Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

dość długo nie było mnie na forum, nie pamiętam nawet ile to już lat. Miałem silną nerwicę lękową, która kopnąłem w dupe już dawno temu, bez leków, nie było łatwo ale jest to możliwe :D

 

ale nie o mnie...

 

Piszę do was z prośbą o rade, chodzi o moją babcię która 2tygodnie temu dostała nowe leki i czuje się fatalnie. Do tej pory brała 50mg setaloft'u (kilka ostatnich lat) i czuła się w porządku. 2tygodnie temu lekarz zwiększył dawkę do 100mg i zamienił lek na miravil (z tego co wyczytałem to to samo co setaloft) oraz neurol 0.5.

 

Nie jestem lekarzem, ale wiem co znaczą leki z grupy benzo, dopiero dziś się dowiedziałem że lekarz na początku zalecił stosowanie neurol'a doraźnie, a kilka dni później codziennie :shock:

 

Objawy po zwiększeniu SSRI na 100mg plus benzo 0.5 na dobe spowodowaly silne ataki lękowe, drastyczne zmiany nastroju... jest tak źle że jutro mają zabrać babcię do szpitala.

 

Pytanie: czy to normalne że lekarz przepisuje benzo dawkowane codziennie, szczególnie osobie starszej? Sam nie wiem, czy nie olać tego lekarza i poszukać innego.

 

Dzieki

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj początku stosowania lub przy zwiększaniu dawki podaje się benzo, wiec zapewne Twoja babcia ma je brać codzinnie przez jakiś okres czasowy? Tylko w sumie dziwne, że nie dostała Neurolu CR.

Ja swoje początki z SSRI wspominam baaaardzo ciężko, wiec to pewnie po nich takie objawy, nie po alprazolamie.

ALE mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy mozna Xanax przedawkowac ? Oczywiscie nie mam zamiaru zjesc calego opakowania, ale 1,5mg . Do tej pory wystrczalo mi 0,5mg ale po swiatecznych "popisach alkocholowych" mam takie leki, ze juz wziolem 1mg i dalej mnie trzesie i straszy. Prosze o pomoc i jakakolwiek informacje. Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał 1972,

 

Potencjalna dawka śmiertelna (LD50) alprazolamu to 331–2171 mg / kg masy ciała (badaniu poddano szczury laboratoryjne, droga doustna). Teoretycznie osoba o wadze np. 70kg musiałaby wszamać 23170-151970mg co daje nam 92680-607880 tabletek po 0.25mg.

 

Wiki podaje nieco inaczej:

 

Dawka śmiertelna (benzodiazepin - przyp.) nie jest dokładnie znana, uważa się, że śmierć może spowodować zażycie od 50 do 500 mg leku na kilogram masy ciała (dla człowieka o masie 70 kg dawka śmiertelna wynosiłaby 3,5 – 35 g)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D na to wyglada :D no i wystarczylo 1mg, jak tylko skonczylem pisac posta, to mi sie zrobilo tak fajnie, ze nie trzeba bylo juz dobierac. Ktory to juz raz benzo uratowalo mi zycie ;):?: Teraz czuje sie jakbym ostatnio wypil z miesiac temu, wstalem zeby wziasc prysznic, bo troche potu, przez dzisiejszy dzien na mnie sie wylalo no i od wczorajszej kolacji nic nie mialem w ustach i strasznie ssie mnie w zoladku bo apetyt wrocil. Od jutra kolejne ( moze 100 ) postanowienie poprawy. Zobaczymy jak bedzie ale po tym co dzisiaj przezylem Moze w koncu sie uda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory to juz raz benzo uratowalo mi zycie

 

Ja mam wręcz odwrotnie, myślę że benzo zmarnowało mi całe lata, które może mogłem przeznaczyć na jakieś sensowne leczenie.

Dokładnie. Na dłuższą metę alprazolam zmienia człowieka, ja czuję się psychicznie wrakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory to juz raz benzo uratowalo mi zycie

 

Ja mam wręcz odwrotnie, myślę że benzo zmarnowało mi całe lata, które może mogłem przeznaczyć na jakieś sensowne leczenie.

 

Dokładnie. Na dłuższą metę alprazolam zmienia człowieka, ja czuję się psychicznie wrakiem.

 

Ja też. Skorupa wypełniona papką, jakimś wręcz szlamem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał 1972, a co zrobisz z kacem jak juz nie bedziesz mial benzo? wtedy dopiero masakra. musisz zdecydowac powaznie co z tym piciem. dziwie sie, ze jeszcze nie nastraszylo cie tak zeby nie tknac alko..... jak nie bedziesz mial benzo na kaca to skonczy sie wezwaniem pogotowia. bo niestety wiele godzin trzymaja takie ataki paniki na kacu. chyba ze zadbasz o to zeby zawsze benzo miec i dalej popijac i ratowac sie benzo. a wtedy bedzie powoli coraz gorzej z twoim zdrowiem tj. depresja itd. musisz cos dzialac zeby tak nie trwalo dlugo to picie i ratowanie sie benzo...........czyli wybor jeden- odstawic alko. wg. mnie z czasem nie trzeba sie nachlac zeby miec kacowe ataki paniki, wystarczy piwko czy dwa. ja raz wypilam na imprezce dosyc sporo jak mnie trzasnelo i skonczylo sie pogotowiem, ktore nic nie pomoglo (nie bralam juz benzo i nie mialam) a pozniej drugi raz po 2-3 lampkach wina juz mialam niezle léki. skonczylo sie powrotem do benzo i po 3 miesiacach depresja (od nawalania benzo) i powrot na antydepresanty. czyli "uleczona" bez zadnych lekow bylam niecaly rok i jedna imprezka i kac i wszystko spowrotem....nie kazdy musi tak miec ale ja rzadko pije alkohol i u mnie niestety ale wybudzil chorobe. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjeta, koncze z alko a przynajmniej podejmuje kolejna probe i mysle,ze tym razem dam rade. Faktycznie leki zaczynaja sie juz po wypiciu stosunkowo niewielkiej ilosci alko, a benzo to nie wyjscie. Wiem, ze nie bedzie latwo, ale mysle,ze przyczyna moich lekow, atakow paniki i depresji tkwi wlasnie w piciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze jak odstawic klona ALBO kielona niz jak odstawic klona i kielona naraz. ;)

