydanie zwykłej recepty nie stanowi raczej problemu, przynajmniej ja u mojego rodzinnego w przychodni wojskowej na Langiewicza nigdy nie miałam takich problemów, więc trochę mnie dziwi, że NIC Ci nie przepisał.

Co do konkretów nie brałam nigdy anafranilu, więc niestety nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu zażywa Anafranil? Czy użyczyłbyś/użyczyłabyś mi 6 tabletek 75mg SR za jakąś rozsądną cenę? Jestem na wakacjach u chłopaka i właśnie skończyły mi się leki, a do domu wracam w poniedziałek. Byłam dzisiaj u jakiegoś lekarza rodzinnego w Bud-Medzie obok Graffiki, ale domagał się zaświadczenia, że przyjmuję ten lek długotrwale i nic mi nie wypisał. Krótko mówiąc jestem w czarnej d***. :? Proszę o pomoc.

 

Moze spróbuj na pogotowiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogotowie? A czy to nie jest zbyt błaha sprawa? Byłeś kiedyś na pogotowiu po receptę?

 

celineczka3, babka spytała czy mam zaświadczenie o przyjmowaniu tego leku długotrwale, bo przecież nie bierzę się ich doraźnie, ja na to, że nie mam, bo jestem w Rzeszowie na wakacjach i nie wiedziałam, że będzie potrzebne, a ona "W takim razie nie mamy o czym rozmawiać. Jak się jedzie na wakacje to trzeba wykupić zapas leku. Proszę poprosić następnego pacjenta".

Wygląda na to, że wrócę do domu szybciej niż planowałam. Nie sądziłam, że będą z tym takie problemy. :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w takim razie pomysł z pogotowiem nie jest taki zły...tylko proponuję wybrać się do ambulatorium na Poniatowskiego. Może tam lekarz dyżurny będzie bardziej ugodowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem tu nowa, ale wszystko nadrobiłam czytając wasze posty :)

Od kilku lat mam ze sobą problemy, ale nie chce dopuścić do swojej świadomości że powinnam udać się do psychiatry. Pewnie jak każdy tutaj mam za sobą dni tragiczne i te "normalne", nie pamiętam już zupełnie tych lepszych.

Od kilku lat żyje odseparowana od ludzi, wprawdzie normalnie studiuje w trybie dziennym, spotykam się z ludźmi, ale ograniczam to do minimum. Kontakty ze znajomymi z wcześniejszych szkół urwałam.

Mam już tego dość, ale nie mam odwagi iść do specjalisty, po części pewnie ze wstydu, a po części wmawiam sobie że jestem przecież normalna, ale w głębi duszy wiem, że tak nie jest, chce zrobić ze sobą porządek. Na co dzień nie mam odwagi ale przychodzą takie momenty kiedy jestem pełna zapału i nie czuje skrępowania prosić o pomoc specjalisty, dlatego tu jestem i chciała bym się przygotować na nadejście takiego właśnie czasu, więc pisze do Was :)

Czytając posty widziałam że chwalicie dr. Kucharskiego, w której dokładnie przychodni on przyjmuje, bo na ul. Hetmańskiej jest ich chyba trochę... jak wyglądała wasza pierwsza wizyta u niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wizyta nic szczególnego :)

Każe ci opisać objawy, co Ci dokucza, przeszkadza, z czym masz trudność, itp.

Będzie uważnie słuchał i ew. dopytywał się po czym jak skończysz dyskusje to coś Ci doradzi - leki bądź terapie :)

A przyjmuje on hmm nie wiem jaka to ulica(jakbym sobie przypomniała nazwe ulicy to dam znać) ale koło takiego kościoła, stara przychodnia jakaś - tam różni lekarze są - on tam prywatnie przyjmuje na pewno - na NFZ pewnie też :)

Jak coś mogę dać na priv nr tel.

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym się zapisać do psychiatry na NFZ, ale nie mam pojęcia gdzie szukać/zapisać się. Dużo osób z tego co widzę poleca dr Kucharskiego, jednak domyślam się, że jego popularność przekłada się na kolejki, pewnie nawet kilkumiesięczne...

Może ktoś doradzić jakiegoś lekarza/poradnię gdzie nie trzeba aż tak długo czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seies, polecam dr Boratyna. Przyjmuje w przychodni wojskowej na Langiewicza. A jeżeli Twoim problemom towarzyszy również syndrom DDA lub jakichś uzależnień to możesz od razu zgłosić się do Wojewódzkiego Ośrodka terapii Uzależnień na ul. Siemieńskiego, gdzie przyjmuje on w tym samym dniu w którym się zgłosisz, bez zapisywania się na terminy. Moim zdaniem wcale nie jest gorszy od dr Kucharskiego i naprawdę potrafi szybko i konkretnie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seies, polecam dr Boratyna. Przyjmuje w przychodni wojskowej na Langiewicza. A jeżeli Twoim problemom towarzyszy również syndrom DDA lub jakichś uzależnień to możesz od razu zgłosić się do Wojewódzkiego Ośrodka terapii Uzależnień na ul. Siemieńskiego, gdzie przyjmuje on w tym samym dniu w którym się zgłosisz, bez zapisywania się na terminy. Moim zdaniem wcale nie jest gorszy od dr Kucharskiego i naprawdę potrafi szybko i konkretnie pomóc.

 

Dziękuję za odpowiedź ;)

Czy wystarczy, ze wezmę ze sobą zwykłą książeczkę zdrowia jako dowód ubezpieczenia? I jeżeli orientujesz się jakoś bardziej mogłabyś napisać mniej więcej jak wygląda taka wizyta u psychiatry w Ośrodku Terapii Uzależnień?

Spróbuję się zebrać jakoś i wybrać wreszcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście-wystarczy książeczka zdrowia. Byleby była podbita. A jeśli chodzi o to jak wygląda wizyta>>>na początku pada pytanie lekarza: w czym mogę pomóc? I tutaj musisz dokładnie opowiedzieć dlaczego zdecydowałaś się do niego przyjść, jakie objawy Ci najbardziej dokuczają itd. W trakcie Twojej wypowiedzi lekarz może Ci zadawać jakieś pytania dodatkowe, żeby lepiej zorientować się w sytuacji. Jeżeli problem np. dotyczy DDA musisz się przygotować na pytania dotyczące tego kto w Twojej rodzinie pił, czy się kiedykolwiek leczył itd. Po takim wywiadzie lekarz wstępnie określa jaka forma leczenia jest dla Ciebie odpowiednia tj. czy psychoterapia, czy leki, czy jedno i drugie. Na koniec mówi kiedy masz zgłosić się następny raz na wizytę i koniec. Pierwsza wizyta może trwać długo-nawet godzinę. I to tyle co mi przychodzi do głowy. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×