Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy moze byc tak ze nie zasne?


quetra

Rekomendowane odpowiedzi

mimo tego ze - jezeli nie mam lekow - sypiam idealnie cale moje zycie kreci sie wokol spania i bycia wyspanym... ciagle czuje si espiacy, sypiam na zapas i zeby sobie udowodnic ze moge zasnac, w nocy budze sie nad ranem na przyklad z lekiem "o rany co bedzie jak teraz nie zasne?" bede niewyspany, no i oczywiscie kazda proba zasnieciapowoduje skupianie sie na tej mysli i sie wybudzam z lekiem tak jakbym chcial sobie udowodnic ze nie zasne jednak. i nawet dobrze przespana noc nie uczy mnie tej mysli ze przeciez mimo lekow nawet zasypiam lepiej niz wiekszosc ludzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio tak mam. Wracam do domu i od razu wędruje do łóżka. Gdy się budzę tak około 2-3 czuje spokój, że mogę jeszcze pospać, ale jak patrzę na zegarek o 5 rano to czuję lęk, że się nie wyśpię. Nie mogę wtedy zasnąć z tego strachu przez jakiś czas, ale zazwyczaj mam włączone radio, więc muzyka raczej mnie uspokaja i odgania ten strach przed niespaniem.

Jak nie będziesz mogła/mógł zasnąć, włącz radio, muzykę w telefonie i zacznij marzyć, robić to, co robimy w snach.

Chociaż nie wiem, czy dobrze zrozumiałam to, co napisałaś/eś. Trochę chaotycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mniej wiecej tak mam tylko, ze ja od razu sie jakos fiksuje na mysli ze "tym razem nie zasnę" i kropka. tak jakbym nie potrafil sie przekonac ze nie da sie nie zasnac i w koncu kazdy spi. nie pomaga nawet fakt ze noc w noc zaypiam i to przewaznie nawet gdy sie budze to na jakas godzine - poltorej i dalej w kimono. poprostu jakis absurd.

 

byloby to nawet zabawne gdyby nie uczucie panicznego leku na sama mysl o pojsciu spac i przed ta walka z zasypianiem (zwlaszcza gdy jestem spiacy). cos jak paniczny strach przed niezaspokojeniem mojej podstawowej potrzeby zyciowej jaka jest sen (kiedys mialem ataki dusznosci - ten sam schemat - teraz przeszlo jak reka odjal bo przerzucilo sie na mysli o spaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, czysty absurd. Może musisz sobie po prostu uświadomić, że jak nie będziesz spać jakiś czas, np. 24h, to nic się STRASZNEGO nie stanie. Że jak wstaniesz godzinkę wcześniej, może nawet kilka, będziesz nadal żyć. Mi to wygląda na uzależnienie od snu. Raczej wskazane jest porozmawiać z lekarzem. Co za dużo to niezdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×