Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Całe 2 godziny spalam dzisiaj w nocy, wczoraj godzinę i tak od 4 dni. Jestem wykończona a nie mogę spać, zmęczona senna a nie zasne. Już mam dosyć a dopiero rano, tyle mam dzisiaj do załatwienia a nie mam siły. Nigdy tak nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem ze spaniem, śpie tylko 2 godziny dziennie od około 2.00 do 4.00 (o 4.00 muszę wstać do pracy).

Próbowałem już różnych sposobów, wiecie, prysznic przed snem, rytuał zasypiania, higieniczny tryb życia i te różne czynności zalecane dla ludzi mających problem z snem. Nie pomaga. Wydaje mi się przyczyną trudności w zaśnięciu jest ogrom myśli przelatujących przez mój umysł, jestem osobą wrażliwą, wieloma sprawami się przejmuję.

Mam wrażenie, że gdy nie próbuje zasnąć to łatwiej mi zasnąć.

Dodam, że na drugi dzień, w drodze do i z pracy w autobusie, dopada mnie spontaniczny, czasem twardy sen. Zdarza się to nawet w samej pracy przed komputerem.

Znacie jakieś skuteczne sposoby na to by móc się wyspać, chociaż te 6 godzin? Nie chciałbym brać prochów, mam do nich bardzo negatywny stosunek.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kryje się ale też mam problemy ze spaniem. Potrafię przesiedzieć całą noc na kompie , rano iść spać. Wyspać te marne 2-3 godziny. I tak w ciągu tygodnia czasem dwóch. W końcu zapytałam się mojej koleżanki , matki, czy ona nie ma tabletek na sennych, bo nawet sama zauważyła ze chodzę niczym zombi. Oczywiście dała mi tam kilka i zawsze mówiła że mam brać jedną. Ale jedna na mnie nie działała to brałam wszystkie. Czasem było po 5-6 tabletek . Ale cóż w końcu się wyspałam. A owe tabletki to Hydroxyzinum. Mi się po nich dobrze śpi. Ale raz wezmę i cały tydzień ładnie chodzę spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-3h snu nad ranem to również moja norma od ponad miesiąca. Masakra jakaś... :-/ Tabletki Stilnox i Chlorprotixen nic nie dają. Od 3 tygodni biorę jednak Depralin i chyba jest nieco lepiej. Psychiatra stwierdził iż ma to podłoże depresyjne, choć nie uważam się za człowieka w depresji, ale podobno zdarza się czasem depresja niepełnoobjawowa gdzie występują tylko niektóre symptomy np. bezsenność właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś spałam 4 h. Ale spałabym wiećej gdyby nie to ze całą noc przesiedziałam z Mirabeleee i Kiya na forum. Ale i tak mam problemy ze spaniem. Godzina mi się przestawiła i jakoś coś ostatnio spać nie mogę. A tabletki się skończyły i musze się meczyć z niespaniem całymi tygodniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafię przesiedzieć całą noc, rano iść spać. Wyspać te marne 2-3 godziny. I tak w ciągu tygodnia czasem dwóch.

Podobnie mam, najgorsze jest to jak leże i nie moge zasąć, tylko kręce się z boku na bok i tak całą noc,

bywa tak że zasne i wcześnie rano wstaje a raczej zrywam się i czuję się jakbym wogóle nie spał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KissA ja rano jak wstaje to jestem normalnie względem pojęć, obrazem nędzy. Oczu prawie nie widać bo chodzę z zamkniętymi. A jak je otworze to mam chęć zabić słońce, bo mnie bolą. A mam jeszcze okulary na nosie to już coraz gorzej. Światło mnie oślepia, rani me oczy. Zaś w nocy widzę idealnie. I to mi się zrobiło od tego ze nie śpię. Ale wole spać w dzień niż w nocy. Dzień jest nudny, zaś noc jest pełną tajemnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jedyna nadzieja to deprexolet, biorę 60mg na noc i śpię do rana. Mam zamiar zniego stopniowo schodzić a potem spać sama, tylko jak czytam w niektórych postach,że u niektórych osób po zaprzestaniu brania lerivonu bezseność wraca to mnie aż ciarki przechodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie tak że wkurzają was wyspani ludzie? Bo łapię się na tym że zazdroszczę ludziom wyspanych oczu... sam fakt iż są wypoczęci a ja nie irytuje mnie. :?

