Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba za wczesnie sie pochwalilam ostatnio ze czuje sie zajebiscie. WCzoraj bylam u mojego lekarza i wchodzac do gabinetu powiedzialam mu ze uratowalm mi zycie tymi tabletkami a on na to ze nie mam sie jeszcze tak cieszyc. Z gabinetu wyszlam troche podlamana, wieczorem szlam do szkoly i pojawil sie lęk, w tym samym miejscu co pojawial sie jak jeszcze lekow nie bralam. Czulam na calym ciele dziwne uczucie tak jakby mnie ktos żelazkiem parzył, całe ciało i ten lęk, a ten lęk spowodowały te pierd....e myśli. Przez 5 tyg bylo zajebiscie i od wczoraj zaczynam sie denerwowac ze cos sie dzieje nie tak. Dziewczyny czy wy przed okresem czulyscie sie gorzej, tzn, lekko nasilony lęk? Bo juz nie wiem czy tlumaczyc to sobie zblizajacym sie okresem, czy po prostu musze zwiekszyc dawke. Biore obecnie 10 mg na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aitana, bierzesz 10 mg, to jest bardzo mało. Nie namawiam do zwiekszenia dawki, ale na poczatku zazwyczaj leczenie wymaga wiekszych dawek. Ja biore teraz 20 mg, ale zastanawiam sie czy nie zwiekszyc. Ja przed okresem zawsze sie gorzej czuje. Zaobserwuj jak sie bedziesz czuła przed nastepnym okresem. Mozliwe ze to sprawa hormonów, ale z drugiej strony na Anafranilu nie zawsze jest rózowo. Są lepsze i gorsze dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w poniedziałek dostałem migotania przedsionków:/ (niemiarowy puls, przyspieszone tętno) I wylądowałem w szpitalu. Wstałem około 10, łyknołem 10mg anafranilu +50mg solianu przepiłem kawą, poxniej zjadlem sniadanie i po godzinie złapało mnie to cholerstwo. Dzisiaj to jest we środe mnie wypuścili. NIe wiem skąd mi się to wzieło nigdy czegoś takiego nie miałem. W szpitalu mi powiedzieli żębym nie brał tych leków co biorę, bo mogą one zaburzać pracę serca (zalecili mi zmianę psychiatry:) Od 8 miesiecy biore leki i nic mi sie takiego nie dzialo, i raczej dość małe dawki i tu nagle teraz takie coś, czy to mogło być od leków ( post475116.html )? hmmmm ...

 

 

W ulotce od sanzy (olanzepina) pisze że "Zgłoszono bardzo rzadkie przypadki występowania u niektórych pacjentów zaburzeń rytmu serca, które mogą być poważne". Przy anafranilu (tlpd) żę możę wydłużać jakiś tam odcinek QT w zapisie EKG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja tez od kiedy biore te prochy to spie o wiele gorzej. Nigdy nie mialam problemow ze spaniem a kiedy lykam anafranil to tez sie bardzo czesto przebudzam. Ja kilka dni temu mialam takie nerwobole w klatce piersiowej, ostre kłucia.Ale z tego ze ja tak co jakis czas mam to sie tym nie przejmuje, kiedys lądowalam w szpitalu bo myslalam ze to zawal(taki ostry bol) a okazywalo sie ze to neuralgia miedzyzebrowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Badziak.

Pisałaś wczesniej ze brałac Ginko Biloba z Anafranilem. Ja przymierzam sie do kupna Ginko, ale chciałabym cos wiecej wiedziec np. jak sie czułas na tym połaczeniu Ginko i Anafranil. Czy jest bezpieczne stosowanie tego razem i co z cerą, czy widziałaś jakis efekt?

Połączenia Ginko i Anafranilu się nie czuje. Jakby nie fakt, że cera mi się polepszyła i wreszcie miałam dobre krążenie (przestało mi być ciągle zimno, wreszcie miałam ciepłe dłonie i stopy) to nawet bym nie zauważyła, że coś biorę. Jeśli chodzi o cerę to mam skłonność do wyprysków, a Ginko im w magiczny sposób zapobiega. Czy to bezpieczne? Na ulotce nic nie wspomnieli o interakcjach, więc myślę, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA miewam już od ponad miesiaca, nie wiem dokładnie jak długo, własnie zimne stopy i ręce. CZasem też mi jakoś tak jakby zimno jak bym miał temperature podwyższoną, ale mierze sobie i mam normalną.

