Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Łaaaa,o czym Ty mówisz? Rezonans? Chyba że najpierw mnie uśpią i wtedy zrobią:) Ja boję się dentysty,bałam się zęba wyrwać-bo może rak dziąsła będzie... Bardzo Cię trzyma? Często masz ataki?

 

-- 14 gru 2011, 18:21 --

 

A silna raczej nie jestem. Nie widziałeś mnie w akcji... Wyję.Bo nie płaczę,dosłownie wyję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja jak miałam resekcję torbieli korzeniowej zęba to maiłam takiego stresa ,że pewnie tam rak bedzie o maj goooood jak sobie przypomnę..lekarka mówi-a co pani myśli ,że tam ma BOMBĘ?

A rezonans czy tomograf odpada..a jak mam uczulenie na kontrast?

a przeswieltenie płuc w życiu moim;-) a wyrwanie zęba kojarzy mi się z jednym-pewny ZATOR;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia000, w ogóle się nie bałam prześwietlenia:)Jedyne czego się boje to nowotwory,cały czas się boję o węzły chłonne:( Czuje lekkie zgrubienie pod uchem , lekarz mnie badał i stwierdził, że nic nie czuje.Ja tez w normalnej pozycji szyi nie czuje ale jak odchyle głowe albo zacisne zęby to jest to wyczuwalne.Nic mnie tak nie przeraża jak nowotwoey, dlatego takie prześwietlenia po mnie pływają co innego morfologia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u dermatologa. Długo ze sobą walczyłam, bo z jednej strony wolałam mieć spokojne święta, ale z drugiej gdyby to było "to" to i tak nic mi teraz nie zrobią, a święta będą przeryczane. Ale w niedzielę stwierdziłam, że lepsza najgorsza prawda niż te domysły. No i pani dr nie padła na widok mojego pieprzyka. Stwierdziła, że nic strasznego tam nie ma i mam za rok przyjść do kontroli, ale też obserwować w międzyczasie czy nic się nie dzieje. :uklon: Jakby rósł to wytniemy (dała mi do zrozumienia, że wyłącznie dla mojego spokoju, bo ona nie widzi potrzeby).

Z tego strasu nie pokazałam jej tego co mi zostało na głowie po zerwaniu brodawki, taki jasnoróżowe coś (był czas, że myślałam, że to czerniak). :roll: Moja siostra twierdzi, że to blizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaaaa,o czym Ty mówisz? Rezonans? Chyba że najpierw mnie uśpią i wtedy zrobią:) Ja boję się dentysty,bałam się zęba wyrwać-bo może rak dziąsła będzie... Bardzo Cię trzyma? Często masz ataki?

 

-- 14 gru 2011, 18:21 --

 

A silna raczej nie jestem. Nie widziałeś mnie w akcji... Wyję.Bo nie płaczę,dosłownie wyję...

 

Trzyma :( chwilami myślę sobie ... auto , 200km i drzewo... ale czy to wyjście ?? chyba nie mam na tyle odwagi... :(

 

Czy często od kilku dni bardzo często :( ciągła myśl, atak serca , udar , duszę się... i lęk przed... atakiem :(

 

 

Co znaczy kontrast ?? tego nie wiedziałem :( to już się nie odważe :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mam spokój, dobry humor itd. przychodzi myśl,że mogę mieć atak. I wtedy co? Bum!!! Kula w gardle, strrraszna duszność, ból w klatce piersiowej. Szybki!!! Pomyśl,że nie jesteś sam! Wiem, jak jest ciężko, rozbicie cholerne, brak perspektyw-bo choroba je ogranicza, ale poczytaj to forum dokładnie-inni mają ciężej( choć oczywiście nie znam dokładnie Twojej sytuacji)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak już lecimy z węzłami i różnego rodzaju "gulkami" to i jak mam problem a zatem,jak jest łokieć to od wewnętrznej strony (styk łokcia z brzuchem) w tym miejscu mam kulkę,byłam u lekarza powiedział mi ,że to raczej nie węzeł chłonny-to ki pieron?? nie wiedomo dostałam skierowanie do chirurga aby to zobaczył i wycioł..a potem badanie histopatologiczne..strasznie się boję,ale oczywiście nasza służba zdrowia już nie ma kontraktu,więc czekam do stycznia..co to może być??

 

Magda ,ja mam tak,że jak mam dobry humor to zawsze sobie go zepsuję nie mogę mieć luzu i życ beztrosko-zawsze przypomni mi się co tam kiedyś wyczytałam,co mi może dolegać itp..zawsze muszę się czymś wystraszyć..bo po co żyć jak inni? to jest chyba jakiś rodzaj natręctw..sama nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzyma :( chwilami myślę sobie ... auto , 200km i drzewo... ale czy to wyjście ?? chyba nie mam na tyle odwagi...