 

Mnie raczej wpędzają w przygnębienie. Zapowiada się czwarty dzień bez spania dla mnie. Ani lekarz rodzinny ani psychiatra nie chcą przepisać mi leków nasennych. Ja jak patrzę na świeżą cerę, żywe oczy, tą specyficzną siłę, jaką daje dobry sen, to czuję się okropnie. Wyglądam teraz jak trup i do tego szara jak kartka papieru. Nawet mi się nie chce obcować z takim wyspanym świeżym człowiekiem, bo zastanawiam się od razu jak ja muszę wyglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dziennika bezsenności... To już chyba z miesiąc, tysiące myśli przewijają mi się przez głowę, i jeszcze te drgawki mięśni na całym ciele, o pocących się dłoniach i stopach nie mówiąc, aż mnie wkurzenie na to bierze - nie mogę spać. Rano skocze do apteki po coś na sen, póki co mam herbatę ziołową ale prawdę mówiąc jest mało skuteczna. Pozdrawiam dobrej nocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skutecznie wyleczyć bezsenność towarzyszącą depresji? jakie leki będą najlepsze? kto się z tego wyleczył całkowicie proszę wpisujcie się. ja zażywam teraz 30mg deprexoletu na noc i śpię po tej dawce ale nie wiem co będzie po odstawieniu. Jadę już na środkach nasennych 8 miesiąc i zaczynam mieć już tego dość. Są na tym forum osoby co odłożyły lerivon (deprexolet) i zaczęły normalnie sypiać??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Nie wiem, czy piszę na odpowiednim forum- trudno mi określić do jakiej kategorii zaliczyć moją przypadłość, mam jednak nadzieję, że może ktoś z Was zetknął się z podobnym problem i będzie potrafił coś na ten temat napisać:(

Obecnie jestem studentką I roku. Odkąd poszłam do liceum i zaczęłam spać zdecydowanie mniej, a za to dużo więcej się stresować, zaczęły się problemy - średnio raz na trzy miesiące, zwykle, gdy szczególnie się przemęczyłam, chwytały mnie następujące dolegliwości: poczucie nierealności (czuję się jak we śnie, trudno mi nawet logicznie myśleć i formułować wypowiedzi) oraz coś w rodzaju "doła", aby nie użyć od razu słowa "depresja" - czułam się tragicznie, jedyne o czym myślałam to żeby mieć spokój i iść spać, utrzymywało się to przez 7-10dni. A potem znów czułam się dobrze, bo gdy przespałam te ileś tam dni, nagle z powrotem wracał mi dobry nastrój i znów mogłam normalnie funkcjonować. Dodam, że napady takie miewałam nawet wtedy, gdy wydawało mi się, że czuję się dobrze i byłam względnie zadowolona z życia. Bagatelizowałam ten problem, dopóki nie poszłam na studia - od października miałam już 3 takie napady i zaczynam się bać, ponieważ wręcz uniemożliwiają mi normalne życie. Nie wiem, czy mam jakieś zaburzenia snu - w końcu śpię te 6-7h na dobę, ale to najwyraźniej nie wystarcza, czy jednak jest to jakiś rodzaj depresji albo nerwicy. A nie ma szans na to żebym spała np. po 9h:( Dodam, że jestem osobą nieśmiałą, wiecznie zestresowaną i z zaniżoną samooceną:( Czy jedynym ratunkiem dla mnie jest wizyta u psychologa???

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że jestem podobna nerwowo i coś tam jeszcze do ojca. Z czego moje spanie będzie jak do tej pory. Cały tydzień nie śpię, a gdy wolne cały dzień i całą noc prześpię odsypiając ten zaległy tydzień. Nawet najmocniejsze tabletki mi już nie pomagają. nawet jak jestem bardzo wykończona po pracy czy po czymś innym i tak nie zasne, choć oczy mi się kleją, ale za chólere nie zasnę. Ni ciorta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na sen nie pomagał ani Stilnox ani Chloroprothixen. Sytuację trochę poprawił antydepresyjny Depralin 10mg. (nieznaczna i powolna poprawa) Ostatnio jednak dostałem na noc Miansec w dawce 30mg i działa najskuteczniej. Przynajmniej patrząc na dwie ostatnie noce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×