 

-- Pn gru 26, 2011 4:48 pm --

 

a co do michala, jak calkiem odstawi alko, ktore jest u niego duza przyczyna léków to zapotrzebowanie na ratowanie sie benzo na kaca odejdzie i moze tym samym nie bedzie ogolnie takiego zapotrzebowania na benzo.

tylko odstawienie alko to ciezka ( jesli jest sie alkoholikiem a nie wiem czy michal jest ale zapewne tak ...???) sprawa i moim zdaniem trudniejsza niz odstawienie benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał 1972, To kończysz z alko czy podejmujesz próbę? I nie myśl że po sylwestrze będzie z górki, bo będzie pod górkę :!: Z górki to może będzie za rok.

I nie zamień alko na benzo bo za jakiś czas będziesz zakładał temat 'jak odstawić klona' ;)

 

Konczylem juz nie raz, zawsze bez powodzenia, wiec nie chce mowic o konczeniu choc takie mam postanowienie i zamiar, postanowienie mocniejsze niz kiedykolwiek. Mysle , ze jak uda sie w Sylwestra to juz bedzie jakis tam sukces i pierwszy krok, moze nie milowy , ale nie maly . Benzo bralem tylko na leki zwiazane z kacem, wiec nie widze powodu bym mial zamieniac alko na benzo, chyba,ze o czyms nie wiem ?

 

-- 26 gru 2011, 16:41 --

 

Klaudia

 

Po ostatnich przejsciach jakie mialem z piciem, nie sadze by odstawienie alko bylo dla mnie az takim problemem, po prostu widze, ze to juz koncowka i jesli natychmiast nie odstawie to nie dozyje nawet 40-stki. Po dwudniowej imprezie ktora zakonczyla sie w sobote, do tej pory mam takie leki, ze nie moge wyjsc z domu i nie chodzi juz tylko o leki, ale dusznosci, zimne poty, kolatanie serca i dretwienie rak. Mam po prostu dosyc, zycia w strachu i ciaglym leku.

A jak bedzie zobaczymy, ja jestem dobrej mysli :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem ,ze jestem, inaczej tego nie widze :( Gdybym nie byl pewnie nie dotknal bym tego gowna wiedzac, ze nastepnego dnia bede czul sie tak jak sie czuje. Lata picia zrobily swoje, nadzieja w tym, ze nie czuje jakiegos silnego ciagu i mysle, ze gdybym odrobine bardziej sie postaral moglbym sobie odmowic. Z kolei benzo otworzylo kolejna furtke, ktora pomagala mi w zwalczeniu lekow i kaca. Ale mam swiadomosc ,ze to nie ma sensu, wiec koncze i z jednym i drugim syfem. Biore Jeszcze Bioxetin ale moze moj stan na tyle sie poprawi,ze z tym tez dam sobie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał 1972, wiec u ciebie pierwszym krokiem jest calkowite odstawienie alkoholu.

 

dlaczego nie pojdziesz na AA???? skoro sam wiesz, ze jestes uzalezniony to mykaj na AA. mam w rodzinie jednego delikwenta to juz ma 50 lat i rzucal picie i chodzil na AA i spowrotem chlal ale tym razem mu pomoglo i dlatego bo caly czas chodzi na te spotkania. Inny czlowiek. Mam nadzieje, ze juz nie siegnie nigdy po chlanie a jest na dobrej drodze bo nigdy nie wytrzymal wiecej niz 2- 3 miesiace a teraz juz rok. Mowil mi, ze bardzo mu pomaga to, ze chociaz juz nie pije to dalej uczeszcza na te meetingi. Bo alkoholizm to nie grypa i miesieczna kuracja nie wyleczy. Trzeba duzo nad soba pracowac, duzo silnej woli, samozaparcia itd. Niektorzy do rzucenia najpierw musza osiagnac dno (druga osoba ktora znam- sasiad- pil juz dykte a teraz juz nie pije 15 lat ale nie wezmie nawet lyczka wina albo cukierka z likierem do geby bo wie ze moze tak poplynac) wiec po co masz czekac na osiganiecie dna? albo az ci sie cos stanie grubszego.

 

Moze juz byles na tym AA a jak nie to sprobuj. Bo u ciebie najwaznijsza sprawa jest wlasnie picie. Byc moze jak zerwiesz tym nalogiem to odejdzie chorobsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×