Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak rozróżnić kołatanie serca od rzeczywistej arytmii


altman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich tak jak w temacie napisałam strasznie się boję że może ja mam arytmię .Przyspieszona praca serca ,tzw kołatanie serca to to samo co arytmia ? Może to głupie pytanie z mojej strony ale chce wiedzieć . Byłam u kardiologa robiłam echo serca , wysiłkowe testy , ekg , ciśnienie , wszystko ok , tarczyce równierz robiłam i mam tsh dobre .Tabletki jakie obecnie zażywam to propranolol pół tabletki dziennie i to wszystko z leków . Objawy jakie mi dokuczają to ,taka w środku się czuje cała rozczęsiona jakbym wypiła 3 mocne ekspresso . Lęki jakie mnie dopadają to obsesyjne myślenie na temat mojego serca , czy czasem nie bije za szybko , bo jak tylko bije szybko ,to zaraz sie schizuje że zaraz mi sie coś stanie , jak tak serce szybko bije . Ale w tedy próbuje odrócić uwage nie zagłebiam sie w to tylko zaczynam myśleć o czymś innym i lęk powoli odchodzi. Boje się że ja mam arytmie jak tak serce szybko bije , ale z drugiej strony tutaj na tym forum , większość z nas ma takie szybkie bicie serca ,to co to jest arytmia ? czy to przejdzie jak wyleczymy się z tej okropnej nerwicy . Arytmia jest chroba czyli pojawia sie bez przyczyny , a my mamy nerwice i nasze szybkie bicie serca pojawia sie w tedy kiedy sie czegos boimy , jak nas nachodzi lęk . Tak to rozumie , może mi ktos to wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Altman miałem to samo i notorycznie do tego nmierzylem puls :P powiem ci tak musisz znaleść sobie inna cześć ciała na która ci się rzuci nerwica do czasu jak nie będziesz z nią walczył psychoterapia . Ja teraz mam to za sobą bywało ze leżącej i czułem ak mi bije szybko i mocno wtedy myślałem ze zawał i uczucie jelenia choć nigdy nie zemdlakem teraz mnie męczą duszności a ty masz albo miałeś coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam bardzo za odpowiedz .Teraz jestem spokojniejsza ,bardzo się boje arytmii , zapisałam się na terapie która zajmuje sie głównie lękiem skąd się bierze , jak z go zwalczyć , stosuje sie też na tej terapii techniki relaksacyjne. Trwa to 3 tygodnie troche krótko ,ale juz po pierwszej sesji która trwa 2 godziny i 15 minut czułam sie troszke lepiej . :great::papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×