Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich biorących Seroxat. Ja juz walczę z nerwicą od ponad 1,5 roku. Żadne leki nie pomogły.... Teraz jade na Seroxacie i to na dawce 40mg na dobę. Czy ktoś z was miał tak dużą dawkę i czy były po niej pozytywne efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja bylam najwyzej na 30mg przez pol roku a potem stopniowo po 10 mialam zmniejszana. Leczylam sie rok w tym kilka miesiecy psychoterapii. Wg lekarki i terapeutki to moja duza sila walki pozwolila mi , aby wyjsc z tego. :mrgreen: Teraz juz jestem wolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez Biore Xetanor .Za pierwszym razem, gdy lekarz zapisal mi Seroxat, pani farmaceutka zasugerowala mi, bym wykupila Xetanor ze wzgledu na nizsza cene, po czym sama zadzwonila do mojego lekarza i on nie mial zadnych przeciwskazan. Od konca stycznia biore juz ten lek i nastapila duza poprawa.Polecam ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra równiez przepisał mi ten lek, powiedział że będę się po nim lepiej czuła, ale nie biorę go. Boję się a poza tym jak przeczytałam, że drastyczne odstawienie leku powoduje zwiększenie a nawet próby samobójcze drganie twarzy to sie wystraszyłam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak raz wzięłam serotax to mnie nieźle poprzekręcało!Było to 20mg.Odrazu po zażyciu nic takiego specjalnego się nie działo-dopiero po jakiś 5h ogarnął mnie lęk i dziwne poczucie,że zaraz stanie się cos strasznego-ogólny niepokój i wewnętrzne napięcie.Doszło do tego bark apetytu(przy jedzeniu miałam nudności)ból w okolicach szyji i napięcię mięśniowe-tak było w początkowej fazie.Później nastąpiła niespotykana euforia i dosyć dobre samopoczucie...na krótko niestety.W nocy bezsenność,dziwne rozgrzanie ciała i cały czas chciało mi się pic,w głowie cholerny ścisk jakby ci w środku rósł balon a mięśnie mimowolnie się napinały-takie"strzyki-tiki".

Na drugi dzień wcale nie było lepiej-lęki na przemian z napadami senności i chodziłam cała sztywna jak robot a drgawki mięśniowe minęły dopiero po upływie trzech dni...jedna tabletka i może tyle zdziałać!

 

Jeśli ktoś ma nerwice-tak jak ja to NIE POLECAM SEROTAXU-bo was zniszczy.Są naprawde inne,lżejsze leki,które nie uzależniają i nie powodują takich rewolucji.Poza tym nerwica nie potrzebuje tak mocnych prochów-to nie ma sensu...wystarczy jednie coś przeciwlękowego:)

 

Pozdrawiam! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vallkinger!

 

Po pierwsze to nie ja przepisałam sobie ten lek i taką dawkę tylko psychiatra

Po drugie-skąd miałam wiedzieć,że tak zadziała na mnie?

Po trzecie-nie skapnąłeś się,że odmieniam czasownik w formie żeniskiej?-tzn.nie pisz do mnie jak do faceta...to tyle co chciałam powiedzieć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za psychiatra mogl przepisac od razu taka dawke.Radze zmienic bo cos tu jest nie tak. Seroxat zaczyna sie od 10 mg i w zaleznosci od tego kiedy zaczna przechodzic objawy uboczne jest dokladana nastepna 10. Ja 20mg zaczelam brac po8 dniach. To bylo przy koncu lutego ubieglego roku. W czerwcu dolozono mi na 30 mg. Tak bralam do listopada . Seroxat bardzo mi pomogl . Choc poczatek byl bardzo ciezki .Jednak przetrwalam .Nawet nie bralam hydroxyzyny na zlagodzenie objawow . Nie dziala on szybko ale razem z terapia i wlasnym wysilkiem wyszlam z tego.Uwazam ze lek jest super. Dostalam nowe zycie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma nerwice

jeśli ktos ma tylko nerwicę. :)

mnie tez przepisali od razu 20mg i gdybym na własną ręke (tzn. stąd) sie nie dowiedziała że niedobrze jest zaczynac od takiej dawki to bym nie wiedziała, bo psychiatra mnie nie poinformował. Dopiero na następnej wizycie jak powiedziałam co i jak to wyszło że bardzo dobrze zrobiłam że zaczęłam od mniejszej dawki. Fajnie! Ide do lekarza a potem musze się z neta dowiadywać co i jak.

A ja odstawiam - i muszę odstawić szybko (z pewnych powodów) i ...miło nie jest ale myślę ze dam rade.

