Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Ukrainka, tak pamietałam, teraz tez pamietam, ale musze sie dluzej zastanowic. Z tego co pisałas wczesniej to bierzesz 30mg anafranilu. Po tak niskiej dawce raczej nie powinien byc az tak duzy problem z pamiecia. Moze te klopoty bo bierzesz jeszcze do tego pernazynę. A odstawiłas juz anafranil czy jestes w trakcie? Moze trzeba wiecej czasu by wszystko wróciło do normy.

Wielka szkoda, że nasza pamiec cierpi na tym leku, ale nic nie da sie z tym zrobic i jestem w stanie to zaakceptowac bo mimo dzieki Anafranilowi to nie mam deprechy, lęków i innego dziadostwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja drugi raz podjolem probe leczenia tym lekiem. Jak dlamnie jest zajebisty. Wszystko mi przechodzi moge normalnie zyc itd. Mam problemy z libido tylko i to chyba najwiekszy minus tego leku. Jak dlugo zaleca sie go brac? Bo bralem kilka miesiecy , odstawilem , i jak przyszlo jakies zalamanie to sie wrocilo. Moge sobie pozwolic co jakis czas wypic kilka piwek , czy nie bardzo ? Ostatni tydzien pilem dziennie po kilka piw i odczuwam lekkie nasilenie moich objawow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal bez Anafranilu. Juz prawie 3 miesiące. Ostatnie dwa tygodnie nie należały do łatwych. Mam rózne dolegliwości. Czuje sie jak 80 letnia kobieta. Ciagnie mnie do tego anafranilu, chociaż podobno nie uzależnia :szukam: Jednak za wszelką cene musze wytrzymac i go nie wezme!!! Moze ten kryzys minie i wszystko wróci do normy.Daj Boże.....bo juz nastepnej przerwy nie zniose.

 

A w jaki sposób odczuwałaś to uzależnienie czy tam to że cię ciągneło do anafranilu? JA nie biore 3 tygodnie anafranilu. Takie mam dziwne, nieprzyjemne uczucie, jak by mnie coś ssało, jakby taki głód podobny jak sie długo nie zapali papierosa, tak jak by mnie psychicznie "aż skręcało", jakby mi czegoś brakowało, niebardzo wiem jak to opisac. I mam takie wrazenie ze jakbym znow zaczol brac anafranil to bym tego uczcucia nie mial. MOze to objaw czegoś innego, nie wiem, innego bo akurat odstawilem anafranil jak mialem "dołek".... i źle sie czuje juz ze 3 tygodnie i nic nie biore a dopiero wczoraj mialem wizyte u psych. Dał mi Abilify w zamian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę anafranil 75 i zamierzam hucznie spędzić sylwestra i tak planuje żeby odstawić lek parę dni przed sylwestrem aby móc się napić a potem znów zacząć brać i chciałbym się zapytać czy ktoś już odstawiał anafranil? A jeśli tak to co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitan_bomba

Ja odstawialem anafranil. Zalezy tez po jakim czasie. Bralem kilka miesiecy i czulem sie jakis taki przybity jak odstawialem , ale przeszlo i bylo ok. Wrocilo mi sie po tym jak stracilem dziewczyne i zaczolem znowu brac. Teraz juz mam tego dosc i przestalem brac jakie kolwiek leki. Wole sobie popić. Caly czas mieszalem leki z alkoholem i nic mi nie bylo tyle ze wiekszy nie pokoj. Najbardziej przeszkadzalo mi zaburzone libido dlatego to odstawilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy anafranil jest przepisywany tylko na depresję czy też na nerwicę? bo ja mam i jedno i drugie. Mam zapisany anafranil 75SR 1-0-1/2,wcześniej miałam 2 całe tabletki. Moja nerwica objawia się bardzo szybkim biciem serca, następnie zwanianiem, lekarz stwierdził tzw.nerwicę serca oprócz tego depresję. Czy anafranil pomaga też na takie objawy, bo zażywam go od 3 miesięcy{po wcześniejszych nietrafionych lekach} i objawy nerwicowe sie zmniejszyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous, Nie wiem czy jestem od anafranilu uzależniona, ale miałam tak ze jak go nie brałam i czułam sie bardzo zle, to juz sama mysl ze wezme anafranil i mi przejdzie, poczuje sie lepiej - mnie wewnetrznie uspokajała.

