Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

No zasadniczo do niespania można się po części przyzwyczaić. Problem tylko z nerwami. U mnie po kilku nieprzespanych nocach chodziłem kompletnie rozklekotany. Problemy z koncentracją, rozedrganie, kołatanie serca etc. Ale jeżeli udaje mi się przespać ze 3h to jest całkiem znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś na tym forum co pokonał bezsenność i teraz śpi już bez leków? ja już nie mam siły zeszłam z dawki deprexoletu 60mg na 30mg i teraz mój sen jest jakiś płytki wstaję rano i czuję się tak jakbym wcale nie spała. Moja lekarka kazała mi zejść z tej dawki z powodu puchnięcia nóg(gromadzenie wody)a jakbym miała kłopoty ze snem to najwyżej znowu brać 2 tabl. Ja myślałam że jak będziemy schodzić w dół to stopniowo będziemy go odstawiać a tu chyba nici z tego.

Niech ktoś napisze jakie brał leki ile czasu i da mi nadzieję, że da się to jakoś pokonać.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek_1 moja bezsenność trwała kilka miesięcy i była związana ze stresem i stanem depresyjnym. Lekarka przepisała mi zolsanę, gdzie było bodajże 14 tabletek tylko. Przez kilka dni brałam po pół tabletki i za raz po wzięciu jej miałam się położyć. Faktycznie - sen wrócił. Parę razy po nich lunatykowałam. Ale ogólnie czułam się dobrze. W ulotce wyczytałam, że są silne i mogą uzależniać, więc wzięłam chyba tylko z 8 czy 10 tabletek i potem je odstawiłam i... spałam normalnie! Od tamtej pory już nie miałam kłopotów z bezsennością a to było już ze dwa lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasypiam, budzę się, zasypiam, budzę się... i tak nawet 10 razy w nocy. W sumie mój cały sen składa się z wielu półgodzinnych najwyżej drzemek. Prawie po każdym wybudzeniu pamiętam nowy sen. Miał tak ktoś? Biorę obecnie Miancec 60 mg na noc (to samo chyba co Deprexolet) i Depralin 10 mg rano. W sumie i tak jest lepiej bo zdarzało mi się nie spać wcale nawet po 3 doby. :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek_1 moja psychiatrka również byłą zdziwiona :-/ wcześniej dostałem od niej chlorprothixen i stilnox również ze słabymi efektami. Widać mam wyższą tolerancję na leki. (albo wyższy poziom nieuświadomionego lęku który nie pozwala mi spać choć to już moja własna teoria) Na razie nie chcę brać większych dawek. Po kilku godzinach snu funkcjonuję niemal normalnie. Da się wytrzymać. Może w końcu się wyreguluje. W sumie od wielu lat miałem raczej marny sen i zdarzały się bezsenne noce ale prawdziwa bezsenność zaczęła się dopiero przed 3 miesiącami. Niedługo idę na psychoterapię, mam nadzieję że znajdę powód moich problemów, rozwiążę je i normalny naturalny sen wróci. :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska.Ja osobiście cierpię na bezsenność.Udało mi się,siebie doprowadzić do takiego stanu osłabienia przez skrajną pracę organizm,tym bardziej mózg,że doszło do uszkodzenia układu nerwowego.Zauważyłem u siebie po pewnym czasie,że ciało przestało się regenerować,koncentracja uklękła.Doszło u mnie do głębokiej depresji,oraz psychoz wszelakich rodzajów(psychoza mieszana).

Tego roku w styczniu zacząłem się leczyć,bo się okazało,że 12 dni nie spałem.Musiałem polecieć bezbłędnie do psychiatryka po jakieś leki.

Jedynie co mogłem powiedzieć w sumie lekarzowi,to chyba to że chcę w końcu zasnąć.Lekarz przypisał mi Zolafren Swift.

Lek działał dosyć skutecznie,powoli psychozy mijały,ale lek rozkładał mnie na części pierwsze.Później u pierwszego psychiatry u siebie

otrzymałem Zolaxa,o podobnym działaniu do poprzedniego leku.Psychozy mi minęły w sumie całkowicie już w marcu i starałem się myśleć o regeneracji przez cały ten czas.To dosyć skutecznie pomaga,jak się dłużej człowiek skupia. ;)

Później pozostała mi przypisana Pernazyna.Okazało się później jeszcze,że porzednie leki musiały mi stępić emocje,nie odczuwałem ich.