 

A znalazłoby się miejsce na przednim siedzeniu?

 

 

Ja sobie przypisywałem guzy mózgu i inne choroby związane z głową, do tej pory sobie wmawiam że mam guza i żyje w takiej świadomości, chociaż nie wiem czy go mam.

 

A ja żyję w świadomości, że mam SLA. Wszystkie objawy idealnie pasują...nad czym tu się zastanawiać, co tu jeszcze diagnozować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przypisywałem guzy mózgu i inne choroby związane z głową, do tej pory sobie wmawiam że mam guza i żyje w takiej świadomości, chociaż nie wiem czy go mam.

 

A ja żyję w świadomości, że mam SLA. Wszystkie objawy idealnie pasują...nad czym tu się zastanawiać, co tu jeszcze diagnozować?

 

Nie chcę być złośliwy, bo to nie miejsce i czas, ale Ty akurat masz poważne zaburzenia emocjonalne i tyle... Żadne SLA... Mogę publicznie się założyć o co chcesz, sfinansuję Ci badania i udowodnię, że masz chorą głowę... Ot co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy, bo to nie miejsce i czas, ale Ty akurat masz poważne zaburzenia emocjonalne i tyle... Żadne SLA... Mogę publicznie się założyć o co chcesz, sfinansuję Ci badania i udowodnię, że masz chorą głowę... Ot co...

 

Nawet moja internistka nie wykluczyła zaniku rdzeniowego (SLA to rodzaj takiego zaniku, tak jak SMA czyli rdzeniowy zanik mięśniowy). Tylko, że moje objawy nie pasują do SMA tylko do SLA i to idealnie. Co roku w Polsce choruje na to 2-3 tys osób. Oczywiście na wikipedii jest napisane, że chorują głównie ludzie starsi, ale z tego co ludzie piszą na forach (forach dla SLA'wców) to dotyka głownie tych po trzydziestce! I to nie jest wcale rzadka choroba...

Zresztą mam tak silne bóle mięśni, jakby ktoś je porozrywał...i ciągle trwają razem z obrzękiem łydek i ciągłymi fascykulacjami.

Nawet gdybyś mi chciał postawić te wszystkie badania to taki MRI niczego nie pokazuje, właściwie to pozostaje czekanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj... na zbawienie! Zmień internistę, zrób badania w kierunku SLA i ciesz się fizycznym zdrowiem. Głowę zaś lecz od razu!

Sam czekam na wyniki specjalistycznych badań endokrynologicznych, które dziś mi wykoanano w klinice. Mam stracha i obawy, że to guz przysadki, ale pogodziłem się z ew. wyrokiem. Trzeba żyć i już... W końcu zawsze może mnie TIR rozwalić na drodze... :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tak po prostu zrobić badań w kierunku SLA, bo SLA diagnozuje się gdy można wykluczyć wszystko inne. Czyli jesli zrobię sobie MRI głowy i EKG mięśni i wszystko będzie ok - wtedy mogę uznać, że mam przeje***e.

 

W końcu zawsze może mnie TIR rozwalić na drodze...

 

Może to już mała skrajność, ale codziennie mam cichą nadzieję, że mnie to spotka.

Nawet spacerują po najniebezpieczniejszych dzielnicach mojego miasta bez strachu. lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy wiem, że podobne /jak ból w okolicach serca/ objawy, może powodować zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego czy nerwoból w tej okolicy, przestałam myśleć o chorobie serca. Wykonałam podstawowe badania serca, EKG, echo, wyszły w normie, więc jestem w miarę spokojna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od wczoraj totalnie rozbita wręcz załamana!!

Opisze po skrócie,

miałam 2 razy robiona resekcję górnej 5 tki zęba, jedną 3 lata temu drugą w tym roku w kwietniu ,oczywiście w końcu doszło do usuniecia tego zeba 10 dni temu ,ładnie sie goi ale,od dziury po wyrwaniu do podniebienia pojawiło się zgrubienie jakby obrzęk...nie boli-ale jestem załamana,że to jakiś nowotwór był,bo skąd ten obrzęk????? jak to szkliwiak? nie mogę całą noc nie spałam ryczę i ryczę..mam dość pomóżcie co to może byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia000 spokojnie...to na pewno nie zaden tam szkliwiak. Moze skontaktuj sie z jakims dentysta, niech rzuci na to okiem, zebys sie nie stresowala caly weekend...Grunt to zachowac spokoj :D

 

-- 17 gru 2011, 11:22 --

 

burakota mnie tez to wyglada na nerwobol. Tez takie cos miewalam. Pomagala mi hydroxyzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×