Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skrzywienie Kregoslupa(Garb) A bole w klatce piersiowej


piotrek9444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio caly czas boli mnie cos w klatce piersiowej znaczy nie non stop ale dziennie tak z 3 razy po 5 minow mnie tak dziwnie uciska i boli w klatce piersiowej bylem u lekarza mowilmi ze serce mam zdrowe tarczycy nie mam morfologia dobra wiec nie wiem co to moze byc prosilem go o skierowanie do neurologa zeby mi zbadal plecy a on powiedzial ze jestem za mlody zebym mial chory kregoslup nawet nie zerkal tylko powiedzial. Dostalem jakies cwieczenia jeszcze ich nie robilem ale pytanie do was bo bardzo sie boje ze to moze byc cos powaznego. Czy przez to ze mam duzego garba (bo siedze dlugo przed komputerem) Moze mnie przez garba bolec w klatce piersiowej? Prosze o odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie może

nie ma to związku

mogą to być tak zwane "nerwobóle" - czyli ból w klatce piersiowej bez fizycznej przyczyny.. z nerwów mózg płata figle

jak chcesz być pewny to zrób ponownie badania serca, krew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie raczej serce nie boli tylko cos w klatce piersiowej i pytam sie czy moze przez garba mnie bolec w klatce piersiowej ?

 

Oczywiście że tak. 30% wszystkich silnych bóli w klatce piersiowej jest pochodzenia od kręgosłupowego. Wystarczy lekko wysuwający się krąg aby dodatowo do tego doszły potworne duszności, niemożność wzięcia głębszego oddechu, uczucie zatykania. Silne napięcie nerwowe niesie za soba napięcie mięśni, a te napinając się mogą powodować uciski kręgosłupa, lekkie przesunięcia kręgów, które to uciskają na nerwy, co prowadzi do powstania bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studiowałem dziedzinę medycyny i odpowiadam : mogą to być zwyczajne nerwobóle lub jeżeli posiadasz skoliozę kręgosłupa np. w odcinku TH możliwy jest ucisk na nerw który wywołuje u ciebie ból w klatce piersiowej.

Najczęściej znane przypadki np. odcinek L-S ucisk na nerw kulszowy co powoduje drętwienie, ból a nawet paraliż kończyny dolnej. Na twoim miejscu zrobiłbym rezonans i wtedy widać dokładnie czy jest ucisk na rdzeń kręgowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×