Została zastosowana terapia lekiem Abilify.Pernazynę zacząłem brać w ...lipcu,Abilify trzy tygodnie.Otępienie emocjonalne ustąpiło.

Do końca tego roku,czyli Grudnia dalej brałem Pernazynę.Mój organizm prawdopodobnie się przyzwyczaił do tego leku,nawet po wzięciu 7-miu tabletek w jeden dzień na raty nie byłem w stanie zasnąć chodźby na godzinę.Obecnie biorę chlorprotixen zentiva i mam nadzieję że będzie długo na mnie oddziaływał.

 

A teraz mam parę pytań do was mili państwo:

 

-Ile może trwać leczenie na bezsenność,licząc że mija 9 miesięcy ?

-Jaki lek mógłby powodować wzrost endorfin w organiźmie?

 

i teraz moje pytanie konkursowe za 100 pkt.

 

-Czy wie ktoś z was jak zwalczyć defekt związany z braniem neuroleptyków?

Chodzi mi w sumie o to czy znacie jakieś rozwiązanie na chorobę parkinsona,która objawia się w późniejszym wieku po neuroleptykach.

Czy są na to jakieś leki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu piszecie o bezsenności a może ktoś ma problem z nadmierną sennością? Bo ja potrafię przez kilka dni z rzędu nic wielkiego nie robić, żadnego wysiłku fizycznego czy umysłowego, śpię twardo po 8-10 godzin a mimo to ledwo zwlekam się z łóżka. Nie pamiętam kiedy ostatni raz w swoim życiu się wyspałem, i to tak na serio - od zawsze właściwie chodzę niewyspany, nawet jak nie chorowałem na depresję. Nic nie pomaga - myślałem, że jestem za mało aktywny, więc zacząłem ćwiczyć - nic nie pomogło, no to może za dużo komputera - przez 2 bite miesiące nie korzystałem i nic, może zmiana diety? Nic, nic, nic. Kładę się o 21, zasypiam po ok. 10 minutach, bez budzika ledwo żywy budzę się o 10. Z budzikiem o 5:30 też ledwo żywy. Nie ma znaczenia ile śpię.

 

Krew w normie, wszystkie badania także. Dodać muszę, że żadnych leków nie przyjmuję, kawę piję kubek raz na 2-3 tygodnie. Znalazł ktoś jakieś remedium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleczyk, nawet nie wiesz jak się cieszę, że nie jestem jedyna! Mam tak od ZAWSZE! Żeby się wyspać potrzebuję 12 godzin. Jeśli śpię mniej to cały dzień chodzę jak zombie i przysypiam w różnych miejscach (w pociągu, na wykładach, nad książką). Nawet po tych 12 godzinach nie mam zbyt wiele energii. Robiłam badania na cukrzycę, anemię i niedoczynność tarczycy - wszystkie w normie. Na co dzień wspomagam się Tigerami i kofeiną w tabletkach. Dzięki temu moje funkcjonowanie jest lepsze jakościowo. Próbowałam Sulpirydu (neuroleptyk aktywizujący), Moklaru, Wellbutrinu, Prefaxine (wenlafaksyna) i tabletek zwiększających ciśnienie krwi (Gutron). Większość z tych leków powodowało nieprzyjemne pobudzenie w postaci silnych lęków i uczucia niepokoju, ale nie wpływały w żaden sposób na senność czy długość snu. Myślałam, żeby zapisać się na konsultację do Instytutu Snu w Warszawie, ale czas oczekiwania na wizytę to ponad pół roku. To dość deprymujące.

 

-- 09 sty 2012, 09:40 --

 

Mleczyk, zdarzało Ci się przesypiać ważne wydarzenia, bo potrzeba snu była tak wielka, że zostawałeś w łóżku zamiast się zwlec? Próbowałeś jakichś farmaceutyków? Jakie badania robiłeś oprócz krwi? Masz tak "od zawsze"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nextMatii, mam podobnie w nocy marnie sypiam a w dzień chodze jak duch. Plątam sie po domu.

Potrafię leżeć w łóżku,zgaszone swiatło,cisza ponad 2godziny i nie zasne...

 

Myślicie ze jakieś specyfiki typu "red bul" i jak Badziak, napisała tabletki z kofeiną coś zdziałają ?

U mnie akurat wszystkie "słodziaki" odpadają ze względu na cukier... jak mozna sobie dodać energii w dzień ?

 

Jak pozbyć się natrętnych myśli przy wieczornym wyciszaniu się w łóżku ? To one mi niepozwalają ostatnio iść spać o

przyzwoitej porze :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×