 

Seroxat bardzo mi pomogl

Mnie też! :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc maiew, no nareszcie znalazlam kogos komu pomogl seroxat, bo wszyscy byli zawsze przeciwko.U mnie koniec brania, kwestia kilku dni .Czuje sie super i naprawde polecam choc poczatek jest ciezki, ale potem ... jest nowe zycie. Pozdrawiam serdecznie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie koniec brania, kwestia kilku dni

:shock: poważnie?? Tak od razu zero tabletek i ok? No ja zazdroszczę. ja zmniejszam dawkę - ale bardzo szybko i jest nieciekawie. ogólnie to krótko brałam, Już się zaczynam zastanawiać czy może nie odstawiać? :? bo wszystko wraca. Ale...niee. Muszę dać radę. Co miały zdziałać proszki już zdziałały.

choc poczatek jest ciezki

no właśnie - a u mnie początek nie był cięzki. było tak umiarkowanie, całkiem znośnie w stosunku do tego na co byłam przygotowana. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, to nie tak od razu zero tabletek.Bralam 10mg, potem 20 mg , nastepnie 30 . Odstawianie tez z30 na 20mg.Potem na 10 mg.Zostalo mi juz mi kilka tabletek w opakowaniu.Tak ze u mnie definitwnie koniec z seroxatem.Nie bralam innych tabletek.Nie mam objawow ubocznych.Wszystko jest oki. Czuje sie dobrze .Terapeutka tez juz od dawna mnie nie chce bo radze sobie doskonale. Jak pisalam dostalam nowe zycie.Pozdrawiam serdecznie :twisted: Acha ja zmniejszam dawke powoli i moze lepiej reaguje na odstawianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antydepresant trzeba brac ok. 2 miesiace i potem mozna sie zastanowic czy pomaga czy nie.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:18 pm ]

Biorę seroxat już jakiś czas i powiem wam, że jest coraz lepiej, ten lek działa, czuję się ok, polecam wszystkim.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:24 pm ]

Biorę seroxat już jakiś czas i powiem wam, że jest coraz lepiej, ten lek działa, czuję się ok, polecam wszystkim.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:27 pm ]

Biorę seroxat już jakiś czas i powiem wam, że jest coraz lepiej, ten lek działa, czuję się ok, polecam wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie! od kilku dni biore ten lek, oczywiscie tak jak kazdy pytam kochani o wasze przezycia i opinie.... ja biore go jako zamiennik seroxatu, nie odczuwam roznicy, ale jestem bardzo rozdrazniona lecz nie wiem czy to od tabletek. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE DAŁEM RADY-PRZECIEZ TEN LEK JEST TAK JAK EXTASY MA IDENTYCZNE DZIAŁANIE PRZYNAJMNIEJ NA POCZATKU!POWOLNA SMIESZNA MOWA POTEZNE CISNIENIE WIELKIE OCZY CIEZKO Z RÓWNOWAGĄ!KURWA JAKBY MNIE TAK POLICJA ZŁAPAŁA TO BY MI CHATKE PRZESZUKIWALI BO BY NIE UWIERZYLI ZE TO PO LEKACH:)SPRÓBUJE JESZCZE RAZ ALE AFOBAM XANAX LEPSZY:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie lekarz przepisal 20mg po pierwszej probie samobojczej, teraz nadal biore 20mg i zaczynam czuc sie lepiej, chociaz leki, jesli powracaja to z ogromna sila. dzisiaj dostalam jakies wezwanie do urzedu skarbowego, nie zdazylam nawet dokladnie przeczytac, o co chodzi i juz sie bardzo zdenerwowalam, ze bede musiala tam isc osobiscie. okazalo sie, ze nic powaznego, musze zaktualizowac dane do rozliczenia, ale i tak trzesa mi sie teraz rece. wszelkie formalne sprawy mnie przerazaja..od 2 dni znow boje sie troche wyjsc z domu. Biore od 12 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE DAŁEM RADY-PRZECIEZ TEN LEK JEST TAK JAK EXTASY MA IDENTYCZNE DZIAŁANIE PRZYNAJMNIEJ NA POCZATKU!POWOLNA SMIESZNA MOWA POTEZNE CISNIENIE WIELKIE OCZY CIEZKO Z RÓWNOWAGĄ!KURWA JAKBY MNIE TAK POLICJA ZŁAPAŁA TO BY MI CHATKE PRZESZUKIWALI BO BY NIE UWIERZYLI ZE TO PO LEKACH:)SPRÓBUJE JESZCZE RAZ ALE AFOBAM XANAX LEPSZY:)TO JEST LEK DLA LUDZI NIE ROBIACYCH NIC MAJACYCH CZAS NA EFEKTY!JAK KTOS PRACUJE CODZIENNIE TO TE EFKETY UBOCZNE UTRUDNIAJA MU CAŁE ŻYCIE!JESLI CHODZI O NARKUSÓW TO POLECAM ZA TE CENE A EFEKT JAK PO EXTASCE I TO TAKIEJ POWER!W PRACY PYTALI MI SIE CZY BRAŁEM EXTASY?HEHE!MAM DOSC!ZACNE ZNOWU ALE TYM RAZEM BIORE WOLNE DWA TYGASY OBY TO ZADZIAŁAŁO:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×