Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

coma, ja tez znalam pod nazwa "domek", ale przepis znalazlam pod ta nazwa.

 

 

[_wovacuum_/b], oczywi

 

-- 26 lis 2011, 23:01 --

 

Przepraszam, za ten niedokonczony list, ale mam problemy z komputerem....nie moge uzywac polskich znakow i w ogole wariuje :why:

 

_wovacuum_, oczywiscie, moze to byc ser homogenizowany...!!!

 

-- 26 lis 2011, 23:05 --

 

ewa7723, jesli nawet cos nie wyjdzie, tzn.ser bedzie "wychodzil" spoza herbatnikow, to i tak bedzie zjadliwe, moze jedynie gorzej wygladac, ale to nie problem, naprawde!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dodawałam żelatyny i na początku przeraziłam się, że jest zbyt rzadki. Jednak po jakimś czasie, gdy herbatniki nasiąknęły serem i wszystko schłodziło się dobrze, nie było problemu..Następnego dnia, po pokrojeniu na kawałki, po każdym herbatniku-na małe domki, wyglądało to naprawdę ładnie.

Oczywiście sądzę, że żelatyna nie zaszkodzi, ja jednak nie lubię jej smaku, dlatego jeśli nie muszę - nie używam.

 

_wovacuum_, ja przebywam w kraju, to były jakieś chwilowe problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiola: to jest przepis na najlepsze tiramisu w galaktyce!!!!

Krem:

zoltka odzielic od bialka, wlac do miseczki posypac cukrem i jedna filizanke espresso /oczywiscie z Amaretto wymieszana/ oraz cala Mascarpone razem wymieszac

Tiramisu:

reszte espresso wylac na talerzyk i biszkopciki kruciutko zamoczyc (kiedys w polsce mozna bylo wszedzie kupic, wygladaja jak lyzeczka i sa posypane cukrem) ukladac warstwami do foremki. jak jedna warstwa jest kompletna zalac kremem itd

jak bedzie fertig posypac kakao i wstawic do lodowki

bardzo wazne jest zeby kawa byla bardzo mocna!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie wrociłam z imprezy urodzinowej. było nawet fajnie, wszyscy sie starali zebym za duzo nie myslała itp...ale jak mozna sie dobrze bawic jak ktos od jakiegos czasu wmawial ci ze tych urodzin juz nie doizyjesz...ide spac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×