 

-- 24 lis 2011, 15:16 --

 

W ulotce od anafranilu akurat tego nie ma ale znalazłem takie dwie stronki o lekach przeciwdepresyjnych[ http://www.depresja.za.pl/tlpd.html, http://leczenie-objawy.pl/depresja.htm ] i pisze na nich że właśnie TLPD (trojcykliczne leki przeciwdepresyjne) mogą powodować migotanie przedsionkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Badziak za odpowiedz. Czytałam troche o Ginko Biloba na róznych stronach internetowych. Na którejs ze stron czytałam ze ostroznie z tym suplementem gdy sie bierze leki psychotropowe czy antydepresyjne. z drugiej strony zalecaja go osobom zazywającym np. prozac po to by przywrócic libido i ponoc jest bezpieczny. Tak czy owak wypróbuje na sobie. Mam nadzieje, ze cera mi sie poprawi i moze libido :)

Aitana, pewnie te moje bóle są przejściowe. Na pewno nic groznego ale mimo wszystko człowiek sie zastanawia jaka jest tego przyczyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Anafranil wiele lat temu, miałam wtedy silną fobię na owady, czułam się tak masakrycznie, że prawie nie wychodziłam z domu. Lekarz zalecił mi połówkę 75 na wieczór. Po pierwszej tabletce poczułam się po pół godzinie jak na "haju". Była to pierwsza tabletka jaka kiedykolwiek brałam od psychiatry. Do dzisiaj pamiętam to uczucie - jakby coś ze mnie spłynęło, całe napięcie, po prostu zdjęta fura kamieni z pleców. Potem już nie było takich euforycznych stanów, po prostu byłam bardzo senna, ale cały lęk przeszedł.

Dzisiaj wracam do tego leku, zobaczymy jak będzie, na razie tylko 20 na dzień. Niestety nerwica lękowa z depresją lubi wracać:( Brałam już wiele leków, bo leczę się od 2002 roku, czasem miałam długie, nawet 2 letnie, okresy, kiedy nie musiałam brać leków, bo wychodziłam na prostą i było ok. Ale Anafranilu jakoś nie zapomnę po mojej pierwszej reakcji :) Nie dziwię się już, że ludzie biorą narkotyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Mam pytanie. Moim pierwszym lekiem byl anafranil ,wywolal u mnie bardzo silne skutki uboczne tzn. nasilenie lęku , d/d , i napady paniki. Pomogl mi wyjsc z tych objawow przez ktore nie umialem zyc. Lek odstawilem po kilku miesiacach. Teraz znowu wrocila mi nerwica , niemam jako tako napadow paniki , choc zdarzaja sie ale nie w takim stopniu , mam tylko lęki i obsesje co niedaje mi zyc. Czy jak znowu zaczne brac anafranil to bd mial skutki uboczne? Pamientam ze jak zaczynalem go brac to niespalem tylko sie cząslem ze strachu cale noce i nic nie jadlem. Odstawilem go na poczatku wakacji. Bylem zamkniety w pokoju i ciagle sie balem. Czy bede musial znowu to przechodzic? Dzisaj bralem polowke leku i zboaczymy jak bd. Biore takze 2 razy atarax w ciagu dnia i 2 razy magnez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkładanie Anafrnialu jest bardzo nie przyjemne. Gdy zszedłem z 75 do 37,5 to kręciło mi się w głowie z lekkim osłabieniem przez około tydzień. Jakieś 10 dni temu zszedłem z dawki 37,5 do zera i ciągle mam te zawroty głowy, które na początku były prawie nie do zniesienia. Przy najmniejszym wysiłku fizycznym, myślałem że stracę równowagę. Teraz jest już znacznie znośniej. Mam nadzieję, że minie to gdzieś do 7 dni.

 

-- 07 gru 2011, 19:39 --

 

Lek brałem prawie rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomóżcie mi, miałem ostatnio ustaloną wizytę, na 24 listopad, ale zatrułem się, i nie poszedłem, teraz pojechałem, a lekarka mówi, że nie może mnie teraz już przyjąć, i zostały mi wypisać recepty na anafranil, a już mi się kończy i powiedziala, ze dopiero 2 stycznia może mnie przyjąć, a jak nie zjem leku, to rozsadza mi głowe, nie mogę funkcjonować :(( co mam zrobić? pomóżcie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lekarz rodzinny nie wystawi recepty?

 

-- 08 gru 2011, 15:44 --

 

Ja biorę Anafranil od dwóch dni i faktycznie uciążliwa jest ta niepozorna tableteczka :D wiele z podanych objawów niepożądanych czepiło się mnie również:)mam nadzieję, że wytrzymam to i efekt jakiś będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie czesto zdarza brac recepte na Anafranil od rodzinnego wiec nie powinno byc z tym problemu.

Co do skutków ubocznych to nie ma reguły. U niektórych mogą trwac 2 tygodznie albo nawet 2 miesiące. Trzeba sie uzbroic w cierpliwosc. Ja brałam przez miesiac 20 mg, niedawno zwiekszyłam dawke i dczuwam znowu skutki uboczne, ale juz nie tylee co na początku i w mniejszym stopniu. Organizm musi sie przyzwyczic do stałej dawki i troche trwa zanim lek sie rozkreci i mozna na pewno powiedziec czy lek pomaga czy nie.

Moze i ten lek jest starej generacji i ma duzo skutków ubocznych, ale wielu ludziom pomaga. Mi uratował życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×