Skocz do zawartości
Nerwica.com

jaki lek ..


Gość Julia - gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Czytam sobie forum bo mam problem z nerwica (konkretnie chodzi o fobie spoleczna czyli czasami zdarzy mi sie w kosciele lub duzym sklepie miec zawroty glowy, nogi z gumy itp)

Za kilkanascie dni bede mial obrone pracy dyplomowej - takze stres bedzie duzy a dodac do tego moja fobie to nie chcialbym zemdlec przed komisja lub zapomniec o czym prace pisalem ;)

Dlatego jaki lek na uspokojenie polecilibyscie w moim przypadku ?

Oczywiscie bez recepty ...

nigdy nie stosowalem zadnych lekow - nie chcialbym mocnych srodkow ktore mialyby jakies skutki uboczne ...

najlepiej jakies tabletki uspokajajace ktore wzialbym rano i ktore zaczelyby dzialac po kilkanastu minutach od zażycia i efekt rozluznienia i spokoju trwalby przez kilka godzin najlepiej od 2 do 4h :)

oczywiscie moglbym sobie wypic 2 piwka przed wejsciem lub setke vodki no ale ktos wyczuje i dyplom do kosza ...

mam nadzieje ze poradzicie mi jak przezyc ten jeden z wazniejszych dni w zyciu :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak czytalem ten temat ale tamte leki to sa chyba na recepte ?

 

a ja chcialbym cos uspokajajacego i niezbyt mocnego - nie wiem moze jakies tabletki - wlasnie zobaczylem reklame Valerin <- jest to cos warte ?

 

albo moze Persen forte bylby dobry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Kalms to podobno najlepszy lek uspokajający bez recepty. Ale jeśli chcesz go wziąć w tak ważnym dla Ciebie dniu to MUSISZ wypróbować go wcześniej np. jak idziesz do kościoła czy sklepu (jest taka możliwość, że cię uśpi, albo wywoła jakiś inny niepożądany efekt, więc powinieneś być ostrożny szczególnie, że wcześniej nic nie brałeś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pramolan mnie usypiał,nie byłam w stanie normalnie funkcjonować.O Citalatrio-nie słyszałam.A Valerin czy Persen działają chyba tylko przy słabym natężeniu lęków.Zresztą każdy odczuwa to inaczej.Na mnie działa np.melisa w tabletkach.Kiedyś trzęsło mnie nieźle i połknęłam dwie-parę minut i wszystko wróciło do normy.Trzeba po prostu trafić na swoje ziółka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moj pierwszy post, zarejestrowalem sie bo mam kilka pytan.

 

Najwasniejsze: Czy sa skuteczne i szybko dzialajace leki, ktore moga mnie uspokoic w sytuacjach stresowych ??

Konkretnie, mam wystapic przed grupa, wyglosic maly referat ale tak mnie to blokuje, ze nie jestem w stanie wydusic slowa, rece sie trzesa, dech zapiera...

Czy sa jakies silne leki, ktore zaczna dzialac i uspokoja mnie w jakis sposob ?

Wybieram sie z tym do lekarza, ale chcialbym spytac czy wogole jest sens??

Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Napewno jakieś leki są. Ale jak nigdy nic nie brałeś i aktualnie nic na uspokojenie nie bierzesz to takie jednorazowe zaaplikowanie może dać odwrotne skutki, bo przecież nie wiadomo jak Twój organizm zareaguje. Samemu nie radze nic sobie aplikować -tylko w porozumieniu z lekarzem. A najlepiej postawić przed sobą szklankę z wodą i popijać. To ochłodzi emocje, Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie, mam wystapic przed grupa, wyglosic maly referat

Stara sztuczka belfra: napisz wystapienie na kartce, stań przed lustrem i zaśpiewaj. Tańczyć też możesz. ;)

 

Jak sie dobrze przyjrzysz TVN24, to zobaczysz w przerywnikach jak Pochanke sobie podśpiewuje wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Np melisa. Jak spytasz w aptece pani mgr to ona ci doradzi coś łagdnego. Powiedz jej tylko o co chodzi. Myśl pozytywnie o tym wydarzeniu - to też pomaga. Faktycznie przygotowanie tego wydarzenia wcześniej może dać dobre rezultaty- nabierzesz pewności siebie. A w sumie to o coi chodzi? Strach, obawa ale dlaczego? Przeciez w szkole odpowiadałeś przed całą klasą i nic sie nie stało. To tez było

wystąpienie publiczne. Przypomnij sobie jak to było. Powodzenia. Uda się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem, ze nie ma sie czego bac itp, tylko wszystko idzie w dal kiedy uslysze moje nazwisko...

 

Bylem u lekarza dala mi Valerin i skierowanie do neurologa.

Referat juz w poniedzialek - wezme 3 valeriny i zobaczymy co z tego bedzie... Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fevarin mnie rozpędzał jak odrzutowca, ale w środku została jakas mała zgryzota, która mi nie pasowała.ale-ale-nie najgorszy ten fevarin :)

 

potem neurolpetyki brałam, a z neuroleptykami antydepresany inaczej/ gorze? pracują, bo wróciłam do fevarinu i pogorszył, Cital, Prozac, Effectin.. ten sam los.

nie pomogę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... cięzko powiedziec bo na kazdego działa inaczej - mi pomógł Aurex 20 8) ,ogolnie czuje sie po nim fantastycznie, natomiast na fobie społeczna i takei dolegliwosci jak u Ciebie generalnie jednym ze skuteczniejszych leków jest Seroxat, ktory jednak u mnie spowodował zespol serotoninowy i ledwo po nim nie pozegnalam sie ze swiatem.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :)

znam Twój ból, bo mam dokładnie takie same objawy gdy mam przeczytać referat czy wogóle cokolwiek na zajęciach.

Mi pomógł Afobam- 0,5 mg, naprawde rewelacja!!1 tabletka 15-20 minut przed zajęciami i efekt gwarantowany .

Zależy jak silne masz te objawy,bo ja np mam b.silne i takie ziołowe uspokajacze nic nie dają,waleriana,melisa,persen- niestety to nie dla mnie , tym bardziej tłumaczenie sobie ze nie ma sie czego bać ,przecież to TYLKO wystąpienie publiczne jakich miliard w życiu :( Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie likwiduje stres czy zmniejsza go znacznie ?

hmmm... może nie powinnam zadawać tego pytania, ale raz kozie śmierć. Jak Ty to sobie właściwie wyobrażasz? Łykniesz lek i stres znika pomimo, ze nie zniknął powód leku?

 

Może zakombinuję sobie i łyknę przed biopsją (czy tam punkcją)? I caly zabieg będzie dla mnie obojętny, zupełnie jakbym siedziała przed modą na sukces i czytała gazetę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie likwiduje stres czy zmniejsza go znacznie ?

hmmm... może nie powinnam zadawać tego pytania, ale raz kozie śmierć. Jak Ty to sobie właściwie wyobrażasz? Łykniesz lek i stres znika pomimo, ze nie zniknął powód leku?

 

Wiec jakie on ma działanie? Dziala obojetnie jak landrynka? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×