 

Ja brałam Anafranil dobrych pare lat bez przerwy, bo sie dobrze czułam i bałam sie tego, ze gdybym przestała brac to bedzie tak jak na początku leczenia, a to był jeden wielki koszmar! Gdy w końcu zdecydowałam sie na przerwe, która trwała tylko 4 miesiące, nie dosc ze zle sie czułam, to doszły rózne inne dolegliwosci, których nie miałam gdy zaczęłam leczenie. Teraz nie jestem w stanie funkcjonowac bez tego leku. Nie wiem tez dlaczego ale ten lek nie działa na mnie tak jak kiedys. Czy mozliwe ze moze uczułac w jakis sposób, bo dgy tylko zaczynam go brac po przerwie, mam mase dziwnych dolegliwosci. Na poczatku przepisywano mi inne leki, które nic mi nie pomagały i dopiero anafranil okazał sie zbawcą. Jako ze brałam go kiedys w połaczeniu z innym lekiem, to nie miałam takiego zlego samopoczucia jak teraz gdy znowu sie nim lecze. Martwie sie po prostu czy ten lek mi bardziej juz szkodzi niz pomaga.

 

Hooligan123, radze ci uwazac z tym alkoholem. Ja naleze do tych osób u których alkohol potęguje zle samopoczucie i raz zdarzyło sie ze jego picie przyczyniło sie do nawrotu choroby. Ale moze u ciebie jest inaczej. Wg mnie głupotą jest branie leków i do tego picie alkoholu.

 

kapitan_bomba, Moim zdaniem bez sensu jest odtawianie anafranilu pare dni przed sylwestrem po to tylko by sie napic. Gdy odstwisz to prawdobodobnie bedziesz sie zle czuc a zreszta lek nadal bedzie w twoim organizmie. Moze bierz połowe leku i nie pij za dużo. Ale zrobisz co zechcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłam lekarkę o zmianę na ten lek bo jest prawie w całości refundowany.Ostrzegała mnie,że mam dużo skutków ubocznych.jakie macie skutki uboczne po tym leku?

 

Mad_Scientist, piszesz,że Ci nie pomógł,dobrze rozumiem.

 

a komuś pomógł?

 

mam go brać w dawce 150 mg.

 

-- 29 gru 2011, 00:49 --

 

Już przeczytał,tyję się i ma większy apetyt.Koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laima, ja miałam koszmarną suchość w buzi na początku (jakieś 1,5-2 tygodnie), trochę nieprzyjemne, ale dało się żyć. Więcej skutków ubocznych nie pamiętam, chociaż zwykle jak czytam od czegoś ulotkę, to zaraz mam wszystkie ;) Zdecydowanie sobie chwaliłam ten lek, pomógł mi, szybko wyskoczyłam z dołka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.Dobrze,że ten lek był/ jest u Was skuteczny to ze skutkami ubocznymi sobie poradzę,chyba,że utyję 20 kg to odstawię.Za taką cenę się pomęczę (mam na myśli zł. dużym obciążeniem jest dla mnie wydać na same antydepy z 40 zł za opakowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne moga byc uciązliwe, ale wszystko da sie przetrwac. U jednych działanie anafranilu szybko sie rozkręca, u innych po paru miesiącach. Ja przytyłam pare kilo, ale to dobrze bo schudłam strasznie gdy go odstawiłam.

Czy ktos sie orientuje czy mozliwa jest bezsennosc po Anafranilu. U mnie trwa to juz 1,5 miesiąca i dziwie sie ze jakos jeszcze funkcjonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Anafranil SR to nie ma znaczenia czy weźmiesz rano czy wieczorem. Na początku będzie mulić, ale z czasem to powinno ustąpić.

Jeśli chodzi o przybieranie na wadze, to żaden lek sam w sobie nie tuczy. Może tylko spowodować wzmożone łaknienie na początku brania, więc jeśli przez pierwsze kilka tygodni będziemy kontrolować się z jedzeniem, to nie musimy się martwić o przyrost wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist, piszesz,że Ci nie pomógł,dobrze rozumiem.

 

Moja subiektywna relacja:

Brałem 1x 75mg SR, a później 2x 75mg SR (150mg) na noc. Ze skutków ubocznych, jakich sam doświadczyłem, mogę wymienić: suchość w ustach, tachykardia, podwyższone ciśnienie tętnicze, zaparcia, wzmożona potliwość, zwiększone łaknienie (a co za tym idzie - tycie), obniżone libido, przejściowa impotencja - właściwie klasyczne skutki uboczne w początkowym okresie przyjmowaniu leki według ulotki. W dzień mnie nie mulił, w nocy nie powodował bezsenności. W dłuższej perspektywie nie rozkręcił się i nie odczułem efektu przeciwdepresyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×